Şimdi Ara

iPhone 8’e ait olduğu iddia edilen Geekbench sonucu paylaşıldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
74
Cevap
1
Favori
2.277
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • iPhone 8’e ait olduğu iddia edilen Geekbench sonucu paylaşıldı 

Satışa sunulmasına hala uzun bir süre bulunmasına rağmen akıllı telefon sektörünü meşgul eden iPhone 8’in “sızıntılarına” bir yenisi daha eklendi. Çinli bir kaynak, akıllı telefonun Geekbench 4.0 testinden aldığı sonucu gösteren bir görsel paylaştı.

Elbette bu görselde yer alan sonucun sahte olma ihtimali mevcut ancak sonucun sahte olmadığını düşünürsek iPhone 8’i son derece güçlü bir akıllı telefon olacağını söyleyebiliriz. Akıllı telefon görsele göre iPhone 7’den singe-core testinden yüzde 30, multi-core’da ise yüzde 58 daha iyi sonuç almayı başarmış. Bu testlerde Android telefonların oldukça gerilerden geldiğini söylemek mümkün. Single-core’da en iyi sonuç 1945 puan ile Galaxy S8’e ve multi-core’da en iyi sonuç 6338 puan ile Galaxy S8+’a ait.

Görselden elde edilen diğer bilgilere göre akıllı telefon 2800 x 1242 ekran çözünürlüğüne (20.2:9 veya 2.25:1 en-boy oranı) sahip olacak. Testte “iPhone 10,6” olarak geçen akıllı telefon tahmin edebileceğiniz gibi iOS 11’i kullanıyor ve A11 işlemciden (2.74 Ghz quad-core) güç alıyor.

• Ürkütücü :) eger böyle gelirse

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gerek asiri fiyatlari, gerek 3 yildir ayni kasayi yeni telefon diye satmalarindan oturu Iphone'lardan nefret eden biri olarak agzim acik kaldi O.o

• Yok artık Lebron...

• yavaş atsınlar o skoru
    daha arm yeni çekirdek mimarisi geliştirmedi
    apple sadece mimariyi özelleştiriyor zar alanına bakarsanız apple 2 yada 4 çekirdeği ile qualcom samsung ... işlemcilerin 8 çekirdek zar alanı aynı hatta bazen daha küçük kalıyor
    apple özelleştirmeden çok çekirdekleri birleştirmiş desek daha doğru olur

• Bu puanlar pek bir anlam ifade etmiyor artık, donanım ve yazılımsal uyum artık yeterli noktaya ulaştı. Şu an +40K antutu skoru alan her cihaz akıcı bir deneyim vaat ediyor.

• Apple en son ARM'ın yapmaya uğraştığı tüm çekirdekleri hem yüksek performans hem güç tasarruf modunda çalıştıracak olayı yapmakla uğraşıyordu geçen sene zaten ilk defa 2+2 düzeniyle bunu ufak ufak denemeye başladılar ama ufak bir sorun var. Haberde 4 çekirdek demişsiniz ama puanlara bakınca 2 çekirdek varmış da onlar duruma göre güç tasarruf çekirdeği olarak da çalışıyormuş gibi geldi. A10'da iki cluster aynı anda çalışmıyordu gerçi ama aynı sistemi devam ettirirlerse bu performans için işlemcinin boyutunun masaüstü işlemciler kadar büyük olması lazım.

• Oha o nasıl bir tek çekirdek puanı. Sonra apple yazılım uyumu çok iyi ondan akıcı çalışıyor oluyor. Applein yazılım konusuna lafim yok ama adamlar zaten mobil cihazlarda ki hep en güçlü cpuyu kullanıyorlar bırakında döneminde ki cihazlara göre hep biraz daha akıcı çalışsınlar

• Intel killer demeye başlarız yakında. Maclerde de artık görsek şunu

• İşlemci konusunda Apple'ın eline kimse su dökemiyor :)

• Ohaa dedim

• Eğer doğruysa Android rakiplerinin işi çok zor.

• Skor çok iyi ama artık bu skorların benim için bir önemi yok. Tasarım,pil,ses ve kamera daha önemli benin için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 12 Angry Men -- 26 Nisan 2017; 2:41:28 >
  • iPhone 9 çıkana kadar Her sene böyle skorları gösteriyorlar 1-2 sene geçince batarya performansını bir güncellemeyle diplere çekiyorlar. 6 ve 6s i yavaş yavaş öldürdüklerine canlı canlı şahit oluyoruz ne de olsa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ne bilim ben ya adamı -- 26 Nisan 2017; 3:8:13 >
  • Günlük hayatta zerre kârı olmayacak skorlara kanıp telefon alan var mıdır ya? Tasarım, pil benim öncelikli beklentim. Gerisi günlük kullanımı karşılasın yeter.

• Benim note4 hertürlü core ona

• quote:

Orijinalden alıntı: ne bilim ben ya adamı

iPhone 9 çıkana kadar Her sene böyle skorları gösteriyorlar 1-2 sene geçince batarya performansını bir güncellemeyle diplere çekiyorlar. 6 ve 6s i yavaş yavaş öldürdüklerine canlı canlı şahit oluyoruz ne de olsa

Güncellemeyle pil performansını öldürmek nedir ya? Güncellemeyle telefonu yavaşlatıyorlar deseniz anlayacağım. Pil kullanıldıkça yavaş yavaş ömrünü tamamladığı için eski performansı vermiyor, güncelleme abartılı bir fark yaratmaz.

• 4537/8975 skorları gerçekse eğer bir çoğumuzun bilgisayarından hızlı olacak :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: NomadCRY

quote:

iPhone 9 çıkana kadar Her sene böyle skorları gösteriyorlar 1-2 sene geçince batarya performansını bir güncellemeyle diplere çekiyorlar. 6 ve 6s i yavaş yavaş öldürdüklerine canlı canlı şahit oluyoruz ne de olsa

Güncellemeyle pil performansını öldürmek nedir ya? Güncellemeyle telefonu yavaşlatıyorlar deseniz anlayacağım. Pil kullanıldıkça yavaş yavaş ömrünü tamamladığı için eski performansı vermiyor, güncelleme abartılı bir fark yaratmaz.

Eğer telefon yeniyse ?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: NomadCRY

quote:

Eğer telefon yeniyse ?

Telefonunuz 6S. 6S'lerin pilleri zaten sorunlu. Güncellemeyle bozdukları yok. Direkt hatalı pillere sahip olduğu için yazdığınız yorum yine yanlış.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.