Şimdi Ara

iPhone 8’e ait olduğu iddia edilen Geekbench sonucu paylaşıldı (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
73
Cevap
1
Favori
2.277
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Android cihazlarının çok çok pahalı olması kullanıcıyı ios almaya itiyor. adam bakıyı 4500 lira Samsung aynı fiyata İpohene siz olsanız hangisini alırsınız ios kendini daha özel hissettiriyor. Bu fiyatların yüksekligi Apple firmasının ekmegini bal kaymak sürüyor diğer firmaların haberi yok...

• PC'de anlarım da telefonda benchmark işi çok gereksiz geliyor bana. Kullanıcıların çok az bir kısmı telefonda grafik gücü isteyen oyun/uygulama kullanıyor.
    Benchmarkı iyi de kötü de olsa alan yine alacak umursayanın olduğunu pek düşünmüyorum normal kullanıcılar arasında. İlave özellikler, stabilite, batarya kapasitesi ve
    tasarım ön plana çıkıyor artık. Bakalım iphone7 üzerine ne koyacaklar özellik bakımından.
  • Skorlar öyle aşırı yüksek gelmedi bana. Belki uydurmadır ama gerçek sonuçlarda bunlardan çok farklı olmayacaktır. Çünkü Apple her yıl zaten düzenli olarak CPU performansında %30-40 (Bazen %50-60) ve GPU performansında da %50 (bazen %100) oranlarda sıçrama yapıyor.

Benim iPhone 7 Plus'ımın skorları 3400/5750 civarı. CPU: %30 , GPU %50 hızlansa bu ortalamada %25 etkilese; 4250/7200 gibi bir skor çıkar zaten. Ki iPhone'un 10. yılına özel çalışmalar sayesinde bu rakamlar 5000/10.000 olsa bile şaşırmam ben.
  • Hatta iPhone 5S den 7 ye kadar bir geekbench sıçrama hesabı yaptım da;

4s : 283 / 488
    5 : 730 / 1.155
    5S : 1.216 / 2.038
    6 : 1.459 / 2.444
    6S : 2.395 / 4.043
    7 : 3.406 / 5.674

Bu tabloya göre; 4S den 5 e geçerken %250 , 5 den 5S e geçerken : %70 , 5S den 6 ya geçerken : %20 , 6 dan 6S e geçerken : %60, 6S den de 7 ye geçerken : %40 performans artışı olmuş.

Hadi bu jenerasyonda da %30 artış olsun; o zaman skorlar yaklaşık olarak 4750/8000 civarında çıkacak demektir.

Vel hasıl kelam; haber doğru olmayabilir ama sonuçlar o civarda gayet de çıkabilir.
  • Erasmus78 kullanıcısına yanıt
    Güzel bir hesaplama. Tesekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eğer bu doğru ise yer yerinden oynar. Şu an Samsung S8 tek çekirdekte 2000 puan alırken iphone 8 yerle bir eder samsungu. Ki şu an da 7 plus bile yerle bir ediyor samsung s8 i

• Bana pek inandırıcı gelmedi. İşlemci 4 çekirdekli olmasına rağmen tek çekirdeğin sadece iki katı puan almış. 2 çekirdeği boşuna eklemiş gibi sanki. 2 çekirdekli işlemcilerinde de tek çekirdeğin 2 katına yakın puanlar alıyordu.

• cyberfalcon C kullanıcısına yanıt
    Şimdi ki işlemci de 4 çekirdek ama 4 ü aynı anda hiç çalışmıyor. Ya enerji verimliliği yüksek çekirdekler, ya da yüksek performanslı çekirdekler çalışıyor.

• Bu tür dedikodular konuşulur, bunda sorun yok. Diyelim ki doğru, performanslı olması da güzel.

Ancak daha dişe dokunur özellikler ve de tasarım aslında iPhone 8 in olayı olabilir bence.

Ben şahsen net bir şekilde güzel özellik gelirse alırım. Yoksa ben de telefon değiştirmeyi düşünmüyorum.
  • Tokatlamis gecmis

• 10,6 dediğine göre en az 6 varyant olacak.
    İPhone 7de 4 varyant vardı (7GSM, 7Global, 7+GSM, 7+Global)
    Acaba diğer 2 varyant ne olacak
  • CENS. C kullanıcısına yanıt
    Sizi de anlamıyorum, iphone donanımda geri kalır ramine işlemcisine laf edersiniz öne geçer gerçek hayatta ne işe yarıcak yaağğğ dersiniz, fanboyluktan vazgeçin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LambayaFunfDe -- 28 Nisan 2017; 1:4:21 >
  • iPad'dir bu, iPhone olsa pil dayanmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: zdniz

Android cihazlarının çok çok pahalı olması kullanıcıyı ios almaya itiyor. adam bakıyı 4500 lira Samsung aynı fiyata İpohene siz olsanız hangisini alırsınız ios kendini daha özel hissettiriyor. Bu fiyatların yüksekligi Apple firmasının ekmegini bal kaymak sürüyor diğer firmaların haberi yok...

Tabiki de ikisini de almam xiaomi mi 6 alırım tek eksiği var o da çerçeve bol ama iphoneden daha az. Yanlış biliyorsam affola

• quote:

Orijinalden alıntı: Erasmus78

Hatta iPhone 5S den 7 ye kadar bir geekbench sıçrama hesabı yaptım da;

4s : 283 / 488
    5 : 730 / 1.155
    5S : 1.216 / 2.038
    6 : 1.459 / 2.444
    6S : 2.395 / 4.043
    7 : 3.406 / 5.674

Bu tabloya göre; 4S den 5 e geçerken %250 , 5 den 5S e geçerken : %70 , 5S den 6 ya geçerken : %20 , 6 dan 6S e geçerken : %60, 6S den de 7 ye geçerken : %40 performans artışı olmuş.

