Şimdi Ara

iPhone SE ve iPhone 6

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
349
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar iki ürün de aşağı yukarı aynı fiyatta. Biri 6 Birisi 6s donanımlı 4 inç telefon malum. Bilenlerden yardım istemek üzere soruyorum.

Ufak ekranlı telefon bakarken Android'de fazla alternatif bulamadık. Sadece Samsung Galaxy A3 var 4.7 inç.
    Apple'da da iPhone SE var o da oldukça küçük görünüyor.
    6-6s bütçesinde de ürün bakamıyoruz. Swap 18 ay garantisi olan bir iPhone 6'yi 1800₺'ye alma şansımız var, ya da sıfır SE'yi 1750₺'ye alma şansımız var. On kameralar falan aynı aşağı yukarı , arka kamera çok farkediyor mu? Bayana 6 yeter mi performans açısından?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• SE alınır

1800tl olan iphone 6 kaç GB

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akzidenz -- 26 Mart 2017; 13:12:29 >
  • Küçük ekranlı telefonlar içinde bence alınacak iki model var iphone se ve sony x kompak. Sony de bir göz atmanızı tavsiye ederim.

İki iphone modeli arasında se bence daha iyi bir seçim olur. Ama 16lik cihaz almamanız sizin için daha iyi olur bence. Uzun süreli kullanımda sıkıntı yaratacaktır

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • iPhone SE kullanıyorum oldukça memnunum. 4,5 inç bir lumiadan geçtim. Ekrana alıştım hemen. Pil durumuda çok şükür gayet iyi. iPhone 6'dan daha iyi bir pil performansı olduğunu tahmin ediyorum.
    Bende aynı ikilemde kaldım ve bisiklet sürerken daha taşınabilir olduğu için SE aldım.
    Ayrıca iPhone 6'nın 1 gb rami var, yani kağıt üstünde 5s'den tek farkı ekranı gibi. 1 gb rami var diye kasma donma yapacağını sanmıyorum iosun.
    SE'yi almadan önce ön kamerasına çok laf atanlar okumuştum ama gün ışığında gayet güzel fotoğraflar çektim. Gece zaten bütün cep telefonları kötü performans veriyor.
    6 kullanmadığım için SE ile arka kameredaki farkı kıyaslayamıyorum.
    Bir ay önceye dönsem yine SE alırdım.
    Seçim tabi ki sizin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SISTEM-4-4-2 -- 26 Mart 2017; 13:32:27 >

• SE al ki daha uzun süre götürebilsin. Ekrana çok takılma kullandıktan bir süre sonra alışıyorsun.

• @mrunseen
    Teşekkürler, 16 GB

@KoşanBalık
    Yorumunuz için teşekkür ederim. Çok büyük değil diye Xperia X 'in kendisini aldım ama Sony cihazlar özellikle kamera konusunda stabilize değil. Compact da aynı. Kalite güzel ama ne yazık ki hantal. SE için 64'e de yönelmeye çalışıyorum. Apple 32-128 satacak artık fiyatı yükselmeden kalan 64lerden almak gerek o halde.

@SISTEM-4-4-2
    Yani performans anlamında elbette kıyaslamadim 6 ve SE'yi. Ön kamera ile çekilen fotoğrafları sanırsın yarışmalara, baskılara gönderecekler ama MP algısı var ne yazık ki. Ablam zaten ufak ekran istiyor ama ben küçük deyince 5.2 A5 2017'ye kadar ekran sınırı koyduk. Apple 4.7 ekran oldukça iyi ama bütçe 2 üstüne çıkmıyor. Ablam SE kullansa da 6 kullansa da fark hisseder mı diye düşündüm bu kadar. Alıp kurtulmam lazım :) Sağolun cevabınız için.

