Şimdi Ara

iPhone Xs Pasaport Kaydı Çift imei (e-sim) Hakkında (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
379
Cevap
9
Favori
215.777
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • mart ayında yurtdışından döndüm, 400 tl bir adet pasaport kaydı hakkım var isteyen olursa 400 tl karşılığında kaydetterebilirim. 05057295657

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: whoscartman

mart ayında yurtdışından döndüm, 400 tl bir adet pasaport kaydı hakkım var isteyen olursa 400 tl karşılığında kaydetterebilirim. 05057295657
    başkasının üzerine kayıt yapılamıyor diye biliyorum bilginiz var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: yusufcelik

Bu mesaj silindi.
    Telefon etkinleştirilmesi olmadan veya türkiyeye gelmeden kayıt yapabilirsiniz sıkıntı olmaz. İkisi birbirinden bağımsız şeyler.

Edevletten kayıt yaparken ikinci IMEI noyu girdikten sonra üçüncü kısım açılıyor. Bilginize. Ama aynı anda iki farklı telefonu kaydetme olayının kesinliği yok. Olabilir ama sonradan fark edilirse kapatabilirler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kilecerme

Telefon etkinleştirilmesi olmadan veya türkiyeye gelmeden kayıt yapabilirsiniz sıkıntı olmaz. İkisi birbirinden bağımsız şeyler.

Edevletten kayıt yaparken ikinci IMEI noyu girdikten sonra üçüncü kısım açılıyor. Bilginize. Ama aynı anda iki farklı telefonu kaydetme olayının kesinliği yok. Olabilir ama sonradan fark edilirse kapatabilirler.

Alıntıları Göster
    Hocam ben mesajı sildim gerek kalmadı diye yine de cevabınız için çok teşekkürler.

Kayıt meselesine gelince;
    Riske girmedim kaydı tek telefon için yaptım 2 imei de sorunsuz kaydoldu. iki cihaz kaydedenlerin macerasını merakla bekliyorum BTK farkederse üzülen çok olur son model telefonları artık ipod yerine kullanırlar.

• İyi geceler herkese
    3 gün önce xs max aldım ve aynı gün kayıt ettirdim. Fakat bugün cihazınız kayıt dışıdır. 120 gün içinde kayıt ettirmezseniz kapanacaktır diye mesaj geldi. E devletten kontrol ettim ve 2. İmei kayıt etmişim. 1. İmei kayıt dışıdır diyor. Hakkında kısmına bakarak kayıt ettim 2. İmei olduğunu bilmiyordum. Gerçi ilk defa kayıt ettiğim için çokta bilgim yoktu.Sabahtan beri moral falan kalmadı. Btk ile görüştüm birkaç evrak istedi acaba düzeltme yapılabilir mi ? Lütfen bilen birileri yardımcı olabilir mi çok üzgünüm :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ninrose -- 31 Mayıs 2019; 2:20:27 >
  • Ninrose N kullanıcısına yanıt
    Düzeltirse BTK düzeltir biz nasıl yardımcı olalım?

• Ben daha önce yapan birileri , bilen birisi varsa yardımcı olabilir mi ? diyorum. Telefonumun imei numarasını düzeltin diye bir ibare görüyor musun mesajımın içeriğinde ?

• Ninrose N kullanıcısına yanıt
    Hocam ilk mesajı oku orda ne yapacağın yazıyor, bende tek imei kaydetmiştim sonra dilekçe ve gereken evrakları yollayarak 2.imeinin kaydolmasını sağladım. Ama biz dilekçe vermeden önce 30 kasıma kadar diyorlardı, eğer btk senden evrak istemişse demekki hala yapılabiliyor.

Alıntı
    ————-
    2 imeiyi kaydettiremiyenler için dün btk ile konuştum
    pasaport fotokopisi
    Ülkeye giriş tarihinin olduğu yerin fotokopisi
    Kimlik fotokopisi
    Dekont fotokopisi
    İçinde iki imemininde yazdığı fatura yada ayarlar>genel >hakkında bölümünün 2 imeide görüncek şekilde ekran görüntüsü
    Yine içinde iki imei numarasınında yazdığı derdinizi anlatan bir dilekçe

Yukarda yazdıklarımı nette yazan btk adresine yolluyosunuz kabul edilirse gerekçeniz ikinci imeide kayıt altına alınıyor

----------------
    Yollanacak adres: Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Eskişehir Yolu 10.Km No: 276 Posta Kodu: 06530 Çankaya/Ankara

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi APOLL0 -- 2 Haziran 2019; 0:6:15 >

• quote:

Orijinalden alıntı: APOLL0

Hocam ilk mesajı oku orda ne yapacağın yazıyor, bende tek imei kaydetmiştim sonra dilekçe ve gereken evrakları yollayarak 2.imeinin kaydolmasını sağladım. Ama biz dilekçe vermeden önce 30 kasıma kadar diyorlardı, eğer btk senden evrak istemişse demekki hala yapılabiliyor.

