Şimdi Ara

iphone orjinal aksesuar uyarısı iptal edilebiliyor mu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
1
Favori
269
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Eşim Iphone kullanıyor. 2 defa orjinal 1 defa da onaylı şarj kablosunu hallettik. En ufak bükülmeye dayanamıyor bu kablolar. Oysa benim elimden düşmeyen nokia lumia kablosu 3 yıldır sorunsuz.

Sonunda canıma tak dedi. Evdeki orjinal Samsung kablosu ile şarj etmeye niyetlendim.http://m.n11.com/micro-usb-sarj-kablosunu-iphone-55s5cye-ceviren-donusturucu-P41052003 adresindeki çeviriciyi aldım.

Son durum şu: Adaptör iphone'un kendi adaptörü, kablo orjinal Samsung micro usb, çevirici ise linkteki. Tahmin edebileceğiniz gibi bir süre sonra uyarı verip yarım kesiyor şarj etmeyi. Ben bu uyarıcıyı çevirici yüzünden verdiğini düşünüyorum. İçindeki çip tanımlanmadığından dolayı yazılımsal olarak hata alıyorum.

Uyarı çok da umrumda değil ama şarj etmeyi kesmesini engellemenin bir yolu var mı? HP yazıcıda da orjinal toner kullanmadığımda uyarıyor ama işini yarım kesmiyor. Orjinal adaptör ve kaliteli bir kabloda sorun çıkacağına inanmıyorum. Tek sorun çeviricideki çipin onaylı olmaması.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vozer -- 22 Temmuz 2015; 0:26:36 >
    < Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >

• Jailbreak ile halledebilirsiniz bi tweak vardi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bn sarja takip telefonu kapatiyom sarji full oluyor gece yatarken yapiyom

• Sabah eski Samsung 3 mini'nin şarj/data kablosu ile deneyip bir süre sonra bu uyarıyı almıştım. Az önce baktım şarj durumu %84. Bu sefer Samsung tabletin kablosunun daha yüksek amper olacağını düşünüp onu kullandım. Artık denk mi geldi yoksa önceki kablonun kalitesini mi beğenmemişti cihaz bilemem ama bu sefer hata vermeden %100 doldu.

Bu kablo olayında da çok kafam karışıyor zaten. Gerek teknoloji mağazaları olsun gerek de online satış yapan yerler olsun kabloların üstünde destekledikleri amper değeri yazmıyor. Ancak çok özel 150-190 TL gibi bazı kablolarda gördüm bu olayı.

Iphone 5'in orjinal data kablosu kaç amper biliyor musunuz? Ve sorun çıkartmayacak kaliteli micro usb kablo öneriniz var mı?

• ttec ıyıdır ama onunda cok sahtesı var pıyasada
  • Bnm niye bişey olmuyo kabloya

• quote:

Orijinalden alıntı: Scroman's

Jailbreak ile halledebilirsiniz bi tweak vardi

Tweakin adı nedir hocam acaba?
  • Up

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.