Şimdi Ara

iPod Touch İnceleme-Genel Başlık (Tüm konular buraya) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.496
Cevap
5
Favori
371.215
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • evet arkadaşlar bende 2 saat önce taouchu kavuştum 16 gb bende cihazı kurcaladım;ama yazılımsal olarak
    bildiğim fazla konu yok burdan araştırıp sizler sayesinde öğrenceğim inşallah bence ürün çok harika ipod alacaklar kesinlikle touch almalı...
  • Hayır arkadaşlar Touch'ın widescreen özelliği var ve kullanıyorum yaniböyle birşeyi yanlış yazamam....

kurtsutu,
    "Yazmamış" diyecektin heralde?

quetm,
    Teşekkürler...

pilot23,
    Hayırlı olsun arkadaşım. Jailbreak'ten bahsediyorsan burda detaylı olarak Türkçe anlatımı olacak. Jailbreak yapmayan kalmayacak
    Sonra gelsin summerboard, gelsin yazılımlar oyunlar temalar... cart curt...
  • benim yazdığım yanlış anlaşıldı touch yazacağına yanlışlıkla cep telefonu yazmışsın ben onu söyledim zaten
  • muahahha çok komik olmuş yaa...
  • evet bende elim geldiğimce bu başlık altından takip edeceğim gelişmeleri
    aynı zamanda ipod touch ı olan arkaşalar sizlerde sor sorun v görüşleriniz b başlık altına yazasanı forum daha derli toplu olmuş olur.

tşkler
  • bende touch yerine telefon yazdın demek istemiştim zaten anlamışsın
  • jailbreak nedir arkadaşlar legall mi illegal mi?
  • Evet bu durumda yanlış anlayan ben oluyorum. Valla yan yatırılınca görüntü de dönüyorsa müthiş. Acaba iPod Touch almadığım için pişman mı oluyorum ne? Yok yok, herhalde iRiver'ın ses kalitesi daha iyidir. (Kızdıralım az iPodcuları, ama haksız da değilim sanırım).
  • valla doğrudur ne diyelim ses konusunda bişe diyemem iriver kullanmadım daha önce ama iyi diye duymuştum yalan söylemeye gerek yok
    ancaaakkk şu ana kadar kullandığım ipodlar içinde kesinlikle 1 numarada bunu rahatlıkla söyleyebilirim...

ne bakımdan 1 numara onu da anlatayım :
    ben tam bir film ve dizi manyağıyım kocaman ekranda dizi izlemek gibisi yok.. burdan seçmeli dersimize gelen hocamdan özür dileyerek söylüyorum : o koca anfide dizi izlemek çok daha zevkli... yoksa zaman geçmiyo naapalım
    boyut olarak süper, internetim, msn'im , maillerim hatta pdf dosyalarım herşeyim yanımda.
    o ekrandan bahsetmeme hiç gerek yok resimleri falan anlatmıyorum
    bunun yanında da arada müzik dinliyorum ki genelde çok müzik de dinleyen biriyim ama bu aleti kullanırken artık ara sıra dinliyorum
    müzik dinlerken de en beğendiğim şey coverflow oldu..parkmaklarımın arasından albümler akıp gidiyo gibi süper bişe
    bide unutmadan yan yatırılınca görüntü de dönüyor

valla bu yazdıklarımdan sonra aldığıma bir kez daha mutlu oldum

• quote:

Orjinalden alıntı: kurtsutu

valla doğrudur ne diyelim ses konusunda bişe diyemem iriver kullanmadım daha önce ama iyi diye duymuştum yalan söylemeye gerek yok
    ancaaakkk şu ana kadar kullandığım ipodlar içinde kesinlikle 1 numarada bunu rahatlıkla söyleyebilirim...

