Şimdi Ara

iPhone Xs Pasaport Kaydı Çift imei (e-sim) Hakkında (17. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
379
Cevap
9
Favori
215.756
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Pasaportu olmayanin tek caresi Kibris,Gurcistan,Ukrayna’dan birine yeni kimlikle gidip gelecek.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • serkans. S kullanıcısına yanıt
    Kart ekstresi kabul edilmeyebilir. Bende kredi kartıyla yaptım ödemeyi sizin gönderdiğiniz dekontu https://spos.gib.gov.tr/Spos/Sorgu bu adres üzerinden doğruluğuna bakıyorlar. Kredi kartı ekstresi bilmiyorum. Ödemeyi yaptığınızda neden bir dekont almadınız ki mail adresine ve ya pc nize o esnada dekont indirilebilir oluyor şu şekilde olacak.

iPhone Xs Pasaport Kaydı Çift imei (e-sim) Hakkında

120'yi arayıp bilgi alın siz ginede durumu anlatın evrakları gönderdiğinizi filan... Zati evrak ellerine geçtiğinde sizi biri arıyor olup olmadığını söyler.
    Rica ederim bu arada yardımcı olabildiysem tamamdır.

• wetpozer W kullanıcısına yanıt
    Son derece haklısınız. Tekrar geçmiş olsun. Aldığınız yer yakınsa şayet durumu anlatıp ricada bulunabilirsiniz sonuçta o adamdan bir para çıkmayacak sadece bir kaç evrak gönderecek. Telefoncu kendi getirip satıyorsa yapar yok ona da biri satmışsa kaydeden şahıs başka birisiyse sorun. Esasında bu işler komple sorun. Dediğiniz gibi bunu alan kaydeden kişi 1 imei imi var 2 imei imi var bilemeyebilir. Servislerin 2 imei ninde kayıtlı olması harici bir şeyde bakmamaları da ayrı bir tartışma konusu... İlk yazımda yanlış anlaşılmaya sebebiyet verici bir şey varsa öncelikle özür dilerim.
    İşleyiş bu şekilde kaydettiren şahsa ulaşırsanız herhangi bir para ödemesi olmadan gereken bir kaç evrak hazırlayıp kargoya verip gönderirse sorun bir kaç güne çözülüyor he uğraşamam dediğiniz gibi sattım sen aldın baksaydın vs. derse gereken bir kaç kelime var söylersin çıkarsın. Ne diyeyim. Hayırlı günler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FlyingShip -- 16 Ekim 2019; 14:14:1 >

• ben de evrakları tanzim ederek gönderdim. kaydı tamamladım.
    Vergi dekontunda sıkıntı yaşayanlar olursa, internet vergi dairesinde sorgu ekranı var. İmei, ödeme günü(kart ekstresinden öğrenilebilir), bedel, kart numarası vb. Bilgilerden bir kaçı ile dekonta erişebilirler.

Kaydı yaptık, telefon arızasına da çözüm bulabilirim inşallah.
    Xr Arka kamerada bir problem var, 2 adet ortalama büyüklükte leke var. 🤦🏽‍♂️

• Arkadaşlar başvuru yaptıktan sonra ödeme ekranında imei girişi var ama buraya sadece rakam yazılabiliyor. Çift imei kydederken zaten tc kimlik numarası üzerinden yaptığımız ödemede bir daha imei yazmaya gerek var mı ? Varsa 2 imeiyi nasıl yazacağız ?

• quote:

Orijinalden alıntı: arabaci_58

Arkadaşlar başvuru yaptıktan sonra ödeme ekranında imei girişi var ama buraya sadece rakam yazılabiliyor. Çift imei kydederken zaten tc kimlik numarası üzerinden yaptığımız ödemede bir daha imei yazmaya gerek var mı ? Varsa 2 imeiyi nasıl yazacağız ?
    Kendi soruma kendim cevap vereyim: E-devlet sisteminde zaten kayıt sırasında iki imei adresinide giriyorsunuz sonra ödeme ekranı geliyor. Ben GIB üzerinden ödemeyi seçtim. Ödemede kilit nokta doğru TC numarası yazmak. Aşağıda İMEI numarasınıda tekrar soruyor ama ikisini birden yazma şansınız yok. Bu kez 1. ımei numarasını yazdım. Ödeme tamamlandığında iki imeide kaydoldu. Hepsi 2 dakikalık bir işlem hemen aktif oluyor

• quote:

Orijinalden alıntı: arabaci_58

Kendi soruma kendim cevap vereyim: E-devlet sisteminde zaten kayıt sırasında iki imei adresinide giriyorsunuz sonra ödeme ekranı geliyor. Ben GIB üzerinden ödemeyi seçtim. Ödemede kilit nokta doğru TC numarası yazmak. Aşağıda İMEI numarasınıda tekrar soruyor ama ikisini birden yazma şansınız yok. Bu kez 1. ımei numarasını yazdım. Ödeme tamamlandığında iki imeide kaydoldu. Hepsi 2 dakikalık bir işlem hemen aktif oluyor

