Şimdi Ara

iphone 8 plus gold 256 iphone x 64gb

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
607
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Değerli forum sakinleri,kullanmakta olduğum iphone 6 plus cihazımda olusan problemler nedeniyle artık yeni telefona geçme vaktim geldi.Hali hazırda amerikada bulunan bir tanıdık vasıtasıyla telefon alacağım.8 plus gold 256 gb beni çok cezbediyor fakat nesil farkından dolayı x daha güncel bir telefon olarak gözükmekte.sizce tercihimi hangisi yönünde kullanmalıyım.Değerli görüş ve önerilerinizi bekliyorum.Yorumlarınızı ve tartışmalarını saygı çerçevesinde belirtirseniz kardeşinize bir nebzede olsa katkıda bulunmuş olursunuz.Saygılar

• iPhone 7 Plus modelinden iPhone X’e geçmiş biri olarak bence iPhone 8 Plus modeline göre en büyük artıları bunlar.,elbette daha çok genişletilebilir.

Donanımsal olarak

-Daha iyi ekran 5.8” Super Retina HD (HDR)

-Daha iyi ekran kasa oranı

-Face ID

-Daha iyi TrueDepth selfy kamerası (Portre modu)

Yazılımsa olarak

-Home butonu olmadan daha iyi bir deneyim

-Animoji

-Kilit ekranında yeni kamera ve el feneri kısayolları

-Kilit ekranındayken bildirimler otomatik olarak gizleniyor. Face ID, cihaz sahibini algıladığı an bildirimleri otomatik olarak genişletiyor.

-Cihazı kullandığınızı ya da yakınında olduğunuzu anladığında bildirim seslerini otomatik olarak kısar böylece size ve etrafınıza rahatsızlık vermez.

-Ekrana çift tıklayarak cihazı uyandırabilirsiniz.

Tabiki zevkler tartışılır ama iPhone 8 Plus Gold gerçekten güzel bir seçenek ama artık yüzü eskidi diyebilirim.
  • Her zaman en güncel model alınmalıdır denir, ancak sizin kendinize cevap vermeniz gereken birkac soru var;

-İki model arasındaki donanımsal farklar fiyat farkına değer mi?
    (gerçi 256gb 8+ile 64 gb x neredeyse aynı fiyat)

Bundan daha önemli olan bir soru ise hep yanınızda taşıyacağınız cihazı seçme aşamasında sizin için çok önemli;

-Hangisinin görünüşünü daha çok beğeniyorum?

Mesela ben hem fiyat açısından hemde 8+ görünüşünü daha çok sevdiğimden 8+ aldım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ir10 -- 15 Şubat 2018; 21:33:14 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ir10 kullanıcısına yanıt
    öncelikle ilginiz için teşekkürler.Donanım ve fiyat olarak amerikadan geleceği için cihaz hafıza ve faceıd dısında bırbırıne yakın olucaklar.Fakat 8 plus gold rengi kendisine asık etti çok begendim ve cok basarılı buldum.Fakat 3-3.5 senedir 6 plus kullandığım ve kasa eskidiği için biraz çekincelerim var.
  • Anladım, benim bu ilk iphone alışım olduğu için bu tasarım bana yabancıydı.Çerçeveleride kafaya takmadım telefonu bir bütün olarak hoşuma gittiği için aldım, sizin durumunuz farklı..Bekleyin sizin karar vermenize yardımcı olacak cevaplar gelecektir :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ir10 -- 15 Şubat 2018; 21:37:0 >
  • Merhaba hocam, 2 aralıktan bu yana iPhone X kullanıcısı olarak size bir kaç tavsiye vermek isterim;

X akıllarda çok büyütülen bir cihaz olduğu için işin aslına yani kullanmış kişilerin yorumlarına bakmanız size seçme açısından büyük destek verecektir. X denildiği gibi güzel ve günümüze göre daha uygun olsa da; Apple'ı tanımış ve bilinçli bir kullanıcı olarak size kendim kullanmama rağmen hiç kuşkusuz 8 Plus Gold renk öneririm. 20 günlük bir 8 Plus deneyimim oldu ve daha sonrasında bahsi geçen cihazı kullandım ama bu telefonda eksik birşeyler var. Henüz çözemiyorum ama kullandıkça anlayacağıma inanıyorum. Ben telefonu telefon gibi kullanmam, Apple markasına ve ürünlerine ilgim olduğundan dolayı bunları size tamamen markayı tanıyarak ve ürünlerinin hepsini kullanmış biri olarak söylüyorum.