ne bakımdan 1 numara onu da anlatayım :
    ben tam bir film ve dizi manyağıyım kocaman ekranda dizi izlemek gibisi yok.. burdan seçmeli dersimize gelen hocamdan özür dileyerek söylüyorum : o koca anfide dizi izlemek çok daha zevkli... yoksa zaman geçmiyo naapalım
    boyut olarak süper, internetim, msn'im , maillerim hatta pdf dosyalarım herşeyim yanımda.
    o ekrandan bahsetmeme hiç gerek yok resimleri falan anlatmıyorum
    bunun yanında da arada müzik dinliyorum ki genelde çok müzik de dinleyen biriyim ama bu aleti kullanırken artık ara sıra dinliyorum
    müzik dinlerken de en beğendiğim şey coverflow oldu..parkmaklarımın arasından albümler akıp gidiyo gibi süper bişe
    bide unutmadan yan yatırılınca görüntü de dönüyor

valla bu yazdıklarımdan sonra aldığıma bir kez daha mutlu oldum

Valla iPod Touch ile iRiver Clix-2 karşılaştırmam gerekirse, ekran olarak iRiver Clix-2 oldukça başarılı. Çünkü Amoled ekran kullanıyor ve çok iyi renk tonlaması. En önemlisi de ekrana 180 derece açıyla bakıldığında bile bozulma olmuyor. Müzik konusuna gelince iRiver ürün gamının şahı sayılıyor iRiver Clix-2 ses kalitesi olarak. Bu konuda da "iPod Killer" deniyor. O yüzden ses kalitesi ve ekran kalitesi nedeniyle iRiver sivriliyor. Tasarım konusuna gelince, iPod bu noktada bence biraz daha iyi olmuş. iRiver da oldukça iddiali tabii tasarım konusunda ama bence iPod Touch incelik ve arka yüzey kaplamasından kazanıyor. Video kalitesine gelince ikisi de kaliteli çalarlar. Resim gösterimi de aynı şekilde. Diğer format desteklerine gelince, sanırım işte burada iPod Touch kazanıyor. iRiver Clix 2. Nesil yalnızca txt desteği veriyor ve wifi desteği yok. Bununla birlikte iPod Touch radyosu olmadığından kaybediyor -ki iRiver Clix'de çok kaliteli bir radyo alıcısı var. Aynı şekilde iPod Touch'da bildiğim kadarıyla ses kaydetme yok. Bunlar da İpod Touch'ın eksileri. Sonuç olarak eğer tek amacınız kaliteli müzik dinlemek, radyo dinlemek ve bununla birlikte basit flash uygulamalarına sahip olmaksa iRiver tam size göre. Ancak internetim yanımda olsun, yanında müzik de dinliyorum diyorsanız iPod Touch.

• pilot23,
    Arkadaşım jailbreak uygulaması benim bildiğim kadarıyla illegal bir uygulama. Ama şöyle bir ironi var "devteam" diyorki "biz sizin TIFF açığınızı bile kapatıyoruz ve daha güvenli bir Toucha sahip oluyorsunuz"
    Ama tabiki jailbreak nasıl yapılıyor?? TIFF açığı kullanılarak.

shadow_shooter,
    Kardeşim bence bir şekilde Touch'ı bulup elinde dene. Yani bu alet cidden müthiş birşey. Müzik dinlemek için aldık ama diğer özelliklerden hala müzik dinlemeye sıra gelemedi. Aleti elimde kullanırken geçen zamanın farkına varılmıyor. Mesela ben Full Optimize ederek Lost dizisinin bölümlerini atıcam. Ve bundan sonraki tüm anfideki derslerimizde dizi izlicem. 640x480 2.5mb/s lık bir görüntü bu ekranda gerçektende Tv gibi olucak. Widescreende cabası. Sen kesinlikle denemelisin bu aleti. İcabında clixi açmadan satarsın veya başka birşey yaparsın yani. Tabi senin biliceğin işte... Touch'ı elinde 1 gün kullanmadan geçme...

kurtsutu,
    Aynı düşünceleri paylaşıyoruz arkadaşım. Benim için Touch çıkana kadar ipod sıfırın altında eksi idi... yani Touch ve sonra diye yapabilirler bu yüz yılı..
    Zaten adamlar kendileride söylüyorlar REVOLUTIONARY diye...

