Şimdi Ara

İphone 7 plus mı Xiaomi Note 8 Pro mu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
12
Cevap
0
Favori
2.834
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba telefon almaya niyetim var. Lakin dolar kurundan dolayı fiyatlar ortada bu iki telefon arasında gidip geliyorum? Tavsiyelerinizi bekliyorum. Tabiki nedenleriyle birlikte iyi forumlar:)

• iphone xr altında hiçbir iphone telefonun sıfır veya ikinci el alınabilitesi kalmadı artık. elinde varsa kullanırsın tlefon bitene kadar ama sıfırdan bu kadar eski teknoloji alınmaz. note 8 pro.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dodofran

iphone xr altında hiçbir iphone telefonun sıfır veya ikinci el alınabilitesi kalmadı artık. elinde varsa kullanırsın tlefon bitene kadar ama sıfırdan bu kadar eski teknoloji alınmaz. note 8 pro.
    Teşekkür ederim hocam..
  • Prof Dr. Dodo Hocani iyi dinle ve junkomi al afferin sana.

Eski teknoloji dedigi telefonun bir tek ekran cercevesi sorunu var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AİGUN -- 22 Mayıs 2020; 23:29:22 >
  • benzer ikilemdeyim...

Yurtdışından getirilmiş Note 8 Pro 128GB 2000 TL civarında

İphone 7 32 GB 3200-3300 TL civarında

İphone 7 Plus 32 GB 4400 TL civarında

Note 8 Prodaki MTK işlemci açıkcası beni korkutuyor. Bugün her ne kadar eski teknoloji dediğimiz iphone 7lerin işlemcisi ipadlerde kullanılıyor. Benim gibi telefonu sadece konuşmak,mesajlaşmak,müzik ve kamera için kullanıcaklar için iphone 7 ve 7 plus yeterli olur diye düşünüyorum. Öte yandan aynı işlemleri note 8 plus hatta note 8 ile yapabileceğimi ve problem yaşatmayacağını biliyorum.
  • AlphaScramble kullanıcısına yanıt
    kilit nokta bu zaten. telefonda hepimiz aynı şeyleri yapıyoruz neden daha fazla para verelim ki. ki bahsettiğin şeyleri yaparken neden küçücük ekranlı 2012 kalas tasarımlı bi cihaza sahip olasın? artık o stabillik falan da kalmadı iphone'un. en dandik android bile kasma donma yapmıyor. (redmi note 5 sahibiyim 1000 tl ye almıştım garantisiz. hala canavar gibi. 1.5 yıl oldu)
    üstelik note 8 pronun ekranı tasarımı vs. en basitinden bi mesajlaşma uygulamasında daha rahat yazmanı biv ideo uygulamasında videolaru 6 küsür inç ekranda full hd olarak izlemeni sağlar. iphone a bakmıyorum bile kaçtır ekrna çözünürlüğü diye. hd bile değildir tahminim.
    o yüzden iphone'a öyle saçma paralar bayılmaya gerek yokbu bütçede. 3000 i bırak şu an sıfırdan bin tl deseler gidip o telefonları kullanmam. kendime öyle bir eziyet yapmam yani. ha 10 bin liran vardır telefona ayırdığın bütçe budur o zaman tartışırız (ki ben günümüzde multimulyoner de olsan bi telefona 2-3 binden fazlasının verilmemesi taraftarıyım. neden çünkü onda yaptığın her şeyi bunda da yapabiliyorsun) onun dışında eski teknolojili çöplere o meblaları vermeye gerek yok. hepsinde yapacağın şey aynı ve hangisi sana daha rahat kullanım sağlayacak o önemli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dodofran -- 23 Mayıs 2020; 13:15:44 >

• AİGUN kullanıcısına yanıt
    hahhahaha 10 yıllık ekran kasa oranlı eski teknolojili çöplere sırf senin gibilerin marka algısı abiii ayfon yeaaadan öteye gidemediği için binlerce lira mı bayılsın yani? komik
  • quote:

hahhahaha 10 yıllık ekran kasa oranlı eski teknolojili çöplere sırf senin gibilerin marka algısı abiii ayfon yeaaadan öteye gidemediği için binlerce lira mı bayılsın yani? komik
    Puhahaha senin gibiler olmasa Iphone'ların fiyatları Türkiye'de daha da artacak eyvallah dodo.

Note 8 pro denilen çöpü alacağıma 6s plus alırım daha iyi.

