Şimdi Ara

iPhone 6 lansmanını Türkçe Dublajlı yayın tekrarı Bölüm:1 (18. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.067
Cevap
13
Favori
70.597
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: flowerhorn

quote:

Orijinalden alıntı: greenk

Birşey yapıcaksanız samsung note 4, sony z3 vb tüm lansmanları çevirseydiniz.
    Sırf apple özel olması haksızlık.
    Yarın sitenizden izlemicem sizin ingilizcenize kalmadım.

cihaz mi onlar

Olay apple samsun sony o bu şundan büyük değil. Sen apple ı savunursun ben hak ve eşitliği.
    Hiç biri umrumda değil hangisi sorunsuz uygun fiyatlı cihaz çıkarır onu alırım.
  • BekirTemel B kullanıcısına yanıt
    Android'de stabilite tartışmasına Htc ve Sony kendi arayüzleri bile olmasına rağmen son noktayı koymuşlardır. Android'in kendi Nexus cihazlarından bahsetmiyorum bile. iPhone açısından artık stabilite bir üstünlük olmaktan çıkmıştır. Bana göre bazı cihazlar için sorunlar Ram ve Pil'dir. Yoksa her işletim sisteminin beğenenleri vardır. İsteyen istediğini alır ama internette üst üste sekme açınca bekleten şarj sorunu yaşayan telefonlardan herkes nefret eder!
  • 1 gb bellekmi olur.adamlar nerden kısarız diye kasıyorlar resmen.İnsan bari 2 gb koyar.Yüzsüzlüğün bu kadarına pess.Neyse gene tüm bunlara inanmayıp bekliyorum.Yüzümü kara çıkarsında görelim.
  • Snapdragon 810'lu, 4 GB RAM'li, 2K ekranlı telefonları bekliyorum. Apple iPhone almak hiç mantıklı gelmiyor. Ekranı büyüttüler sonunda; ama çözünürlük olarak 1080p'yi bile sunmayacaklardır yine. RAM desen aynı. Bunda 2 GB olursa, düşer bayılırım. 1.5 yaparlar en fazla. "Stabil, gerek yok." diye düşünenler olabilir. Bana sorarsanız, bal gibi de gerek var.

• Stabilite stabilite diyoruz da ben lg g2 kullaniyorum bundan once iphone 2gden itibaren 3g iphone4 ve iphone5 olarak hep iphone kullaniyordum ama iphone5in berbat otesi pil omrune dayanamayip lg g2 ye gectim. Aldigim ilk gun rootladim ve custom rom falan attim ustune. custom romlarda bile eger rom'un beta hali vs degilse ne donma ne restart atma ne uygulamadan atma hicbisey yok.

Ha telefon cayir cayir plastik orasindan nefret ediyorum ama yapacak bisey yok. iphone5de 2400mah falan bi pil olsa hala iphone5 kullaniyo olurdum zaten.
  • trojannn kullanıcısına yanıt
    Gecen araliktan beri ipad airkullaniyorum alet resmen 1gb ram yetmiyor diye bagiriyor. 3 yillik ipad 2 imin yapabildigi seyleri yapamiyor. Safari ram tuketen sayfalarin cogunda istisnasiz cokuyor 2 sayfa ayni anda acabilmek nerdeyse imkansiz eskisini 90℅ kapatiyor programlar arasinda gezinmeyi zaten soylemiyorum imkansiz safari ve twitter bile ayni anda acik kalamiyor..... İos 7 tam bir rezalet ios 1 den beri ios cihaz kullanan biri olarak bu kadar uygulama coken baska bir ios cihazim olması

Ama umarim iphone 6 da 1gb ramle gelir buda ios 8 in cok daha ram konusunda optimize olacaginin gostergesi olur. Cunku multitasking konusunda kesinlikle 1g ran yetmiyor umarim bu sorun cozulur ios 8 ile rahatca ipad air i kullanmaya devam ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • BekirTemel B kullanıcısına yanıt
    android kullanıyorum iphone 5 popomla kırdım :D ram android değerli dimi ne kadar ram o kadar kaliteli oyun ama abi iphone 5 te 1 gb ram mi var bütün oyunları en iyi şekilde oynuyor mu oynuyor demekki sıkıntı yok rami ne yapayım bende 2 gb olsa oyun çalışmadıktan sonra
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gurkαn

quote:

Orijinalden alıntı: gopgop

bire bir türkçe seslendirme olacaksa fena

zor seçim iphonedo mu burası mı

iPhonedo nun ne ozelligi ne cekilicigi var mesela? hic izlemedim ne burda ne iphonedo da...