• arkadaşlar bende bugün boyunca touch kurcaladım.
    sizlere bişey sormak isterim.jailbreak uygulama kurmaya calıştım ipod dan jailreakme.com a girip yükledim cihazın üzerinde b müdet elma iştareti çıktı ve cihazı tekra açıld; ama hiç değişiklik göremedim.

bu konu ile ilgi bilgisi olan varsa nasıl yapılacağını anlatabilirse çok menun olurum.

tşkler

saygılar.
  • @Razorback

Doğrusu bilmiyorum. Yani MP3 Çalar alırken biraz da nelerin sizin için önemli olduğunu belirlemeniz lazım. Bu bağlamda benim için bir MP3 Çalar'da önemli olan üç şey vardı. Birincisi üstün ses kalitesi, ikincisi mutlaka radyosunun olması, üçüncüsü tasarımı. iRiver Clix-2 bu ihtiyaçlar için biçilmiş kaftan. Artısı, iRiver Clix-2'de de video oynatımı var -ki oldukça kaliteli. Üstelik 30FPS'ye bile destek veren wmv ve mpeg formatlarını destekleyen bir işlemcisiyle... Doğrusu benim için video izlemek çok önemli olmasa da bu yanında balla kaymak oldu diyebilirim. Benim zaten alma amacım kaliteli müziği yanımda taşıyabilmek.

Onun dışındaki wifi olsun, diğer ihtiyaçlar olsun notebook'umu kullanabilirim. iRiver Clix 2'yi taşınabilir disk olarak kullanabilsem de zaten 500GB taşınaiblir bir diskim var. Yani benim için oldukça ideal. Ama işin tasarım boyutu olarak iPod Touch'ı gerçekten çok sevdim.

• iPod Touch 1.1.2 JAILBREAK Yapımı

Arkadaşlar çeşitli sitelerdeki anlatımlar üzerinden zaman geçtikçe yapım şekilleri apple'ın aldığı önlemler sebebiyle değişiyor. Bu nedenle internetten izleyip doğru yapsanız bile sonuca ulaşamayabilirsiniz. Bununla birlikte tek bir jailbreak metodu yoktur. Ben size burda en güvenilir ve sonuca ulaştırıcı şeklini vericem. Ben yaptım ve 1 SEFERDE bitirdim. Toplam 15 dk sürmedi. Yazdıklarımı tamamen okuyun ve dikkatli yapın. Emeğe saygıyıda unutmassak iyi olur. Hepsini kendim yazdım. Olabilicek en açık anlatımı yaptım.

Bu işlem sadece 1.1.1 için geçerlidir. Kablosuz ağa sahip olmanız mecburidir. Settings'ten general'a tıklayın ve Auto lock'ı never yapın.
    Eğer ki 1.1.2 ye sahipseniz. size ayrıca 1.1.1 e düşürmeyi anlatıcam.

Bu 2 dosyayı indirin.
    http://www.me gaupload.com/tr/?d=M8STXHC5
    http://ra pidshare.com/files/71626429/1.1.2_Jailbreak.rar

Me gaupload'da sorun yaşayan varsa burdan çekebilir. Kurtsutu'nun katkılarıyla.
    http://rapid share.com/files/83588649/iPod1_1_1.1.2_3B48b_Restore.part1.rar
    http://rapid share.com/files/83574156/iPod1_1_1.1.2_3B48b_Restore.part2.rar

http://ra pidshare.com/files/71626429/1.1.2_Jailbreak.rar linkinden indirdiğiniz dosyayı bir klasöre açın ve 1.1.2 jailbreak diye isimlendirin.

eğer jailbreak uygulanmamışsa, ugulamak için safariyi açın
    jailbreakme.com'a girin
    sayfayı aşaya indirin ve install appsnapp'e basın
    Çeşitli yüklemeler yapılıcak, bittiğinde ekran kilidini açın
    installer'a tıklayın
    ALttan install sekmesine tıklayın
    tweaks 1.1.1'e gidin
    oktoprep'e tıklayın
    installa'a tıklayın
    tekrar install
    ok'e tıklayın
    işlemler bittikten sonra artık 1.1.2 yi yüklemeye hazır oldugunu söylicek.
    home tuşuna tıklayın

İtunes'u açın ve touchı takın.
    size 2 seçenek sunucak
    bu seçeneklerden üsttekini seçerek continue diyin.
    sonra shift tuşuna basarak update'e tıklayın ve http://www.me gaupload.com/tr/?d=M8STXHC5 linkinden indirdiğiniz dosyayı
    bulup ok diyin.
    güncellenme bittikten sonra alet açılıcak ve installer ikonunun kayboldugunu görüceksiniz.

