Şimdi Ara

İphone x yüz tanıma sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
1.723
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar Merhaba iphone x cihaz aldım yeni, cihaz sıvı temaslı. önceden kendi xsimde başıma gelmişti. sıvı ile temas edince yüz tanıma komple gitmişti. Apple yetkili servisinde calısan arkadasım bunun cözümünün olmadığı söyledi, cihaza Jailbreak vs atarak Ön kamera komutu ile yüz tanıma tarzında bir kilit açılışı yapabilir miyim? Konu ile ilgili bilgisi olan var mı? çözümü olmadığı için kendi kendime farklı bir yol deneyebilir miyimi düşünüyorumda :D

• Çok bilgim yok ama bildiğim kadarıyla ön kamera face is ve sensörlerin komple değişmesi lazım o da bayağı masraf face id ile ön kamera birlikte çalışır face id çalışmazsa o iş biraz zor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • dostum Apple yetkili servisi bu parçanın Anakart ile bağlantılı oldugunu ve bu yüzden değişse bile olmayacağını söyledi. Daha önce xsim içinde aramıştım ama çözebilen birini bulamamıştım :/
  • Maalesef dostum kamerayla ilgili öyle bir komut yapamazsın. Bunun çözümü yok, hurda bir cihazın çalışan anakartı ve face id sensörleriyle değiştirmekten başka.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Confather kullanıcısına yanıt
    herhangi bir tweak olmaması ilginc bununla ilgili, cok lazım olan bir konu bu durumu yaşayan cok insan vardır diye düşünüyorum..
  • Cpu ya gömülü sensörler değişse bile çalışmaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bozuk adam -- 7 Nisan 2020; 23:15:51 >
  • Tweak olmaması ilginç demişsin de donanımsal sorunu yazılımla halledemezsin

• Bozuk adam B kullanıcısına yanıt
    hayır hayır, o konuda haklısın ama tweak ile kamera ile tanımlama gibi samsungun yaptığı yüz tanıma tarzı bir tanıma ile yapılabilir diye düşündüm..
  • Narcoss96 N kullanıcısına yanıt
    Pardon şimdi anladım istersen bu servisle irtibata geç youtube dan gördüm baya yetenekliler

https://www.youtube.com/channel/UCgOOemiT0s9n_D6P8tLg0EQ

• Bu arada hatayı nasıl alıyosun cihaz açıldığında direkt yazıyo mu face id bu iphoneda etkinleştirilemiyor diye yoksa face id’yi ayarlarken mi hata veriyo

• Bide ön kameradan portre fotoğraf çekiyomu

hayır, ön kamerada portre yok. ön kamerayı acınca ekranın üstünde siyah siyah şeritler geçiyor. ama fotoğraf çekince oşeritler gözükmüyor, flu gibi cok belirgin değil
  • Cihaz ilk açıldığında face id etkinleştirilemiyor diye bildirim geliyomu

Hayır herhangi bir bildirim yok. face id etkinleştirmeye çalışınca aşağı indirin yuıkarı kaldırın diyor
  • Nokta projektörü arızalı en sıkıntılı sensör ama profesyonel biryere göstermende fayda var

direkt apple yetkili servisi baktı kontrol etti. anakartla bağlantılı bir parça değişsede uyum sağlamıyor dedi, çözümün olmadığını söyledi. varmı bunun çözümü hakikaten?
  • Apple parça tamiri yapmaz mesela yukarda bi youtube kanalı attım face id videosu var kızılötesi kameranın flexi kopmuş adam tamir ediyo ama apple a gösterseydi o cihazı apple çözümünün olmadığını söylicekti çünkü parçanın tamirini yapmıyolar seninki de sıvı temaslı olmayıp yırtıktan kaynaklı olsa yapılırdı ama sıvı temaslı olduğu için yapılırmı bilemem

Sıvı temaslı benimki.. o yüzden tweak arıyorum :) ama kamera ile ilgili bu siyah şeritlenme neden olur? birde arka kamera portrenin olmaması ne alaka onu cözemedim. ön kameralık bir sıkıntıydı bu sıvı teması.. arka kamera portrede gitmiş şimdi fark ettimde..
  • Narcoss96 N kullanıcısına yanıt
    Arka kameranın bi bağlantısı yok 2x zooma alıp elini alt taraftaki kameraya koymayı dene

2x zooma alınca alt kameraya koydugum zaman elimi herhangi bir tepki olmuyor. zoomu üst kamerayla yapıyor. ama portre moduna aldığımda o otomatik 2x zoom yapiyor sanırım. işte ozaman elimi alt kameraya koydugumda kamera kapanıyor.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.