Nedenlerini de ayrıntılı yazmayacam uyumaya devam edin. Adamlar dalga geçer gibi ucuz telefonlara 50 tane boktan yüksek mp değerli kamera koyuyor siz de Iphone'dan iyi fotoğraf çektiğini zannediyorsunuz:D

Ha illa android alacak adama laf etmem ama Junkomi nedir be abi?:(

İnstagram, whatsapp vs. bütün görüntülü görüşme olan programlarda junkomilerin kamerası çamur gibi çalışıyor, telefonun arayüzü reklam dolu. Yazılımsal hataların en çok olduğu marka bu junkomi.

En azından bir Samsung alın da yazılımsal problem yaşamayın o kadar. Süper amoled ekran kullanmak varken ips ekranlı junkomi alınır mı be?:(

• AİGUN kullanıcısına yanıt
    aynen kanki sizin gibiler de 10 sene önceki dandik çöphonelara binlerce lira vermese herkes androide yönelse böyle teknolojileri bu fiyatlara bulamazdık stoklar tükenirdi. valla 4 inç ekranlı yüzde 60 ekran kasa oranlı bataryalarını planlı eskitmeye uğrattığını kabul eden, günde 2-3 şarjla anca günü çıkarabilen telefonlara maaşının 2-3 katını bayılan yarım elmacılar olmasa hayatımız komediden uzak olurdu sağolun eğleniyoruz sayenizde aiguncum
    bu arada önerdiğin çophoneların hiçbirinde amoled ekran yok. yani androidin rakibi gene başka bi android. xiaomi istiyorsan mi 9t de falan var amoled haberin olsun. yarım elmaya para kaptırıp, binlerce lira harcayıp yarı hatta çeyrek fiyatına alabildiğin note 8 lerden daha kötü çözünürlüklü ve gene aynı amoled olmayan ips ekranlara baktığını ve kerizlendiğini fark edip androidi araştırmaya devame dersen daha iphoneda olmayan tonla özelliğin androidde çok daha ucuz fiyata olduğunu göreceksin. o yüzden devam böyle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dodofran -- 23 Mayıs 2020; 18:30:47 >

• quote:

aynen kanki sizin gibiler de 10 sene önceki dandik çöphonelara binlerce lira vermese herkes androide yönelse böyle teknolojileri bu fiyatlara bulamazdık stoklar tükenirdi. valla 4 inç ekranlı yüzde 60 ekran kasa oranlı bataryalarını planlı eskitmeye uğrattığını kabul eden, günde 2-3 şarjla anca günü çıkarabilen telefonlara maaşının 2-3 katını bayılan yarım elmacılar olmasa hayatımız komediden uzak olurdu sağolun eğleniyoruz sayenizde aiguncum
    bu arada önerdiğin çophoneların hiçbirinde amoled ekran yok. yani androidin rakibi gene başka bi android. xiaomi istiyorsan mi 9t de falan var amoled haberin olsun. yarım elmaya para kaptırıp, binlerce lira harcayıp yarı hatta çeyrek fiyatına alabildiğin note 8 lerden daha kötü çözünürlüklü ve gene aynı amoled olmayan ips ekranlara baktığını ve kerizlendiğini fark edip androidi araştırmaya devame dersen daha iphoneda olmayan tonla özelliğin androidde çok daha ucuz fiyata olduğunu göreceksin. o yüzden devam böyle
    Junkomi daha ne kadar pahali olabilir ki. 200 dolarlik telefonu 2700 tl'ye(rn8 pro) satiyorlar. Çöp seviciler olarak 1 dolara 13.5 tl veriyorsunuz. Bu çöp övüldükçe yeni modelleri çıkmasına rağmen fiyatı şişiyor.

Iphone 6s plus, 7 plus 1920*1080 çözünürlüğünde ve ekranları 5.5 inch. Bilmeden sallama.

Junkomi ekranina bakip kaziklandiğımı hissedecekmisim ahahaha. Xiaomi önce ekranlarina duzgun renk kalibrasyonu getirsin. Junkomilerde ekrani doygun renk moduna aldiğında ekrandaki renklerin gercek ile alakasi olmuyor, srgb(standart) moduna aldiginda ise renkleri dogru gosteriyor ama ekrani genel olarak sariya boyuyor, les gibi oluyor. Senin o junkomi telefonunda gördüğün her renk yanlış. Whatsapp in yesilini bile farkli tonda görüyorsun.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.