Iphone lansmanı sıkıcı olur iphonedo olaya mizah getirir

• Gelsinde görelim bakalım note 4e rakip olabilecekmi? (Fanboylar sataşmasın apple düşmanı değilim)

• psyshock P kullanıcısına yanıt
    ben ipad air kullanıyorum söylediğiniz şekilde birşey başıma gelmedi. yani yavaşlık kısmen olsa da söylediğiniz derecede vasat çalışmıyor. apple a başvurmanızı öneririm. bunun dışında ram mevzusunu telefon için söyledim ama ipadlerde sıkıntı yaşamadım daha önce. her daim rahat bi kullanım sundular. ama söylediğiniz durum ipadinizde sorun olduğunu gösteriyor ki ben 1 gb ram ile neler yapıyorum. restore edin mutlaka
  • Android kullanmaktan bıktım artık,tıkanıklık,güncelleme sorunu saçma sapan işler. iphoneye geçme vakti geldi 4.7 gayet makul bir boyut gelsin de görelim artık.
  • Iphonedo'nunkini nereden izleyebiliyoruz? Note 4 tanıtımından sonra Iphone 6 lansmanını merakla bekliyorum.

• trojannn kullanıcısına yanıt
    cihaz degisti zaten hicbir fark yok dedigim gibi sorun yavaslama falan degil cihaz yavas calismiyor cevremde en az 5 tane daha var eski cihazimla da en az 6 hepsi boyle hicbir fark yok. zaten macrumors gibi forumlarda cokca paylasilmis sayfalarca konusulmus bir konu hepsi boyle yani safari asiri ram tuketen sayfalarda kesinlikle cokuyor (agir java iceren siteler mesela)hatta konuyu bulursam atarim konuda 100% cokmesini saglayan bir link bile vardi(normal bir teknoloji haber sitesi ozel bir sitede degildi yani) ayni sekilde cokmesede 2-3 tab acinca 90% eski sayfalari kapatiyor cozumude yok.cihazda hicbir sorun yok cokta memnunum ama multitasking kesinlikle 0...dedigim gibi yeni cihazlar yine 1gb ramle gelirse ios 8 bu konuda daha basarili olucaktir diye dusunuyorum.

sunuda yaziyim 5s bu konuda daha iyi cunku cozunurluk dusuk ve kullanilan ram daha az.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi psyshock -- 9 Eylül 2014; 16:52:22 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Anna Dewitt

Iphonedo'nunkini nereden izleyebiliyoruz? Note 4 tanıtımından sonra Iphone 6 lansmanını merakla bekliyorum.

https://www.youtube.com/user/iPhonedoKeynote/feed
  • Bir kavgadır gidiyor valla :D Hayır App tanıtım lansmasınında daha çok samsung kullananların olmasıda ilginç aslında. Tamam merak edebilirsiniz fakat , apple kullanıcılarından fazlasınız yani :D

Bazı arkadaşlar kavga etmeyi bırakmasını özellikle dile getiriyorum.. Birbirinize hakaret edince apple yada samsung size para veriyorsa bizde bilelim :S Telefon kişiye hitap eder. İnsan ilk aldığı telefon her zaman göz nurudur. Ona bir alıştı mı diğeri daha iyi olsada insan geçmek istemez. Yani bir sürü sebep var kişinin o telefonu seçmesindeki sebep. Bu gün sahibinden iphone 5 'mi satılığa koyup ip 6 için gün bekliyordum. Bu arada note 3 için ve lg için direk takas teklifleri geldi. Yani insanlar istediğini alıp, aldıktan sonrada beğenmeyebilir ne abarttınız arkadaş ya ? Samsung bana çok teferruatlu geliyor mesala. Yok her uygulamayı açtıktan sonra kapat ki enerji harcamasın. Yok enerji tassarufuna bas batarya 2 saat daha fazla gitsin vs. Yok kimisi 3g 'yi kapatır şarj 4 gün gidiyor der. Telefon günlük yaşamımızı kolaylaştırmak için kullanılır. Onla uğraşıcak vaktim yok. Yani direk işcep gireceksem virüs girer mi telime diye düşünemem. Banka bilgilerim çalınır mı diye düşünmemeleyim. Yada uygulamaya girdikten sonra aa açık kaldı kapatayım diye uğraşamam. İşcepe , watsap , skype, face vs vs bir sürü uygulamaya girer 5-10 dk içinde çıkarım. Telefon budur yani. Yok efendim amelod ekran yok kocamanmış. Ya bazen telefon olduğunu unutuyorsunuz. Vay efendim 2325 pixselmiş. Ya madem o kadar kaliteli çekim istiyorsun git bir profesyonel kamera ve tripot al en azından ne işe yarağını anlarsın. Belki fotoğrafçılığa olan hevesini arttırır. Yani bu bir telefon. Ekran tablet gibi olunca hoşumuza gitmiyor bilmiyorum bilmem anlatabildim mi ? Bırakın adamlar ürününü tanıtsın bizde izleyelim. Zaten üretemiyoruz anca inceleriz....