Gold rengi özellikle bana çok tatlı ve hoş bir renk olarak geldi ve eğer sık telefon değiştirmiyorsanız sizin için nihayetinde 256 alacağınız için ömürlük olacağını bahsetmeden geçemem. Kararınızı 8 Plus'dan yana kullanın, eminim ki pişman olmayacaksınız. Tabii en önemlisi ''içinize hangisi yatıyorsa''

son olarak, iki telefonu bir elinize alın kullanın biraz öyle karar verin çünkü istediğiniz cihazı hissetmeniz için elinize alıp kullanmanız gerek. Öyle dışarıdan tavsiye verenlere bakmayın, gerçek kullanıcı yorumlarına özen gösterin.

Saygılarımla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Giansello -- 15 Şubat 2018; 21:41:56 >

• yorumlarınız ve değerlendirmeniz için teşekkürler.1000 usd den fazla vermek istemiyorum.Oyüzden x 'i tercih edersem 64GB olucak .Ama gold renk 256GB çok sık telefon değiştirmediğim için benim açımdan daha makul olucaga benziyor.Tek çekincem8 plustan sonra apple'ın plus kasasının tarihe karışacağı ve telefonun güncelliğini kaybedecek olması.Saygılarımla
  • ince.hastalik kullanıcısına yanıt
    Artık Apple 8 Plus gibi bir kasa çıkarmayacaktır hocam. Son Touch ID'li telefon olacak gibi düşünün. Tarihe karışacak ama bu değildir cihazın kötü veya güncelliği yitirdiği. Şunu fark ettiniz mi; her X ve 8 Plus konusunda buradaki insanların bir çoğu markaya ve ürünlerine meraklı olduğu ve verdiği paralara acımamasına rağmen işin parasında değil göz zevkinde olduğunun bilincinde oldukları için büyük çoğunluk 8 Plus diyor. Bu bir gerçektir bana göre. Ben şuan kullandığım cihazı tanıma aşamasındayım, bakalım beni kazanabilecek mi? Sırf gold rengi için 8 Plus alanları bilirim.

Karar verdikten sonra kararıma göre fırsat geçerse elimdeki X'i çıkartıp Türkiye'den 8 Plus Gold 256 alacağım. Bu da size kendimden ufak bir öneri.
  • Giansello G kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle gold rengi için tercih edenlerden biride ben olabilirim.Dediğim gibi tamamen aşık etti cihazın rengi kendine.Yorumlarınız benim için çok değerli vakit ayırdığınız için teşekkürler.
  • ince.hastalik kullanıcısına yanıt
    iPhone 7 Plus modelinden iPhone X’e geçmiş biri olarak bence iPhone 8 Plus modeline göre en büyük artıları bunlar.,elbette daha çok genişletilebilir.

Donanımsal olarak

-Daha iyi ekran 5.8” Super Retina HD (HDR)

-Daha iyi ekran kasa oranı

-Face ID

-Daha iyi TrueDepth selfy kamerası (Portre modu)

Yazılımsa olarak

-Home butonu olmadan daha iyi bir deneyim

-Animoji

-Kilit ekranında yeni kamera ve el feneri kısayolları

-Kilit ekranındayken bildirimler otomatik olarak gizleniyor. Face ID, cihaz sahibini algıladığı an bildirimleri otomatik olarak genişletiyor.

-Cihazı kullandığınızı ya da yakınında olduğunuzu anladığında bildirim seslerini otomatik olarak kısar böylece size ve etrafınıza rahatsızlık vermez.

-Ekrana çift tıklayarak cihazı uyandırabilirsiniz.

Tabiki zevkler tartışılır ama iPhone 8 Plus Gold gerçekten güzel bir seçenek ama artık yüzü eskidi diyebilirim.

• 8 plus candır. Bence 64 lük 8 plus alın. Yeterli bir hafıza çünkü.

• FthK. kullanıcısına yanıt
    hocam eski cihazım 64gblık doldu suan yukseltmem gerekiyor oyuzden 256gb benim için başarılı bır tercih olucak
  • İphone 8 kullanıcısıyım

Beni iphone x e çeken 2 özellik var. Birincisi super oled ekranın parlaklığı , ikincisi tek elle daha rahat tutuluyor ve ekran boyutu iphone 8 plustan büyük.
    Face id hiç kullanmadım fakat touch id çok pratik bana göre

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi flowerhorn -- 16 Şubat 2018; 3:11:59 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.