Şimdi Ara

Iphone en sağlıklı şarj nasıl olmalı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
2.079
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Iphone 2g 2.1 cihazım var, bataryası normal kullanımda 4 gun kadar gidebiliyor. Ama fazla wireless kullanırsam ve oyun oynarsam 2 gün ancak gidiyor. Sanırım bu kullanım normal, fakat benim sormak istediğim Iphone da Lityum Iyon pil olmasına rağmen, şarjını en stabil nasıl yapabiliriz. Yabancı kaynaklarda bi kısmın düşüncesi pilin tamamen bitmesini beklemek diğer bir kısım şahısların görüşleri ise, pilin %20'nin altına inmeden şarj edilmesinin daha sağlıklı olduğu idi. Geçenlerde bi yerde de pilin her bir ay süre içerisinde tamamen bitirilip oyle şarj edilmesi idi.

Sizlerden bu konu hakkındaki görüş, öneri ve tecrübelerinizi yazmanızı rica ediyorum.

Saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi athloncu -- 18 Ekim 2008; 22:02:52 >

• Lityum pillerin tamamen bitmesi ve bu şekilde uzun süre kalması sağlıklı değildir.
    Genelde %10'un altına inmeden şarj edilmesi gerekmektedir.
  • şarj tamamen bittiğinde şarja takıyorum kapalı iken 3 saatte yarısı filan doluyor neden acaba..açıkken çok daha hızlı doluyor..
  • @vmanetti, cevabın için teşekkurler,

@kaybolan, bu durum bende yok her türlü tam şarj 3 saatte doluyor.
  • İstediğiniz zaman şarja takabilirsiniz aleti...Lityum pillerin özelliğidir..

bkz:Apple'ın Bataryalar ile ilgili yazıları (Apple'ın destek sayfalarında bulabilirsiniz)
  • Eskiden ne güzel 2G cihazım ile 2 gün idare edebiliyordum.3G ile 1 gün rahat rahat yetiyor ama 2. güne şarjsız giremiyorum..Tavsiye edilen şarj olayını yaptım bakalım inşallah düzelir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Shady

İstediğiniz zaman şarja takabilirsiniz aleti...Lityum pillerin özelliğidir..

Kanka Benim Yazacağımı Yazmıssın
  • quote:

Orjinalden alıntı: Shady

İstediğiniz zaman şarja takabilirsiniz aleti...Lityum pillerin özelliğidir..

bkz:Apple'ın Bataryalar ile ilgili yazıları (Apple'ın destek sayfalarında bulabilirsiniz)

SAOL
  • İşin aslı Lityum Pillerin özelliği istendiği zaman şarj edilmesi ama,

Kendi gözlemlerime göre %20nin altına düştükten sonra çıkarmadan tam şarj etmek her zaman en sağlıklısı gibi.

Bilgisayarım için ilk pilimi Lityum diye çıkarıp çıkarıp takardım, 1,5 senenin sonunda 1,5-2 saat şarjı gitmeye başlamıştı. Sonra pilim bozuldu ve ikinci pilimi aldım. Sürekli %10un altına indikten sonra tam şarj ediyorum 1 senedir kullanıyorum, şarjım 4 saati buluyor.

İsteyen istediği gibi yapsın tabi, herkesin kendi telefonu..
  • Lityum pillerinde tam boşalt - doldur mantığı yok diye biliyorum ..
    İstediğiniz gibi şarj edebilirsiniz, süre falan değişmez
  • quote:

Orjinalden alıntı: MuttFTS.

İşin aslı Lityum Pillerin özelliği istendiği zaman şarj edilmesi ama,

Kendi gözlemlerime göre %20nin altına düştükten sonra çıkarmadan tam şarj etmek her zaman en sağlıklısı gibi.

Bilgisayarım için ilk pilimi Lityum diye çıkarıp çıkarıp takardım, 1,5 senenin sonunda 1,5-2 saat şarjı gitmeye başlamıştı. Sonra pilim bozuldu ve ikinci pilimi aldım. Sürekli %10un altına indikten sonra tam şarj ediyorum 1 senedir kullanıyorum, şarjım 4 saati buluyor.

Bende genelde, lityum pil olan cihazlarımı aynı şekilde kullanıyorum şimdiye kadar bi sıkıntıda yaşamadım ama yinede sizlerinde görüşlerini almak istedim.
    Lityum pillerin istenildiği zaman şarj edilebildiğini bilmeme rağmen ben nedense batarya bitmeden şarja takmak istemiyorum :)

• Belki bizim düşündüğümüz sadece psikolojik ama ben bu şekilde devam ediyorum ve edicem. Siz de bildiğiniz gibi devam edin

quote:

Orjinalden alıntı: athloncu

quote:

Orjinalden alıntı: MuttFTS.

İşin aslı Lityum Pillerin özelliği istendiği zaman şarj edilmesi ama,

Bende genelde, lityum pil olan cihazlarımı aynı şekilde kullanıyorum şimdiye kadar bi sıkıntıda yaşamadım ama yinede sizlerinde görüşlerini almak istedim.
    Lityum pillerin istenildiği zaman şarj edilebildiğini bilmeme rağmen ben nedense batarya bitmeden şarja takmak istemiyorum :)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.