Hadi bu jenerasyonda da %30 artış olsun; o zaman skorlar yaklaşık olarak 4750/8000 civarında çıkacak demektir.

Vel hasıl kelam; haber doğru olmayabilir ama sonuçlar o civarda gayet de çıkabilir.

6'da sadece kasa degistirip iyi kaziklamislar milleti. :D
  • Canavar gibi bir şey eğer doğruysa.
  • quote:

Orijinalden alıntı: unununium

quote:

Orijinalden alıntı: zdniz

Android cihazlarının çok çok pahalı olması kullanıcıyı ios almaya itiyor. adam bakıyı 4500 lira Samsung aynı fiyata İpohene siz olsanız hangisini alırsınız ios kendini daha özel hissettiriyor. Bu fiyatların yüksekligi Apple firmasının ekmegini bal kaymak sürüyor diğer firmaların haberi yok...

Tabiki de ikisini de almam xiaomi mi 6 alırım tek eksiği var o da çerçeve bol ama iphoneden daha az. Yanlış biliyorsam affola

Katılıyorum ben olsam bende Xiaomi alırım ekran 5.1 inç oldugu için çerçeve pek sorun diğil. Ama 4 bin küsür para verçekler için yazmışdım mesajı.

• Erasmus78 kullanıcısına yanıt
    Öyleyse hiç inandırıcı değil. Çünkü çok çekirdek performansı tek çekirdeğin 2 katına çok yakın. Ben puanları ilk gördüğümde çift çekirdekli diye düşündüm sonra çekirdek sayısını aradım resimde 4 çekirdek olduğunu görünce o da inandırıcı gelmedi. Zayıf çekirdekleri de çalıştırırsa belki 2 katına yaklaşır ama bu kadar yakın olacağını düşünmüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: interwap

Tek çekirdek performansı bir çok 4 çekirdekli işlemciyi geçmiş.

Bendeki LG G2 nin iki katini da asiyor. Ve ben o cihazda performans olarak hic bir sikinti yasamiyorum. 7.1.2 yuklu, hic bir yavaslama yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hasegawa -- 28 Nisan 2017; 19:14:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ne bilim ben ya adamı

quote:

Orijinalden alıntı: NomadCRY

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

iPhone 9 çıkana kadar Her sene böyle skorları gösteriyorlar 1-2 sene geçince batarya performansını bir güncellemeyle diplere çekiyorlar. 6 ve 6s i yavaş yavaş öldürdüklerine canlı canlı şahit oluyoruz ne de olsa

Güncellemeyle pil performansını öldürmek nedir ya? Güncellemeyle telefonu yavaşlatıyorlar deseniz anlayacağım. Pil kullanıldıkça yavaş yavaş ömrünü tamamladığı için eski performansı vermiyor, güncelleme abartılı bir fark yaratmaz.

Eğer telefon yeniyse ?

Telefonunuz 6S. 6S'lerin pilleri zaten sorunlu. Güncellemeyle bozdukları yok. Direkt hatalı pillere sahip olduğu için yazdığınız yorum yine yanlış.

Gidin 6/6s konularına göz atın sonra bir kez daha düşünün.

Kardeşim siz anlamak istemiyorsunuz herhalde. 6 çıkalı 2 yılı geçiyor. Bir iPhone'un pil ömrü zaten ortalama 2-3 yıl. Kötü kullanılırsa daha erken de kötüleşebiliyor. Telefon şarj-deşarj oldukça batarya etkisini kaybediyor. Güncellemeyle olan bir şey değil. 6S'i ise zaten anlattım. Hala 6S konularına bakın diyorsunuz.

Telefonu alalı 2 hafta oluyor (6s) benim bataryamda bir sorun yok ki zaten 6s şerde var olan sorun telefonun %30 larda kapanması vesaireydi ve batarya değişim programı başlattılar. Yeni üretim 6s şerde bile bu soruna rastlayan kullanıcılar var ( telefonu Yeni alıp seri numarası programa uymayan )

Eski kullanıcılar önceki iOS sürümlerinde şarjlarının daha fazla süre gittiğini yazıyorlar. Şimdi siz yine batarya eskimiştir ondandır diyeceksiniz. Şuanki yeni üretim 6s lerin bataryası niye 7-8 saat gitmiyor peki ?

Yüzde 30'larda kapanması vs. tek sorun değil. Pilin hızlı azalması da olan sorundu. 6S'lerin belli bir kısmında var denilse de aslında neredeyse hepsinde var. Halen daha yeni 6S'lerde de bu sorun var diyorsun. E tamam işte kardeşim 6S'ler sorunlu diyorum başından beri anlamıyor musun? Evet sorunlu 6S'ler. Aynı şeyleri yazıp duruyorum ama ısrarla anlamak istemiyorsun.

Yeni bir iOS sürümü batarya süresini doğru dürüst etkilemez. Forumdaki kullanıcıların çoğu her yeniliği her güncellemeyi beğenmeyen kötü bulan tipler olduğu için ve de sürü psikolojisine sahip olduklarından pil çok kötüleşti yea modunda takılıyorlar. Güncellemeyle pil öldürülmez, değişiklik olabilir ama bu çok azdır. Genelde de sonraki sürümde giderilir.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.