Şimdi Ara

iphone SE 3.Nesil (ANA KONU) (30. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
610
Cevap
26
Favori
45.955
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bu telefona bu fiyatlara çok üzülüyorum. İlk çıktığı hafta almıştım 11bin TL idi.

Bu arada almayı düşünen varsa telefondan çok memnunum. En güzel yönü Apple ekosistemimi en ekonomik yoldan tamamlaması. Aynı zamanda küçük boyutu ile olması gereken telefon boyutlarında. Tek sıkıntısı batarya, maalesef gün içinde çok çabuk tükeniyor. 🥲

• Arkadaşlar merhaba.

Bu cihazı almayı düşünüyorum. Tek kriterim performans.

2027’ye kadar App Store’daki tüm uygulamaları çalıştıracak. Beni en cezbeden yönü bu.

Ekran boyutu, batarya performansı ve ön kamerası önemli değil. Ön kamera olmasa bile olur. Tek arka kamera işimi görür.

Önerir misiniz? Kronik bir sorunu var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • super-sleuth kullanıcısına yanıt

Merhaba,

1 senedir kullanıyorum. Tek kriterin performans ise bence gözün kapalı alabilirsin. Ben telefondan memnunum kronik bir sorun ile karşılaşmadım. Performansı da gayet yeterli. Uzun süre de güncelleme alır.

• Bu telefonda A15 işlemci var. Aynı işlemci 13 serisinde ve 14'te kullanıldı. O yüzden şuan alsanız bile 5 sene boyunca sorunsuz kullanırsınız.

Tabi şöylede bir durum var tasarımı çok ama çok eskidi. Tasarımın yanı sıra artık 720p LCD ekranda çok eskidi. Ekran OLED olsaydı bu kadar göze batmazdı. Bu telefonun yerine daha ucuza Samsung Galaxy S22 alın bence. Ekranı o kadarda büyük değil tam kıvamında. Ekranı ve kamerası zaten çok çok iyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0537 -- 25 Şubat 2024; 15:46:59 >
  • Arkadaşlar. 15 pro max kullanıyorum. Ama şöyle tek elle kullanabileceğim ergonomik bir cihaz baktım. 12 mini ve 13 mini pek bulamadım. Se3 denk geldi aldım. Sormak istediğim. iOS 16.6.1 var ve açıkçası güzel çalışıyor. Sadece Apple Watch ile iOS 17 olmadığı için bağlanmadı. iOS 17 yeni yeni maxte bile toplamaya başladı. Bu cihazı ios 17 ile kullanan var mı? Eğer pilde sıkıntı yoksa geçmeyi düşünüyorum.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • DODANLI kullanıcısına yanıt

17.3.1 kullanıyorum sorun yok. 17 geçişinde pek verimli değildi ama şimdi toparlanmış görünüyor.

• 0537 kullanıcısına yanıt
    OLED olsa daha canlı bir ekranı olurdu ama keskinlik ciddi oranda azalırdı. Telefonlarda kullanılan OLED paneller maalesef RGB altyapısına sahip değil. RGBG dizilimi kullanıldığı için çözünürlüğü 613*1090 olurdu. Bu da 5.5 inçlik ekranda 227 PPI değeri verirdi. Şu anki mevcut model 326 PPI iken 227 PPI hissedilir bir keskinlik düşüşü olurdu.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mugetsuga kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim hocam. O zaman geçeyim.

• mert_1925_ M kullanıcısına yanıt

Teşekkürler.

Yarım saatte %50 şarj olması şarj dezavantajını benim için önemsiz kılıyor.

Bataryasını değiştirmek kolay; bu önemli. Elimdeki 6s’in bataryasını defalarca değiştirdim. Biraz yavaşlaması ve güncelleme almıyor olmasına rağmen her işimi görüyor. App Store’daki hemen her uygulamayı hâlâ çalıştırıyor.

SE (2022) 2027’ye kadar ana sürüm güncellemesi alacak. Güncelleme almadığında da birkaç yıl kullanılabiliyor.

Para verip aldığım uygulamalar (nPlayer vs.) ve aksesuarlar da SE ile uyumlu. Bir masraf kaleminden daha kurtarır SE beni.

Masadaki diğer alternatif Samsung Galaxy S20 FE. Snapdragon ve 8 GB olan versiyon. Ekranının pahalı oluşu ve birkaç yıl sonra yeni üretilmiş batarya bulamayacak olmak en büyük dezavantajları. SE’nin hem parçaları ucuz hem de parçalarını değiştirmek çok kolay. Ayrıca yeni üretim tarihli batarya her zaman var. Bu gerekçeler SE’yi benim açımdan öne çıkarıyor.

• super-sleuth kullanıcısına yanıt

Beklerim derseniz bu eylülde yeni se ve se plusın tanıtılacağına kesin gözle bakılıyor. Fiyatları yüksek olacaktır tabi.

• C. S C kullanıcısına yanıt

Bekleyebilirim aslında. SE’nin benim için tek dezavantajı ekran boyutu. Plus modelde bu dezavantaj da olmayacak. Tek kamera benim için yeterli. Üstelik güncel model olacağı için iki yıl daha fazla kullanabilirim. Mantıklı.

• Beyler 3.nesil se modelde magsafe özelliği mevcutmudur?

• International kullanıcısına yanıt
    Maalesef magsafe bulunmuyor

hayır.

• İphone 12 konusundan geliyorum. Batarya durumunuz nasıl? 1 günü geçtiği oluyormu? yoksa her akşam şarz etmek durumumu var?

• Benimki 1 günü rahat çıkarıyor, 1 buçuk 2 gün gidiyor. Batarya sağlığı %85.

%89 pil sağlığı, günde en az 2 kere şarja takıyorum, 3 olduğu da oluyor. ekran kullanımı günlük ortalama 5 saat. su gibi şarj kullanıyor yani cihaz.

• Arvelo kullanıcısına yanıt

Üstteki arkadas 2 gün gidiyor demiş, sen 1 günü zor çıkarıyor diyorsun :D

%84 batarya sağlığı, gece 12 gibi şarjdan çıkarırım sabaha kadar %3-5 arası gider zaten, sabah 40 dk civarı müzik dinlerim %91-93 arası şarjım kalır. İşteyken wp olsun, telefon görüşmeleri olsun, fotoğraf çekme, dosya gönderme, youtubeda video izleme vs işlerinde kullanıyorum akşam 5-6 civarı şarjım %30-35 arası kalıyor.

Ekran sürem 3 saat civarı oluyor.

2 gün gider mi sen karar ver artık.

• 
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.