Şimdi Ara

iphone fotoğrafların konumu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
24.615
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • iphone da bildiğiniz üzere çekilen fotoğrafların nerede çekildiğini, fotoğraflar uygulamasının yerler kısmından görebiliyoruz.

Sorum şu; acaba iphone da çektiğim resimlerin konumları resimlerin üstüne etiketleniyor mu? Yoksa iphone kendisi farklı bir dosyadamı bu resimlerin konumunu saklıyor?

Acaba iphone dan çekilmiş resimlerin konumuna pc den ulaşılabilir mi? Nasıl?

Birde resimi silip pcden tekrar atsak coğrafi konumu yine de gözükür mü?

• Ben yerini gosterdigini yeni ogrendim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Chuckly

Ben yerini gosterdigini yeni ogrendim

Ayarlar-Konum Servislerinden Kamera'yı açtıktan sonra çektiğin fotoları Fotoğraflar içinde Yerler diye bir menü açılıyor orada harita üzerinde gösteriyor konumlarını.
  • quote:

Orijinalden alıntı: trapattoni11

iphone da bildiğiniz üzere çekilen fotoğrafların nerede çekildiğini, fotoğraflar uygulamasının yerler kısmından görebiliyoruz.

Sorum şu; acaba iphone da çektiğim resimlerin konumları resimlerin üstüne etiketleniyor mu? Yoksa iphone kendisi farklı bir dosyadamı bu resimlerin konumunu saklıyor?

Acaba iphone dan çekilmiş resimlerin konumuna pc den ulaşılabilir mi? Nasıl?

Birde resimi silip pcden tekrar atsak coğrafi konumu yine de gözükür mü?

iPhone konumları fotoğrafların EXIF bilgileri içerisine kaydediyor.

MacOsx'de görmek için Fotoğrafı Prewiev ile aç, sonra Inspector'u aç cmd+i ile ya da Tool menüsü altında Show Inspector var.

Orada fotoğrafın yanından More Info açılır. Info sekmesinde GPS kısmından görebilirsin.

Windows da nasıl oluyor bilmiyorum.

• fotoğrafa etiketliyor pcdende görebilirsiniz.
  • Windows da fotoğrafın "özellikler/ayrıntılar'a" bakarsanız görebilirsiniz.
  • arkadaşlar benim de bir sorum olacak...etiketlenen GPS koordinatlarını PC ye attıktan sonra tekrar İphone a attiğimizda nasıl aktif edebiliriz? ben attığımda konumu görmüyor fakat PC de ayrıntıda GPS koordinatları gözüküyor...Tekrar iphone attığımda places ta konumları görmek istiyorum...yada resimlerdeki GPS verilerini nasıl google maps teki bookmarks lara atabilirim? yada resimlerden oluşturduğum rotayı nasıl yedekleyebilirim? bu konuda bilgisi olan varsa acil olarak cevap verirse sevinirim...
  • Ben de de smsung var telefonda nerde çekildiği yazıyor isim olarka ama pc'de sadec ayrıntılarda gözüküyor kordinat olarak , bilgisayarda nasıl resimlerin sol alt köşesinde yerin ismi şeklinde görebilicem , aynı telefondaki gibi ?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.