Şimdi Ara

iphone 'u genellikle yüzde kaç seviyesinde şarj ediyorsunuz ? ve %100e tamamlama

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
1.307
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • genelde %10 ile %20 arasında şarja takıyorum . ( iphone 5s ) .

diğer sorum ; şarj %70 ve üzerinde %100 e tamamlamak için tekrar şarja takmak cihaz için sağlıklı mı yoksa bir zarar vermesi sözkonusu mu ? Teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: bykanky

genelde %10 ile %20 arasında şarja takıyorum . ( iphone 5s ) .

diğer sorum ; şarj %70 ve üzerinde %100 e tamamlamak için tekrar şarja takmak cihaz için sağlıklı mı yoksa bir zarar vermesi sözkonusu mu ? Teşekkürler.

bende %20 altına inince şarj ediyorum. battery doctor kullanıyorum. %100 dolunca şarj üstüne 40dk daha dolduruyor. Bir zararı yokmuş ama senin dediğin gibi %70 den %100 e doldurma pilin ömrünü kısaltabilir diye düşünüyorum.
  • ben demin dışarı çıkarken %90 çıktım %88de geri taktım şimdi:d ama ben çıkarken şarjdan çıkardım 20dk sonra taktım.Ben zarar gelebileceği ihtimali ile gelemiyorum.
  • Soruna cevap veremicem ama ben yüzde 3 e düştügünde gece takıyorum şarja sabah uyanınca çıkarıyorum bunun hiç bir zararı yoktur.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şarjı 100den 0a sömürüyorum bazen canım sıkılınca sonra takıyorum ipadin aparatı ile lighting usb ile ipad şarjını birleştirince ekşın oluyo 0dan 100e 1 saati bulmuyo şak diye doluyoo

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • %10-20 arasında takıyorum şarja.
  • Fırsat buldugum her dakika takıyorum ben
    Genel olarak %40 altına çok dışarıda kalmadığım sürece düşmüyorum.
  • anladım arkadaşlar. iphone ların 400-500 arasında şarj etme ömrü varmış bu sayıyı aşınca pilin bir kısmı aktif olarak çalışmıyormuş . bu bilgi doğrumudur bilginiz varmı bu konuda?
  • %20 ve altı :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bende %20 nin altına düşünce takıyorum

diğer konuda pek bilgim yok ama ben pilin ömrünü kısaltır diye düşünüyorum
  • yüzde 1 olmadan şarja takmamaya dikkat ediyorum dogrumu yanlış mı bilmiyorum :) yüzde yüz olduktan sonra 30 dk da fazlada bekletmeye dikkat ediyorum.
    not: cihaz 5s 7.0.4 ortamala 20-24 saat bekleme 8-10 saat kullanım
  • şarj konusunda bende memnunum şu ana kadar . ayrıca apple ın sitesinde şöyle bir ifade buldum :

İyi korunan bir iPhone pili, 500 tam şarj - deşarj döngüsü boyunca orijinal kapasitesinin %80'ini koruyabilecek şekilde tasarlanmıştır. Gereksinimlerinizi karşılamak için yeterli şarj sağlayamayacak duruma geldiğinde, pilinizi değiştirebilirsiniz.

tam şarj deşarj döngüsü şarjı sıfırlayıp full şarj etmek mi yoksa cihazı usb yada fiş ile şarj etme sayımız mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: gallerkrali

yüzde 1 olmadan şarja takmamaya dikkat ediyorum dogrumu yanlış mı bilmiyorum :) yüzde yüz olduktan sonra 30 dk da fazlada bekletmeye dikkat ediyorum.
    not: cihaz 5s 7.0.4 ortamala 20-24 saat bekleme 8-10 saat kullanım

Hocam 8-10 saat kullanım değerlerini nasıl elde ediyorsunuz, 3G'yi gerekmediği zaman kapatıyor musunuz?

• Milk with Oreo kullanıcısına yanıt
    hocam 3g ve wifi sürekli cihaz üzerinden açık iş yerimde iken wifi aktif oluyor dışarı falan çıktıgımda 3g aktif oluyor.
    telefonun tıtresımı tamamen kapalı hıc bır bıldırımde tıtreme yok
    ekran parlaklıgı yarının bıraz ustude (otomatık parlaklık kapalı)
    hareketı azalt acık
    kontarası artır kapalı
    arka planda uygulama guncellemelerı kapalı ( hava durumu borsa gibi)
    siri kapalı
    gün boyu çok aktif olarak twitter ve whatsapp kullanımı yapıyorum
    gunde 1- 1 bucuk saat tlfn gorusmem oluyor ( kulaklık kullanarak, kulaklıksız konusmuyorum batarya ıcın faydası oluyormu bılmıyorum ama saglık ıcık kulaklıksı konusmuyorum)
    bazen fifa 14 e girip 1-2 maç yapıyorum
  • Apple iPhone'larda 400 full şarj (tamamlanınca sayılır) sonrası kapasitenin yaklaşık %80'e düşeceğini söyler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gallerkrali

hocam 3g ve wifi sürekli cihaz üzerinden açık iş yerimde iken wifi aktif oluyor dışarı falan çıktıgımda 3g aktif oluyor.
    telefonun tıtresımı tamamen kapalı hıc bır bıldırımde tıtreme yok
    ekran parlaklıgı yarının bıraz ustude (otomatık parlaklık kapalı)
    hareketı azalt acık
    kontarası artır kapalı
    arka planda uygulama guncellemelerı kapalı ( hava durumu borsa gibi)
    siri kapalı
    gün boyu çok aktif olarak twitter ve whatsapp kullanımı yapıyorum
    gunde 1- 1 bucuk saat tlfn gorusmem oluyor ( kulaklık kullanarak, kulaklıksız konusmuyorum batarya ıcın faydası oluyormu bılmıyorum ama saglık ıcık kulaklıksı konusmuyorum)
    bazen fifa 14 e girip 1-2 maç yapıyorum

Peki teşekkürler hocam ayarları sizin gibi yaptım şarjı bittikten sonra şarj edip deniyeceğim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.