Alıntı
    ————-
    pasaport fotokopisi
    Kimlik fotokopisi
    Dekont fotokopisi
    İçinde iki imemininde yazdığı fatura yada ayarlar>genel >hakkında bölümünün 2 imeide görüncek şekilde ekran görüntüsü

Yukarda yazdıklarımı nette yazan btk adresine yolluyosunuz kabul edilirse gerekçeniz ikinci imeide kayıt altına alınıyor

----------------
    Yollanacak adres: Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Eskişehir Yolu 10.Km No: 276 Posta Kodu: 06530 Çankaya/Ankara
    Ben ikinci imei numarasını kaydettirmedim. Bunlarla uğraşmaya gerek olacağını düşünmüyorum e-sim teknolojisi gelene kadar xsler çöp olur zaten

• quote:

Orijinalden alıntı: APOLL0

Alıntı
    ————-
    pasaport fotokopisi
    Kimlik fotokopisi
    Dekont fotokopisi

----------------
    Benim işlemim 30 nisan 2019 olmasına rağmen bahsi geçen evrakları temin edip yolladım ve 2 gün işinde 2. İmeininde kaydı yapıldı. Gerekli evrakları hazırlayıp yollayın kaydınız yapılacaktır.@Ninrose

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cawrash -- 3 Haziran 2019; 2:2:2 >

• Walking On Air W kullanıcısına yanıt
    Esim için haklısınız, Türkiye ye gelmesi , kullanılamaya başlanması falan baya zaman alır gerek olmayabilir . Ama bazı arkadaşlar yanlışlıkla normal sim yerine esimi kayıt etmiş onlar için büyük sıkıntı.
    Sizde boş bir zamanınızda halledebilirsiniz esimi. Kargo parasına mal olur. Sonuçta bu sizin hakkınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi APOLL0 -- 3 Haziran 2019; 12:13:36 >
  • merhaba ... telefonum xs max kaydı yaptım ve çalışıyor , 120 gün geçti ve kapanmamış ... ama telefonum apple servise gönderdim bana bu mesaj gönderdi imei : 353**********:KAYIT BULUNAMADI BTK Kaydı Yapıldıktan Sonra İşlemlere Devam Edilecektir
    Heralde telefonum çift hat , kayıd yaptıktan sonra imei2 kaydı edebilir miyim?
  • 3gün önce btk ile görüştüm ve gerekli evrakları göndermem söylendi.Bir tanıdıktan aldığım Xs plus marka telefonumu 2.imei nin kayıtlı olmadığını gördüm, Bende bugün itibari ile gerekli evrakları toplayıp postane yoluyla BTK ya gönderdim bakalım ne olucak. (Bombayı kurdum bekliyom :D ) sonuçları buraya yazacağım. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: deli14

3gün önce btk ile görüştüm ve gerekli evrakları göndermem söylendi.Bir tanıdıktan aldığım Xs plus marka telefonumu 2.imei nin kayıtlı olmadığını gördüm, Bende bugün itibari ile gerekli evrakları toplayıp postane yoluyla BTK ya gönderdim bakalım ne olucak. (Bombayı kurdum bekliyom :D ) sonuçları buraya yazacağım. :)
    Evet dostar bugün itibarı ile Btk Tarafından arandım ve işlemlerimin onaylanıp tamamlandığını söylediler. sağolsunlar hemen çözdüler.
  • Çok teşekkür ederim yol gösterici bir paylaşım olmuş. İyi ki varsınız.
  • Arkadaşlar merhaba.
    Benim telefon ABD’den geldi. Normalde yılda bir iki yurtdışı çıkışım olur ama öyle bir denk geldi ki yerimden kımıldayamadım.
    Çıkamayınca süre doldu tabi telefonu şuanda kullanamıyorum.
    Yurtdışında çalışma izni olan bir arkadaşım gelecek. Onun pasaportuna kayıt ettireceğim.
    Ama bu kişi yılda 2 ay falan TR’de bulunduğu için sıkıntı olur mu? Bununla ilgili bilgisi olan var mı?
    Bir de son durum nedir? başkasının pasaportuna kayıt sona erdi mi? Mağara mı olduk.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bugrahan18 -- 13 Temmuz 2019; 13:48:44 >
  • Arkadaslar peki bu cihazlari telefonculardan alanlar ne yapacak?Kime kayitli nasil ogrenecegiz ulasacagiz da bu evraklari toplayip e-sim kaydi yapacagiz..?
  • pazar günü xs max telefonumun ekranı çatladı. dün tamire götürdüğümde e-sim imei no kaydedilmemiş dendi ve beni btk ya yönlendirdiler.ordan evrakların listesini aldım ve aynı gün gönderdim kargoyla.bugün beni btk dan arayıp kaydı yaptılar.yarın tamire gideceğim. e-sim imei kaydettirmeyenlerin telefonlarını hiçbir yer tamir etmiyor. merdiven altı telefoncular bile soruyor.yani parasını verip yaptırayım olmuyor maalesef.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Thule -- 18 Eylül 2019; 17:57:13 >
  • 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.