Şimdi Ara

iPhone X ekonominin tüm kurallarını alt üst ediyor (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
68
Cevap
1
Favori
3.185
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • iphone x olmamış bir cihaz. çok satacağını sanmıyorum.kullanıcı deneyiminde dibi görecek apple.ve 1 yıl sonra yani 2018 de bakın sorunsuz bir iphone yaptım diye ortaya çıkacaklar.demedi deme ibraam
  • başkası olsa şimdiye appleda iş sahibi olurdu.bu arkadaş herhalde itici biraz.

• Yıllar önce iphone 4 aldığında arkadaşım dedim ki çok gereksiz pahallı.

Oda demişti ki bu telefon ile adamlar helikopter yönlendiriyor.

Hala o arkadaşımın helikopteri yok.

Telefonu aldığından beri whatsapp,facebook kullandı sonrasında instagram vs popüler olunca onları yükledi.

Durum bundan ibaret :)

• quote:

Orijinalden alıntı: ahnksqualt

Yıllar önce iphone 4 aldığında arkadaşım dedim ki çok gereksiz pahallı.

Telefonu aldığından beri whatsapp,facebook kullandı sonrasında instagram vs popüler olunca onları yükledi.

Konu apple olunca herkes bir taş atma derdinde.

Androidli cihaz alanları da biliyoruz. “Ozgrz bzz tmm mı .s” deyip sadece minecraft şifresi yükleyenler, antutu skorlarını apple ile karşılaştırıp bizimki daha hızlı diyenler.. hoş yeni apple cihazlar hepsini tokatlamaya başladığından beri bu testlere de önemsiz diyorlar.

Liste uzar gider..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bizde bu aşağılık kompleksi, birbirine caka satma olayı bitmeden tüketim çılgınlığı azalmaz. Affedersin gtünde donu yok ama alabilmek için bi tarafını yırtar.

• quote:

Orijinalden alıntı: mustafa2790

Bizde bu aşağılık kompleksi, birbirine caka satma olayı bitmeden tüketim çılgınlığı azalmaz. Affedersin gtünde donu yok ama alabilmek için bi tarafını yırtar.

Tek çare ülkeye nitrojen bombası atılması gerekiyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yarın satışa sunulunca otobüste ayakta bu telefona tutunan kızları göreceğimiz aşikar.

• bu bedel bu telefon için çok az daha çok olmalı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • "Elbette üründe fiyat artarken yeni teknolojiler de yerini alıyor. Kablosuz şarj, OLED ekran, Apple A11 Bionic işlemcisi, zengin gerçeklik, çerçevesiz ekran, Face ID gibi özellikler belirli bir maliyet gerektiriyor. Tüketici de bunun farkında ve telefona hak ettiği bedeli ödüyor."

Bunlardan hangisi yeni?

1-kablosuz şarj Samsung S3 um vardı 4-5 yıl önce kablosuz şarj edebiliyorum.

2-Oled Ekran konusunu yazmaya gerek yok.

3-A11 işlemci :)

4-Çerçevesiz en yakın zamanda Xiaomi Mi Mix var.

5-Face ID bir çok marka daha önce kullandı zaten.

Uzun lafın kısası zaten var olan teknolojileri boyayıp satıyor apple ve siz bunları yedikçe böyle devam edecek.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • giffen paradoksu

• 5 bin lirayı bir telefona veren enayidir

• Bahsettiğiniz kafe'lerde oturan insanlar üst ve orta-üst gelir grubundalar. O kafelerde bir kısmıda hava atmak için oturuyor.

Ayrıca -üst ve orta-üst grubunda olanların bir kısmında Turkcell T60 ve T70 gibi cihazlar gördüm.

Ayrıca varoş dediğimiz kenar mahallelerde yaşayan insanlarda amiral gemisi dediğimiz cihazların daha çok satıldığını düşünüyorum. Bunların kimisi bankadan kredi çekemediği için operatörden taahhütlü cihaz alıp satıyorlar.

Bir kısmı da tablet bilgisayar, notebook ve masa üstü bilgisayar almak yerine bu şekilde ihtiyacını gideriyor..
  • GallagherLip kullanıcısına yanıt
    4S çıktığında 1 dolar 1,80 TL civarındaydı yani 650 x 1,80 = 1.170,-Te La

Bugün iphone 8 700 dolar ise 700 x 3,60 = 2.520 Te La

Bir de alınan vergiler ve alınan vergilerin KDV'sini de hesaplamak gerek.

