Şimdi Ara

iPhone 6 Operatörlerde daha uygun fiyata olur mu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
777
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba. Bir kaç konuda sordum ama cevap alamadım bu nedenle yeni konu açtım.
    Ben büyük iPhone dedikoduları çıktığından bu yana iPhone almaya niyetliydim, tanıtılınca da iPhone 6 Plus 64 GB Uzay Grisi almaya karar verdim.
    Tanıtıldığından bu yana operatörlerin sayfalarını fiyat açıklaması için inceliyorum ve dikkatimi çeken şey bütün operatörlerin iphone 6 sayfası birbirinin tıpatıp aynısı.
    Antalya'da oturuyorum. Buradan bir bayiden bulup almam gelecek aybaşını bulacaktır ama Apple Store'dan havale ile 26 Eylülde 2.831,04 TL'ye alabilirim.
    Operatörlerin fiyat açıklamasını beklersem de Apple Store'da ürün kalmayabilir.
    Acaba diyorum bu sefer operatörler ABD'deki gibi bir kontratlı satış indirimi yapabilirler mi?
    Avea iphone 6 sayfası
    Vodafone iphone 6 sayfası
    Turkcell iphone 6 sayfası

• Boşa bekleme derim. Şuan piyasadaki ip 5s fiyatı ile operatör fiyatını karşılaştırırsan farkı anlarsın. Bu da aslına bakıldığında normal. Adamlar 24 ay taksit yapıyorlar. Bu kadar vade farkı bindirilir mi o başka tartışma konusu.

Sonuç olarak; en iyimser +200-300 TL üstüne koy cihazların...
  • Apple Store TR fiyatının altına asla inemezler 200-300 az bile 500 koy sen
  • bence de app store fiyatından daha altta bir miktar bekleme...
    app store satışından önce rakamları açıklamazsa operatörler ben iiçin haklarını kaybedecekler...
  • olabilir aslında çünkü store açıldıktan sonra birnevi onların işlerde baltalanıacak artık millete 1000 liralık malı 5000 e çakamayacakları için
  • pilotcosmos kullanıcısına yanıt
    Aslında operatörler ürünleri krediyle satmış gibi davranıyor. (Hesabıma göre %1.08)
    Benim demek istediğim "Bizim operatörler ABD'de 299 $ + taahhüt şeklinde indirimli satış yapmaya başlar mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi infom@n -- 23 Eylül 2014; 17:32:32 >
  • infom@n kullanıcısına yanıt
    at&t, verizon ve sprint tel operatörleri Türkiye de faaliyet göstermedikleri için bu imkansız.

Halihazırdaki cihaz kampanyalarının benzeri şeklinde gelecektir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pilotcosmos -- 23 Eylül 2014; 17:45:49 >
  • ANTALYA KEPEZ ÖZDİLEK TEKNOSA EXXTRA EXXTRA gece 12 de satışa sunulacak
    İstanbuldaki bazı premium reseller lar da 12de satışa sunacak (pupa ve troy gibi)
    Teknosa'dan veya antalyada varsa (12de satış yapacaklarsa) pupa veya troydan da alabilirsiniz.
    Ki bunlardan hangileri havaleye (veya mağazada nakite) indirim yapıyorlar onu bilemiyorum, sanırım pupanın sitesinde aynı indirim olduğu yazıyordu
  • Onur__ kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler. Apple stordan havale ile almak daha karlı olacaktır.
  • Vodafone un en üst paketi (red elite extra: sadece tarife aylık 125 TL) alırsan telefon normalden 200 tl daha ucuza geliyordu. Diğer tarifelerin tamamında telefon apple store fiyatından daha yüksek bi ücrete satılıyor.

Boş yere bekleme derim.
    Başka operatörlerde bu indirimi yapmıyorlar mı? Mesela avrupada ?
  • En güzeli gidip parayı hesaba yatırayım ve Apple Stor'dan havale ile alayım bari.
  • quote:

Orijinalden alıntı: infom@n

Başka operatörlerde bu indirimi yapmıyorlar mı? Mesela avrupada ?

Amerika'da aylık 50-70$ lık tarifeye(sınırsız konuşma, sınırsız mesajlaşma, 2-5gb net vb. bi tarife) 2 yıl taahhüt verirsen telefon 199$ a geliyor. Türkiyede ise taahhüt verince 2350 Tl'lik telefon 2600-2700 e falan geliyor :)
  • Şerrolar ya. Hem kredi çekmiş gibi fiyat bindiriyorlar hemde kendilerine mahkum ediyorlar.
  • Türkiye ingilizce karşılığı Texas.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • valla sanırım en ucuz 155 160 civarı bence olur gibi aylık konuşmalar da dahil yani işte.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pilotcosmos

Boşa bekleme derim. Şuan piyasadaki ip 5s fiyatı ile operatör fiyatını karşılaştırırsan farkı anlarsın. Bu da aslına bakıldığında normal. Adamlar 24 ay taksit yapıyorlar. Bu kadar vade farkı bindirilir mi o başka tartışma konusu.

Sonuç olarak; en iyimser +200-300 TL üstüne koy cihazların...

Ve bir gol daha...

Ben bu işi biliyorum
    Haklı çıktın
    Tebrikler.
    Ama güzel bir ümitti benim için
    bak gör avea G3 kampanyası gibi bişey yapacak
  • quote:

Orijinalden alıntı: infom@n

bak gör avea G3 kampanyası gibi bişey yapacak

Avea benim uzmanlık konum dışı hocam.

Avea kampanyası nasıl?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.