Şimdi Ara

iphone 6s / 7 farkı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
319
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

uzun bir süredir iphone 6 kullanıyordum. fakat artık cidden performans olarak öldü telefon, yeni bir telefon almayı düşünüyorum. 6s ile 7 arasındayım, bazı forumlarda 6s ile 7 arasında çok bir fark olmadığını okudum. sizin düşünceleriniz neler? fazla bir fark yoksa performans olarak 6s alacağım fiyat olarak daha uygun olduğu için. bir de hazır konuyu açmışken ipod touch 7 hakkında ne düşünüyorsunuz, alınır mı? ios13 desteği ve a10 işlemcisi olduğu için dikkatimi çekiyor fiyatıda uygun. 4 inç çok sıkıntı olmaz benim için.

• 7'de kulaklık girişi yok. Kablolu kulaklık kullanarak müzik dinliyorsanız sizi üzebilir. Bir de 7 serisinin 6S'e göre bir güncelleme daha fazla alacağını düşünüyorum.
  • Ranez R kullanıcısına yanıt
    kulaklık girişi ile ilgili hep olumlu şeyler duymuştum, yani lightning ile olan versiyonunu ses kalitesi daha iyi diyorlardı. zaten telefonda oyun falan oynamıyorum, sosyal medya ve müzik. bu yüzden ipod mantıklı geliyor, general mobile var elimde eski onla aramalarımı yaparım diye düşünmüştüm.
  • Stereo hoparlör
    Kamerada OIS
    Ön kamera 7 MP
    Dokunmatik Home Butonu
    Daha geniş renk yelpazesine sahip ekran
    Dahası var aklıma gelenler bunlar 7 daha mantıklı bir seçenek

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • zaferli kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim.

peki ipod touch 7 hakkında ne düşünüyorsunuz? çok daha ucuz bir seçenek ve a10 fusion içeriyor.
  • 7 almak daha mantıklı büyük ihtimalle 6s'ten 1-2 güncelleme fazla alacak
  • 7’nin 6s’ten 2 güncelleme fazla alması ihtimal dahilinde bile değil, hatta 5s ve 6 gibi aynı anda ölebilirler çünkü aralarında kayda değer “performans” farkı yok.

Aralarında ki en önemli iki fark;
    *Dokunmatik touch id
    *7’nin batarya performansının bir tık daha iyi olması

Bunlar haricinde kayda değer fark yok aralarında, fiyat olarak hangisi daha makul oluyorsa onu al gitsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kardeşim iphone 7 ben 6s kullanıcısıyım.

Hız açısından gözle görülür bir fark yok. Yanyana koyup iki cihazda da aynı uygulamaya basınca iphone 7 milisaniyelik bir farkla önce açıyor sadece. Yan yana koymadan normal kullanımda hız farkı farkedilmiyor bu yüzden. Aslında en belirgin fark home butonunda. 6S’de fiziksel buton varken 7 de dokunmatik fakat basınca titreşim oluşturduğu için fiziksel tuş hissiyatı da veriyor.

6S’in en büyük avantajı klasik kulaklık girişine sahip olması. 7 de bu yok işte bilgin olsun.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • sayinteker kullanıcısına yanıt
    iPod bana biraz lüks geliyor daha doğrusu müzikle çok ilgili olanlar için belki tercih olabilir sosyal medya ve oyun için çok verimli kullanılacağını düşünmüyorum ekranı 4 inç çünkü tabi bu zevk meselesi bu kendi şahsi fikrimdir iPhone 7 alın bence bütün ihtiyaçlarınızı rahatlıkla karşılasın
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.