Devlet verginin vergisini alıyor. Yani Özel İşlem Vergisi (ÖİV), TRT Payı (telefon ve tabletlerden de TRT payı alınmaya başladı) ve diğer vergiler ve üstüne bu vergilerden alınan KDV ürün fiyatını yükseltiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serdarski -- 21 Eylül 2017; 14:21:3 >
  • Teknik kısmı için testler vs... hiç tartışmaya gerekyok.
    İşin aslı amcalar insanların egolarından yaralanarak bu tip satış stratejileri hazırlıyorlar.
    Mac book veya mac book pro da başlangıç fiyatları bu fiyatlara yakın.
    Fiyatı Gerçekten çok yüksek. Alanlar illaki olacak ama bu fiyata değecek bir teknolojik atılıma sahip bir cihaz değil bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: Catology

quote:

Orijinalden alıntı: ahnksqualt

Yıllar önce iphone 4 aldığında arkadaşım dedim ki çok gereksiz pahallı.

Konu apple olunca herkes bir taş atma derdinde.

Androidli cihaz alanları da biliyoruz. “Ozgrz bzz tmm mı .s” deyip sadece minecraft şifresi yükleyenler, antutu skorlarını apple ile karşılaştırıp bizimki daha hızlı diyenler.. hoş yeni apple cihazlar hepsini tokatlamaya başladığından beri bu testlere de önemsiz diyorlar.

Liste uzar gider..

İletimi pek anlamamışsınız hocam

canın sağolsun

Ben ihtiyaçlar doğrultusunda alınan ürüne bir şey söylemedim.

Sadece belirli işlemler için telefonu kullanan kitlenin ederinden fazla para vermesine karşıyım.

Android ve ios fark etmez kişi tüketimini ihtiyaçları doğrultusunda yapmalı diye düşünüyorum.

• millet et yemez elbise almaz ama gene iphone x sahibi olur 😉

• Vergi enflasyonu, verginin vergisi, ... ooooh geçiiiiir. Sesi çıkmayana geçirdikçe geçir.

Devlet yakında iphone, samsung vs telefon almayandan, telefon almama keyfiyeti vergisi, TAK-V, alırsa şaşırır mıyız. Şaşırmayız. Ben düşünene kadar o cin fikirlilerin aklına yıllar önce gelmiş yedek planlar arasına konmuştur bile.

• Allah aşkına adam gibi iphone 5s'im olsaydı herhalde bir nebze iphone 8'in yüzüne bakabilirdim. şu anda iphone 6s+ var. Şimdi nedir abi iphone 8 8+ ve iphone X'in benim telefonumdan farkı ?

4gb ram olması mı ? Ram ile normal bir insanın işi olmuyorki zaten. Nedir bu çılgınlık ? hayır iphone 8 ya da iphone x ile yapılıp eski iphonelarınız ile yapamadığınız şey ne ? Hiçbir şey. sonuç olarak iphone çıkıp devamlı almak almaya çalışmak sadece bir çılgınlık.

En nihayetinde Allah ıslah etsin.

• Apple ile Android ile alakası yok. Apple da yapsın 1000 TL'lik telefon alayım. Android deyince aklınıza sadece S8 mi geliyor? Mevzu performans/para mevzusu. 5000 TL vereceğim telefon, acaba bana 1000 TL'lik telefona göre 5 kat özellik, performans vs getiriyor mu? Artık bu "5 kat"ı nasıl değerlendirirseniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yesil1026 -- 22 Eylül 2017; 8:44:47 >
  • Gerçekten Ekrem71 yettin artık eskiden yanına destekçi senin gibi gereksiz fan boylar çıkardı artık onlar bile bıktı

"Elbette üründe fiyat artarken yeni teknolojiler de yerini alıyor. Kablosuz şarj, OLED ekran, Apple A11 Bionic işlemcisi, zengin gerçeklik, çerçevesiz ekran, Face ID gibi özellikler belirli bir maliyet gerektiriyor. Tüketici de bunun farkında ve telefona hak ettiği bedeli ödüyor."

şuraya kadar zor dayandım sonra yukarı baktım (bakmaya gerek yok belli ama) yine sen, yine sen.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.