Şimdi Ara

iPhone Xs Pasaport Kaydı Çift imei (e-sim) Hakkında (18. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
379
Cevap
9
Favori
215.711
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Merhaba! Cihazınızın e-sim nosunu sorguladınızmı kayıtsızmı görünüyor. Ben piyasadan yurt dışı xs max aldım e-devlette her iki imei kayıtlı görünüyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nurunaslanı N kullanıcısına yanıt
    Evet sorguladim sadece fiziksel imei kayitli gozukuyor.alirken garanti icin 2 sim in de kayitli olmasi gerektigini bilmiyordum.bilseydim almazdim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • icecube_fb kullanıcısına yanıt
    Peki genel hakkında bölümünde garanti durumu görünüyormu eğer görünüyorsa orada şöyle bir ibare var cihazınızın kayıtlı olmaması garanti durumunu etkilemez

• Nurunaslanı N kullanıcısına yanıt
    Orada garanti bitis tarihi yaziyor ama alakasi yok.herhangi bir sikinti durumunda garantisi gecmiyor tek imei kayitli cihazin

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • bende xs max aldım 4 5 aydır kullanıyorum dün yeni bir hat aldım takıyorum okunmuyor ne yapmam lazım

( türk telekom bayisi e simi aktifleştirin dedi aradım e simlik durum yok türk telekomdan güncelleme bekliyoruz dediler) şimdi ben fiziksel imei üzerine kullanamaz mıyım

• gurusunn G kullanıcısına yanıt
    nasıl kayıt ettiniz hocam

• Selamlar,
    Biri ikinci el Nisan 2020 kadar garsntili xs max satıyor ve sadece fiziksel sim e ait imei kayıtlı, eSim kayıt edilmemiş. Bunu alsam bana ne gibi bir sorunu olabilir ?
  • Selamlar,

Telefon şu anda yurt dışında satın alındı ancak ülkeye girişi 1 ay sonra. Benim de 2 ay önce yurt dışına çıkmışlığım var. IMEI numaralarının hepsine de ulaştım. Sorum şu.

E-devlet'ten bu IMEI'ler ve pasaportumla kayıt yapmak istediğimde bir sorun gözükmüyor anca yukarıdaki mesajlarda "cihaz ülkeye girmeden kayıt yapılamıyor" gibi bir ibare var. Buradaki amacım 2020 zammından kurtulmaya çalışmak.

Bunu önceden yapan var mıdır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilter123

Selamlar,

Telefon şu anda yurt dışında satın alındı ancak ülkeye girişi 1 ay sonra. Benim de 2 ay önce yurt dışına çıkmışlığım var. IMEI numaralarının hepsine de ulaştım. Sorum şu.

E-devlet'ten bu IMEI'ler ve pasaportumla kayıt yapmak istediğimde bir sorun gözükmüyor anca yukarıdaki mesajlarda "cihaz ülkeye girmeden kayıt yapılamıyor" gibi bir ibare var. Buradaki amacım 2020 zammından kurtulmaya çalışmak.

Bunu önceden yapan var mıdır?
    BTK'yı arayıp teyit ettim. Cihazın ülkeye girmesine gerek yokmuş. Şu anda da kayıt yapılabilirmiş. Herkesin bilgisine.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilter123

BTK'yı arayıp teyit ettim. Cihazın ülkeye girmesine gerek yokmuş. Şu anda da kayıt yapılabilirmiş. Herkesin bilgisine.

Alıntıları Göster
    Tessekkurler paylasim icin bunu merak ediyordum.

Birde merak ettigim baska bisey var. Ben 18 aralikta ulkeye giris yaptim. Sonra 25inde yurt disina tekrar ciktim ve 6 ocakta donecegim. Bu arada telefon alsam ve 18inde yapmis oldugum giris ile kayit yapsam yapabilir miyim? Dondugumda harca zam olmus olacak cunku.

• quote:

Orijinalden alıntı: dgxxxxxx

Arkadaşlar merhaba, 4 aylık kullanımdan sonra telefon kapandı, pasaport bulup imei kaydını gerçekleştirdim fakat sadece fiziksel imei yi kaydettim e-sim i kaydettirmedim. yaklaşık 24 saat oldu telefon hala açılmadı. Fiziksel imei yi kontrol ettiğimde kayıtlı olarak gözüküyor, yardımcı olabilecek varmı?
    Merhaba hallettiniz mi sorununuzu

• Merhaba , bildiğim kadarıyla şirket hatlarının imei kaydını yapmamız mümkün değil, bu durumda kendi adımıza vodafone e sim alsak ve bu imeiyi kayıt ettirip telefonda bıraksak asıl şirket hattımızı problemsiz bi şekilde kullanabilirmiyiz

• Yurtdışından 2 tane telefon getirdim aynı pasaporta 2 telefonu kaydedebilir miyim? 2 telefonda aynı marka aynı model ama farklı renk. Marka 12 pro max. Şimdiden teşekkürler...

2 tane telefon getirdim aynı pasaporta 2 telefonu kaydedebilir miyim? 2 telefonda aynı marka aynı model ama farklı renk. Marka 12 pro max. Şimdiden teşekkürler...

• F.1903 F kullanıcısına yanıt

Aynı husus benimde aklıma takıldı.ama net bir cevap alamadım. Siz çözebildiniz mi? Aynı marka ve model telefonu aynı pasaporta kayıt yapabildiniz mi? 3 imei var çünkü. 1 esim 2 fiziksel.

• scapula45 kullanıcısına yanıt

Baya araştırdım kesin bir şey bulamadığım için riske atmak istemedim. O yüzden yapmadım.

• alametifarika kullanıcısına yanıt

maalesef hatırlamıyorum :(

• Merhabalar,

Amerika’dan aldığım iPhone 12 ile fiziksel sim kartımı 120 gün kullandım. Süresi dolunca 120 günde e-sim kullanmak için Türk Telekom bayisine gittim ama yurtdışı cihazlarda e-sim in aktifleşmediğini söylediler. Rica ettim denemelerine rağmen e-sim aktifleşmedi. Cihazın çift sim özelliğinden kaynaklanan 2. 120 gün hakkını kullanamıyorum. Türk Telekom kaynaklı bir durum mu? Yurtdışı cihazını kaydetmeden e-sim ile 2. 120 gün kullanabilen oldu mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi professionaldreamer -- 8 Haziran 2021; 15:25:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: professionaldreamer

Merhabalar,

Amerika’dan aldığım iPhone 12 ile fiziksel sim kartımı 120 gün kullandım. Süresi dolunca 120 günde e-sim kullanmak için Türk Telekom bayisine gittim ama yurtdışı cihazlarda e-sim in aktifleşmediğini söylediler. Rica ettim denemelerine rağmen e-sim aktifleşmedi. Cihazın çift sim özelliğinden kaynaklanan 2. 120 gün hakkını kullanamıyorum. Türk Telekom kaynaklı bir durum mu? Yurtdışı cihazını kaydetmeden e-sim ile 2. 120 gün kullanabilen oldu mu?

Ben 120gun fiziki sim kullandim kapandi. Turkcell esim e gectim sorunsuz 120gun tanimlandi yeni imei ye. Turk telekomda denerken wifi baglamadiysaniz cihazi aktiflesmez.

• 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.