Şimdi Ara

İphone konuşurken kesiliyor. Ulasilamiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
1
Favori
38.547
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkdaslar muhtemelen size de oluyordur ama benim iyice sınırımı bozuyor. Telefon ile konuşurken zamanlı zamansız cat diye kapanıyor sonra tekrar aramak isteyince hata veriyor. Tabi karsı taraf geri aramaya çalışsa da o da ulaşamıyor bu sefer de Turkcellden mesaj geliyor 2 sak sonra siİ arayan numara....
    Benzer durum telefon ile bilgisayardan İnternet'e girdiğimde de oluyor. 3g kesiliyor Edge üzerinden bağlanmaya çalışıyor ama nafile.
    Fakat hem konuşma hem de internet biraz bekleyince hemen düzeliyor.
    Cihaz 3gs 3.12JB.
    Çözümü bileniniz ya da yardımcı olabilecek olanınız var mı? Rica ederim derdime care.
    Şimdiden çok teşekkürler.

• Aynısı banada oluyorudu çok sinir bişey.... Muhtemelen jb sırasında sim cardı çıkarmamışsın... Simcardı çıkar tekrar jb yap sorun kalmaz... Ben bulana kadar baya uğraşmıştım.
  • Bi ara bende de yaptı. Konuşurken kapanıyordu. Şimdi düzeldi çok şükür. Ben operatörden kaynaklanıyordur diye düşünüyordum.
  • Aynı durum bazen banada oluyor konuşurken biranda kesiliyor ve arayan kişi sanki cevapsiz çağrı bırakmış gibi görünüyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ressss2005
    Aynısı banada oluyorudu çok sinir bişey.... Muhtemelen jb sırasında sim cardı çıkarmamışsın... Simcardı çıkar tekrar jb yap sorun kalmaz... Ben bulana kadar baya uğraşmıştım.

Dostum deneyeceğim.
    O zaman işlem sıram
    1- sim card çıkar
    2- restore
    3- jb
    4- sim card tak.
    Umarım düzelir.
    Çok tesekurler
    ilk firsatta deneyeceğim.
  • Arkdaşlar bu sorunu yaşayan herkes 3GS mi ? aynı sorunu ben ve tanıdığım üç kişi daha yaşıyor, oysaki önceki iphone'unumda böyle bir sorun yaşamıyordum. sorun 3GS ile olmaya başladı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KoVBoY47

Arkdaşlar bu sorunu yaşayan herkes 3GS mi ? aynı sorunu ben ve tanıdığım üç kişi daha yaşıyor, oysaki önceki iphone'unumda böyle bir sorun yaşamıyordum. sorun 3GS ile olmaya başladı.

Bneimki 3G ve benim telefonda da oluyor...
  • bende de vardı restore ettim geçen hafta şimdi öyle bir sorun yok gibi görünüyor. telefon:3G hat:avea
  • genelde 3g aktifse boyle kesilmeler oluyor. 3g kapalıyken sorun yok bende
  • quote:

Orijinalden alıntı: underwater

genelde 3g aktifse boyle kesilmeler oluyor. 3g kapalıyken sorun yok bende

Bence de sorunun nedeni bu... Sanırım 3g - edge geçişlerinde kesinti oluyor ve hat kapanıyor.
  • Samsung M8800 kullanıyorum, bende de oluyor bu sorun. Daha önceden Avea ve Vodafone sim kartlarıyla kullanmıştım, ikisi de 3G ile, böyle bir sorun olmamıştı. 1 hafta kadar önce Turkcell'e geçtim, o gün bugündür her gün 2-3 kez bu sorun gerçekleşiyor. Telefonda bazen 3G+, bazen 3G, bazen E simgeleri görünüyor. Bunda bir anormallik yok, aralarında geçiş yapıyorlar çekiş durumuna göre, Avea ve Vodafone'da da vardı bu olay, ama Turkcell'e geçtikten sonra telefonla konuşuyorken bu geçiş durumu olursa ses önce kesik kesik gelmeye başlıyor 3-5 saniye sonra hat düşüyor. Telefonda 3G simgesi varken konuşuyorken bazen kesiliyor, sonra bakıyorum simge E'ye dönmüş. Arayanlar o sırada bana 1-2 dakika ulaşamadıklarını belirtiyorlar. Bence Iphone'la değil Turkcell'le ilgili bir durum. Kaç aydır 3G kullanıyorum önceden bir kez bile bu sorunla karşılaşmamışken Turkcell'e geçtikten sonra her gün yaşanır oldu.