Alıntıları Göster
    Her 2 IMEI de fiziksel mi olacak?
  • IMEI kaydını bu hafta yapmış biri olarak, telefonu 3 yıl sonra satabilir miyiz sorularına ithafen yazmış olayım. Cihazın IMEI'sini sorguladığımda "IMEI numarası kayıtlı. 01/01/2022 tarihine kadar XXXXX T.C. kimlik numaralı kişi adına kayıtlı hatlarla kullanımı kısıtlanmıştır." gibi bir ifade var. Belki bu sorunuza bir cevap olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Doritoch

Her 2 IMEI de fiziksel mi olacak?

Alıntıları Göster
    Kendi ifademi düzelteyim;
    IMEI 1 Fiziksel sim
    IMEI 2 elektronik sim

olarak yaptık, gün içinde aktif oldu.
  • Merhaba; hattınızı (numaranızı değiştirmeden) operatör üzerinden taşıma işlemi yaparsanız telefon kısa süreli çalışmıyor.

BTK’yı aradım sorun yok ama sanırım bir entegrasyon var ve bu bilgiler ulaşınca açılıyor hat ve telefon kullanımı.

Bilginize

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • gggkkknnn G kullanıcısına yanıt
    Merhaba. Ne kadar bir süre çalışmıyor? Hattımı değiştirmeyi düşünmüyorum ama aklımda bulunsun.
  • Merhaba , babama 11 pro Max aldım. Kendi pasaportuma ama onun hattına kayıt yaptırabilir miyim ? Hat sahibi ile pasaport sahibi aynı kişi mi olmalı ? Teşekkürler.

• Hayır malesef yapamıyorsunuz
    Pasaport kiminse, hat da onun adına olmalı
    Yoksa sistem hata veriyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar,
    Bir sorum olacak... Yurt disindan cift hatli telefon aldim... e-devlet imei sayfasina iki tane imei numarasini girdim.. sonra odeme asamasina geldim.. fakat orda odeme yaparken tek imei numarasini kabul ediyor... bu konuda bir bilgisi olan varmi?
  • ysefunc Y kullanıcısına yanıt
    yukarıda arabacı58 yazmış cevabı

• Merhabalar,
    teşekürkler turuncum dün imei kaydını yaptım. Fakat 2 sim hattı aynı numara ile eşleşti. Şuan şirket hattım çalışmıyor. Ardından bu siteye girdimhttps://www.turkiye.gov.tr/btk-imei-kayit-hakki-sorgulama

Imei numarası ve eşleşen hat numaraları yazıyor. Hat numaları benim vodafone hattım. Birde şirket hattım var telekom. Ardından Hat Eşleştir butonuna tıkladığımda "Aynı bilgiler ile kayıt mevcuttur." diye mesaj alıyorum.

Sitenin en sonunda şöyle bir yazı var "Yukarıda yer alan tabloda, üzerinize kayıtlı cihazlar ile eşleşen hat numaralarınız ile ilgili bir hata olduğunu düşünüyorsanız, tabloda yer alan "Hat Eşleştir" düğmesini kullanarak eşleşen hat numaralarınızın güncellenmesi için talepte bulunabilirsiniz."

Nereye Nasıl talepte buluncam bu konuda bir bilgisi olan varmı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ysefunc -- 15 Kasım 2019; 11:10:46 >

• Edevletten kayıt etdin parayı odedim ne zaman sorguda kayıt dısı yazsı kalkıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: FlyingShip

Kart ekstresi kabul edilmeyebilir. Bende kredi kartıyla yaptım ödemeyi sizin gönderdiğiniz dekontu https://spos.gib.gov.tr/Spos/Sorgu bu adres üzerinden doğruluğuna bakıyorlar. Kredi kartı ekstresi bilmiyorum. Ödemeyi yaptığınızda neden bir dekont almadınız ki mail adresine ve ya pc nize o esnada dekont indirilebilir oluyor şu şekilde olacak.

120'yi arayıp bilgi alın siz ginede durumu anlatın evrakları gönderdiğinizi filan... Zati evrak ellerine geçtiğinde sizi biri arıyor olup olmadığını söyler.
    Rica ederim bu arada yardımcı olabildiysem tamamdır.
    hocam imei numarasi e devlette sondan bir rakam eksik gozukuyor degil mi

yani aslinda meid numarasi olan imei numarasinin sondan 1 rakami eksik edevlette gozukuyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MontrealR -- 10 Aralık 2019; 16:13:28 >

• Cevabi BULDUM HOCALAR

hocam normalde imei sistemi 14 rakamdır. 15. rakamı belli bir algoritma dahilinde atıyor. yani ilk 14 rakamı bilirsen 15. rakamı çıkaran programlar mevcut. imei generator şeklinde arat çıkar
  • 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.