Şimdi Ara

İphone Çalınma Sonrasında Gelen Sms

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
473
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Pazar günü bir arkadaşımın iphone u çalındı. Çalınma olayından sonra standart prosedürler yapıldı. (karakol, btk, apple'a bilgi verildi vs.) Kuzenimin telefonundan kayıp bildirimi yapıldığı için, dün akşam APPLETR başlıklı bir sms geldi. Smsin içeriği şöyle: İphone'umu Bul İPHONE 7 PLUS 32GB GRAY cihazınızın yeri tesbit edilmiştir. Kontrol et : https:// icloud.apple-tr.info/?ref=11137&typ=0&nid=0&lang=tr Apple B046. (linke tıklanmaması için boşluk bıraktım). Kuzenim smsi bana gönderdi. AppleTR olduğunu görünce çokda dikkat etmeden linke tıkladım ve icloud.com anasayfasındaki login sayfası geldi. Bir anlık düşüncesizlikte icloud şifremi girdim. Linkteki site apple' a mı ait emin olamadım.
    Şimdi sormak istediğim şey, apple ile görüşmelerden anladığımız kadarıyla link telefonu çalanlar tarafından gönderilmiş. Çalınan cihazın icloudunu kırmak amacıyla. Bende her ihtimale karşın icloud şifremi değiştirdim tabiki. Fakat içime bir kere kurt düştü. Telefonu sıfırlamama gerek var mı ? Sonuç olarak internet bankacılığı ve telefon üzerinden erişim sağladığımız birsürü uygulama var. Şifreyle giriş yapıyoruz. Bu şifrelere ulaşabilirler mi ? Ne yapmamı önerirsiniz. Olay dün akşam 9 sıralarında oldu. Şuana kadar herhangi bir sıkıntı göremedim telefonumla ilgili başkası tarafından oturum açma gibi vs.
    Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fuysal03 -- 19 Şubat 2019; 15:8:1 >

• Linke şifreyi girer girmez, o eleman şifreni girmiş olabilir.O zaman malesef yapacağın birşey yok.
    Diğer ihtimal;
    O şifreyi girmeden siz şifreyi değiştiyseniz, o zaman birşey yapamaz.
    Genelde parça niyetine satıyorlar.
    İnşallah cihaza ulaşırsınız, bulamazsanız canınız sağolsun geçmiş olsun.
  • Myhunter kullanıcısına yanıt
    İcloud şifremi geç değiştirdim. Olaydan hemen sonra değiştirmedim. Benim şifremle giriş yapmış olsa bana mail gelirdi sanırım, farklı bir cihazdan oturum açıldı diye. Teşekkür ederim hocam. Benim merak ettiğim benim telefonumla ilgili bir sıkıntı olur mu linkte tıklamamdan dolayı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fuysal03

İcloud şifremi geç değiştirdim. Olaydan hemen sonra değiştirmedim. Benim şifremle giriş yapmış olsa bana mail gelirdi sanırım, farklı bir cihazdan oturum açıldı diye. Teşekkür ederim hocam. Benim merak ettiğim benim telefonumla ilgili bir sıkıntı olur mu linkte tıklamamdan dolayı?
    Arkadaşa ekleme yapayım, linke tıklamanızla telefona birşey olmaz, ha hesabı ele geçirebilir demiş arkadaş ama hesabın şifresini değişmişsiniz.
    Geçmiş olsun
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.