• quote:

Orijinalden alıntı: KoVBoY47

quote:

genelde 3g aktifse boyle kesilmeler oluyor. 3g kapalıyken sorun yok bende

Bence de sorunun nedeni bu... Sanırım 3g - edge geçişlerinde kesinti oluyor ve hat kapanıyor.

Bende EDGE ikende oluyor bazen... Arayan kişi daha sonra cevapsız çağrı atmış gibi görünüyor... Yazılımsal hata galiba...
  • Arkadasın dediği gibi esas sorun Turkcell'den kaynaklanıyor. Durup dururken telefon olduğu yerde bile 3g den Edge e geçiyor. Nedenini anlayamadım bir türlü. Bu geçişler konuşma sırasında denk gelince de hat düşüyor.
    Aklıma gelen bir sebep de sim kartımın eski olması. Sizin sim kartlariniz eski mıdır yeni mıdır arkadaslar? Ben yeniletmeyi düşünüyorum cunki 3 g de 3 mb üzerinde hız da hiç göremedim. Sim karttan şüphelenmeye başladım iyice.
    Sizde durum nasıl?
    Slm
  • bendede aynı sorun var çift hat telsim ve avea sürekli kapanıyor.fakat restore jb anlamadım bulamadım yapamadım daha ayrıntılı anlatırsanız bende bu sorundan kurtulmak istiyorum..
  • bende de oluyor bu. bunun telefonla alakası yok 3g nin henüz adam gibi çalışmamasında kaynaklanıyor. 3g/edge geçişlerinde hat düşüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dreadknight

Arkadasın dediği gibi esas sorun Turkcell'den kaynaklanıyor. Durup dururken telefon olduğu yerde bile 3g den Edge e geçiyor. Nedenini anlayamadım bir türlü. Bu geçişler konuşma sırasında denk gelince de hat düşüyor.
    Aklıma gelen bir sebep de sim kartımın eski olması. Sizin sim kartlariniz eski mıdır yeni mıdır arkadaslar? Ben yeniletmeyi düşünüyorum cunki 3 g de 3 mb üzerinde hız da hiç göremedim. Sim karttan şüphelenmeye başladım iyice.
    Sizde durum nasıl?
    Slm

yok hocam simkart ile alakalı degil. mobil imza kullanıyorum 128lik sim kart var turkcell in en yeni sim kartı
  • Turkcell 3g ye geçtiğinden beri bende de oluyor...sinir bozucu bir durum..
  • Jailbreak yaparken SIM kartı cıkarmamız gerektigini ilk defa duyuyorum. Gerçekten çıkarmak mı lazım? Ben çıkarmadan Jailbreak+Unlock yaptım sorunsuz kullanıyorum.
    Arada çakmalar, EDGE'de sorun yaşıyorum ama Vodafone kaynaklı problem bunlar. 2G Vodafone'a geçince herşey kül oldu. Geçen arkadaşımın 3GS'ine taktım kartı 3G süper hızlı çalışıyor..
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: dreadknight

Arkadasın dediği gibi esas sorun Turkcell'den kaynaklanıyor. Durup dururken telefon olduğu yerde bile 3g den Edge e geçiyor. Nedenini anlayamadım bir türlü. Bu geçişler konuşma sırasında denk gelince de hat düşüyor.
    Sizde durum nasıl?
    Slm

yok hocam simkart ile alakalı degil. mobil imza kullanıyorum 128lik sim kart var turkcell in en yeni sim kartı

Tesekkurler dostum. O zaman bou bosuna turkcell i daha da zengin etmeyeyim yenibir sim kart alıp. bakalim denemelere devam edecegim. eger bir sekilde cozebilirsem sizlere de habeer verırım. siz d eger bir cozum bulursanız lutfen paylasın.
    olmadı turkcell e iyi bir mail atmayı planlıyorum. umarım cozum bulabılırım.
    bu arada jb yapmayanlarda da var bu sorunlar, jb ile alakası yok sanırsam...
    3.12 update acıklamasında bu sorunlara cozum bulacaklarından bahsetmiyor muydu apple, yanlış mı hatırlıyorum, sorun yoksa bizim telefonlarda mı?

• Arkadaşlar, benim telefon jb li değil orjinal turkcell kurumsal hattan aldığım telefon. işyerindede sürekli wirilles den bağlanıyorum. ama hiç anlamadığım bir sebebten çat diye gidiyor. problem yazılımda olabilir. ben iphone yeni kullanmaya başladım. daha önce sürekli kullanan arkadaşlar 3.1.2 versiyonunundan öncede böyle kesilme oluyormuydu. bilgi verirlerse memnun olurum. eğer daha eski versiyonlarda bu durum yoksa muhtelemelen son verisiyondan kaynaklanan bir sıktıntı olabilir.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.