@Mr. Jingles
    Ben büyük ekran meraklısı değil zaten de, 4.7-5.2 arası bir kullanci kitlesi arasındayim. Ablam da sınırı 5 gibi. Ama telefon zarifliğine göre durum değişebiliyor. Bazı 5.2 cihazlar çoğu 5.0 cihaza göre iyi. Ama Android'de küçük ekran sağlam özellikte cihaz yok. Evde başkasının 5S'i verdim ablama SE için ön fikir olsun diye, olur dedi. Yani oyun, medya meraklısı da değil. Elindeki HTC 1gb ram 8gb hafıza. 2,5 sene oldu alalı, zamanın orta seviye cihazı. Tertemiz duruyor ama kafayı yedi. En güzeli SE olacak sanırım hem de 4-5 yıl kullanır rahat. Size de teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kırmızı pelerin -- 26 Mart 2017; 14:34:2 >

• SE almanız daha mantıklı o zaman
  • iPhone 6

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • İkisi arasından se alın.

• Sınıf arkadaşımda var 6. Bende var SE. Benimki daha hızlı kamerası daha iyi pili çok daha iyi ama onun da ekranı var Bazen onunkini elime alında aaa ooo falan diyorum büyük ekran ama bi uygulamaya dokununca bu şaşırma evresi son buluyor çünkü benimkine göre çok bekletiyor. Hem SE'deki A9 işlemci hem de 2 GB ram farkını ortaya koyuyor.

Ondan en iyisi alabiliyorsanız 6S almak çünkü bu iki telefonun birlikte vücut bulmuş hali 6S.

Yerinizde olsam faturalı garantili yurt içi 6Sler var Sahibinden.com da ikinci el onlardan alırdım.

SE yi de sıfır almadım zaten 2. El aldım.

Ama sıfırdı telefon kulaklığını kullanmamıştı adam çizik de yoktu. Durduk yerde acayip kâr etmiştim :d

Özet olarak ekranı sorun olmayacaksa al ama SE ile video izlicem oyun oynicam hayalleri kurma hiç. Hepsine güç yetiriyor onda sorun yok ama ekran sıkabilir abartırsanız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ömerayhan -- 26 Mart 2017; 21:30:3 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Ömerayhan

Sınıf arkadaşımda var 6. Bende var SE. Benimki daha hızlı kamerası daha iyi pili çok daha iyi ama onun da ekranı var Bazen onunkini elime alında aaa ooo falan diyorum büyük ekran ama bi uygulamaya dokununca bu şaşırma evresi son buluyor çünkü benimkine göre çok bekletiyor. Hem SE'deki A9 işlemci hem de 2 GB ram farkını ortaya koyuyor.

Ondan en iyisi alabiliyorsanız 6S almak çünkü bu iki telefonun birlikte vücut bulmuş hali 6S.

Yerinizde olsam faturalı garantili yurt içi 6Sler var Sahibinden.com da ikinci el onlardan alırdım.

SE yi de sıfır almadım zaten 2. El aldım.

Ama sıfırdı telefon kulaklığını kullanmamıştı adam çizik de yoktu. Durduk yerde acayip kâr etmiştim :d

Özet olarak ekranı sorun olmayacaksa al ama SE ile video izlicem oyun oynicam hayalleri kurma hiç. Hepsine güç yetiriyor onda sorun yok ama ekran sıkabilir abartırsanız.

Hocam zaten sahibinden üzerinde nakite çevrilmeye çalışılan, ya da en az 20-22 ay garantili bir cihaz bulmaya çalışıyorum. Ekran için 6 almak mantıksız. Çünkü hakikaten performans farkları var ama bu performans farkı sosyal medyaya az bakan, arada video izleyen biri için bariz değildir dedim ama 6 , SE'den pahalı üstelik. Bahsettiğimiz tarzda 6s'ler için bile en aşağı 2300-2400 istiyorlar, 1700-1800 bizim bandımız. Cihazı ablam kullanacak o zaten büyük telefon istemiyor. Ama ben de 4'e kadar düşmeyelim dedim. Yeğenimin 5sle gösterdim yeter bu dedi. iPhone olmazsa 5.2 Galaxy A5 2017 alacağız gibi, kamera vs yönden memnun etti.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.