Şimdi 1.1.2 yi kırmaya geldi sıra.
    -itunes'u kapatın.
    -apple ile ilgili tüm programları kapatın
    -ipod mobile device service
    -process
    -apple mobile device helper
    -itunes
    -syncserver

http://ra pidshare.com/files/71626429/1.1.2_Jailbreak.rar linkinden indirdiğiniz dosyayı daha önceden klasöre açmıştınız.
    bu klasörden Windows.bat dosyasına tıklayın.
    Çıkan kutucukta install SSH 'yi işaretleyin
    şifre aynen alpine olarak kalsın.
    Jailbreak'e basın.
    Bir sürü işlem yapılıcak bekleyin.
    sonra bir kutucuk çıkıcak.
    Bu kutucugu gördükten sonra touch'ı üstündeki tuştan kapatın
    kapattıktan sonra yine üst tuştan açın.
    açıldıktan sonra bilgisayarda çıkan kutucuğa ok diyin.
    bekleyin touch otomatikman açılıp kapanıcak.
    açıldıktan sonra tuş kilidi ekranına gelene kadar bekleyin.
    bu ekranı gördükten sonra touchı bilgisayardan sökün.
    tuş kilidini kaldırın.
    intaller ve ssh ikonunu görüyorsanız İŞLEM TAMAMDIR!!

Kurban kesebilir halay çekebilir veya nara atabilirsiniz... Artık iphone programları oyunlar diğer programlar temalar vs. ne isterseniz yükleyebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Razorback -- 14 Ocak 2008; 11:39:40 >

• http://www.me gaupload.com/tr/?d=M8STXHC5
    http://ra pidshare.com/files/71626429/1.1.2_Jailbreak.rar

bu iki dosyayı indiremiyorum sayfalar acılmıo
  • aralarda bosluk var birleştiriver

razorback eline saglık bu arada ama butun her şeyi ilk sayfada toplarsan bnce dha derli toplu olr
  • quote:

Orjinalden alıntı: storm660

aralarda bosluk var birleştiriver

razorback eline saglık bu arada ama butun her şeyi ilk sayfada toplarsan bnce dha derli toplu olr

boslukları birlestirdim yinede acamadım

bide 1.1.1 e nası dusuruyoduk?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wholet -- 17 Aralık 2007; 20:36:48 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: shadow_shooter

quote:

Orjinalden alıntı: kurtsutu

Valla iPod Touch ile iRiver Clix-2 karşılaştırmam gerekirse, ekran olarak iRiver Clix-2 oldukça başarılı. Çünkü Amoled ekran kullanıyor ve çok iyi renk tonlaması...

öncelikle dediğim yanlış anlaşılmasın diye tekrar yazıyorum hiç iriver kullanmadığım için karşılaştırma yapamıyorum. yazdıklarım kesinlikle iriver ile alakalı , karşılaştırmak amaçlı değil kendi düşüncelerim.hani yanlış anlaşılmasın

@wholet ben ipod touch topiğinde okumuştum die hatırlıyorum oraya bir bak istersen bi de
    quote:

Orjinalden alıntı: Razorback

Eğer ki 1.1.2 ye sahipseniz. size ayrıca 1.1.1 e düşürmeyi anlatıcam.

demiş.Burada anlatacak yapamazsan buradan da takip edebilirsin

@Razorback şu ana kadarki anlatımların süper tekrar teşekkür ediyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kurtsutu -- 17 Aralık 2007; 21:31:01 >

• o zaman 1.1.2 yi 1.1.1 e dusurmeye bakarım demis demisin zaten anlatmasını da bekliyebilirim sagol
  • http://www.touchdev.net/wiki/Jailbreak_1.1.2
    burdan da yararlanabilirsiniz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kurtsutu -- 17 Aralık 2007; 21:37:05 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.