Şimdi Ara

iPhone mp3'den zil sesi yapma (Resimli anlatım)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
2
Favori
3.792
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bildiğiniz gibi iTunes 12 versiyonlarında mp3'den zil sesi yapmak için eski yöntemler işe yaramıyor. Bu iş için yeni bir yöntem paylaşacağım:

Apple sürekli olarak “iPhone’da Herhangi Bir Şarkıyı Zil Sesi Yapmak” konusunda sıkıntı çıkartıyor. App Store’dan parayla satmak daha cazip tabi. 😉

Öncelikle belirtmeliyim ki, iTunes üzerinden iPhone zil sesi oluşturma yöntemi artık kullanılamadığından, iTunes yerine başka bir uygulama kullanıyoruz. Uygulama Dünya genelinde kullanılan bir uygulama. Yine de güvenlik açısından sadece zil sesi oluştururken kullanmanızı tavsiye ediyorum.

Adım 1: Zil sesi olmasını istediğimiz mp3 dosyasını 40 sn’lik hale getireceğiz.

Bunun için,

Aşağıdaki siteden mp3’ü 0 sn lik .m4r formatına (iphone için) çeviriyoruz.

http://www.melofania.com/ (Bu site çalışmazsa google’dan “mp3 to m4r for iphone”) şeklinde aratın. Yeni siteler bulacaksınız. Çeviri yaparken, 40 sn’lik dilimin neresi olacağını, hatta süresini de (en fazla 40 sn olmalı) ayarlayabilirsiniz.

Önce Upload butonuna tıklayın. Zil sesi olmasını istediğiniz mp3 dosyasını bilgisayarınızdan seçerek, bu siteye yükleyin. Yükleme bitince aşağıdaki ekran çıkacak:

Create Ringtone butonuna tıklayın. Aşağıdaki resim çıkınca işaretli yere tıklayın.

Get ringtone seçeneğine tıklayın.

Bilgisayarınıza 40 sn’lik .m4r dosyası inecektir.

Adım 2:

Buradan iTunes alternatifi programı indiriyoruz.

İndirdikten sonra programı bilgisayarımıza indiriyoruz. İndirdiğimiz dosyaya tıklayarak, programı kuruyoruz. (kurulum aşamalarında dili soruyor. Hep Türkçe olarak işaretleyin.)

İnternet bağlantısını test edin. Test Connection butonununa tıklayın.

Kurulum aşamasında güvenlik duvarı uyarısı çıkarsa uygulamaya izin veriyoruz.

Çıkan ekranda aşağıdaki resimde gösterdiğim uygulamayı yüklüyoruz. Uygulama yüklendikten sonra “Start” butonuna basıyoruz.

Uygulama açılınca, telefonunuzu buluyor.

Sol üstte melodiler kısmı var. Ona tıklayarak açıyorsunuz.

Buraya daha önce hazırladığınız ve bilgisayarınıza indirdiğiniz m4r uzantılı 40 sn lik zil sesi dosyasını sürüklüyorsunuz.

Sol üstte yer alan Güncelle butonuna tıklayın.

şlem bu kadar. Daha sonra iPhone’dan Ayarlar>Sesler>Zil tonu kısmından (iOS 9.3.2) zil tonunuzu yüklediğiniz dosya olarak değiştirin.

DİKKAT:

Daha sonra iTunes kullanmak istediğinizde, öncelikle CopyTrans programını kapatın. Daha sonra iTunes programını açtığınızda şu hata ile karşılaşırsanız, bilgisayarınızı yeniden başlatın. iTunes artık çalışacaktır.

Kaynak:

Apple Uzmanı

Kaynak gösterme şartıyla paylaşabilirsiniz.

• Ben itoolsla atıyorum ama itunesda sekronizasyon yapınca gidiyor.

Iphone'dan iki soğuma sebebim var biri batarya diğeri itunes. Her şeye uğraştırıp duruyor.
    Arkadaş sürükle bırak yapmak istiyorum ben.
  • quote:

Orijinalden alıntı: IraArel

Ben itoolsla atıyorum ama itunesda sekronizasyon yapınca gidiyor.

Iphone'dan iki soğuma sebebim var biri batarya diğeri itunes. Her şeye uğraştırıp duruyor.
    Arkadaş sürükle bırak yapmak istiyorum ben.

Apple'ın gözünü para hırsı bürümüş. Her konuda para kazanmazsa olmaz. Artık iTunes güncellemesiyle sürükle-bırakla olmuyor. Ama sağolsunlar birileri mutlaka bir boşluk buluyor.
  • Ben eski yöntemi denedim ve olmamıştı neden olmadığını anladım şimdi. Bu yöntem kesin işe yarar umarım son kez bir daha deneyeceğim.
  • Sizlere önerim apowersoft programını pc ye kurun ordan daha rahat atabilirsinizi dosyalarınızı
  • 1-2 liraya zil sesi satmaktan çok, otobüste metroda bir "iphone" melodisini insanların duymasını istedikleri için böyle bence. Zorunlu değil ama zorlu bir durum olduğu için insanların çoğu uğraşmıyor zaten. O melodiyi herkese dinletip "burada bir iphone var" algısını üretmek zil sesinden 1 lira kazanmalarından daha değerli. Zaten marka algısı oluşturulmuş bir telefonda bunu görünce şaşırmamak gerek. Küçük düşünmeyin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu yöntem ile yaptım oluyor. Fakat şöyle bişi var ituneste eş zamanlayınca telefonu gidiyor zil sesi.
  • Teşekkürler,Faydalı Bir Paylaşım Olmuş.
  • hala eski yöntemle zil sesi yapılıor. biraz önce denedim ve en yeni sürüm kurulu itunesin
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.