• quote:

Orijinalden alıntı: grkankot2

samsung 30 dk'da %50 şarja ulaşan telefon çıkardı
    apple'dan 30dk'da %50 şarj yiyen iphone için beklemedeyiz

Applecıyım ama yorum süper

• akşamın özeti budur apple arayı açıyorrrr açıyorrr
  • Oyun konusunda ios zaten bir numara ona tamamiz zaten kardeşim evvela is safari de daha çok sekme açmaya ,arka planda daha fazla uygulamayı açık bırakmaya gelince ram in değeri ortaya çıkıyor yoksa ios sistemine 1 gb yeter bile. Oyun başarısı da az cihaza mükemmel optimizasyon sayesinde oluşuyor kimse bu başarıyı piyasada farklı işlemci,ram,çözünürlük ile gelen android cihazlar için beklememeli zaten suan oyun,programlar vesaire olabilecek en üst seviyede yapılıyor amdroide yinede desteklememe,çökme gibi arada sırada problemler oluyor dileriz bu durumda zor gozuksede çözülür.

• quote:

Orijinalden alıntı: Narki

quote:

Orijinalden alıntı: Rwenzori

quote:

Orijinalden alıntı: Narki

quote:

Orijinalden alıntı: Rwenzori
    Note 4 hayal kırıklığı olduğu için iphone ile note arasında arada kalmak gibi bir durumum yok.

Merhabalar Note4 ün hayal kırıklıgı olmasının sebebini söylermisiniz? Tüm özellikleri ile note3 e basan bir cihazı note3 ün çıkış fiyatı ile piyasaya sürüyorken Samsung nasıl böyle bir kanıya vardınız acaba? Saygılar.

Ben plastik kapaktan hoslanmiyorum,
    Marka farketmeksizin cikan ust seviye cihazlarin stereo hoparlor gelmesi gerektigine inaniyorum.
    Usb 3.0 in terkedilmesi,
    Daha yuksek bir batarya ile gelmemesi.
    TouchWiz
    Kalinlik

Benim taktigim baslica sorunlar, note 3 sahibine note 4 aldirmayan bir telefon.
    Hizli sarj, metal kenar disinda ne geldi ki?

İlk başta Samsung fanı olmadığımı söyleyim. Iphone kafama yatar onu alırım hiçbir firma umurumda değil. Para benim zevk benim

Elbette her telefonun eksikleri vardır. Usb 3.0 dan neden 2.0 a gecildiğini bilemiyorum fakat ürünü test edip 2.0 performansına da sarjda ve dosya atımında bakmak lazım. Kalınlık ise bence tam tatmin edecek düzeyde. Bir telefonun daha ince olması onu iyi yapmıyor malesef. Plastik kapak eleştirinize birşey demiyorum. O zevk meselesi fakat note3 sahibi olarak neden note4 alınabilir söyleyim. ( bu arada hızlı şarj olayı başlı başına konuşulması gereken bir konu, şarj olayının ne kadar önemli olduğunu en iyi bu başlıktaki arkadaşlar bilir sanırım )

- Note 4 de 5.7 inç büyüklüğündeki ve Full HD çözünürlüğünde Super AMOLED ekran, yerini QHD çözünürlüğündeki Super AMOLED ekran geliyor. PPI değerlerine baktığımızda farkı daha net anlayabilirsin. Note 3 de 386 ppi oranına sahipken, Note 4'te bu rakam 516 ppi seviyesine çıkmış durumda. 3 ile 4 arasındaki ekran farkını google da da görebilirsin.
    - Bluetooth 4.1, Wireless 802.11AC, Kızılötesi, tansiyon ölçer ve parmak izi okuyucusu ( ki ben hepsini kullanırım bunların )
    - Geliştirilmiş işlemci
    - Kamera 13 den 16 mp çıkmış durumda ( benim gibi cok foto cekenler için önemli bir durum bu, ayrıca lenste sony kullanılıyor )
    - Video tarafında da optik sabitleme yapabilecek olan ana kamera, 2160p@30 FPS ve 1080p@60FPS video kaydı yapabiiyor. Video çekenler için 2160p bekleniyordu zaten.
    - 128gb microsd kart desteklemesi ( benim gibi film dizi vs izleyenler için depolama önemli )
    - Ekran 5.5 den 5.7 ince yükselmiş durumda
    - Ön kamera Note 3'teki 2.1 Megapiksel kamera yerine 3.7 Megapiksel çözünürlüğünde bir kamera
    - Cihazın ön kamerası 90 derecelik geniş açılı fotoğraflar çekebiliyorken, 120 derecelik panaromik fotoğraflar da çekebiliyor.
    - Spene yeni özellikler
    - Yarım saate bataryanın %50sinin dolması

Yazdıgı tüm özelliklere kulp takabilrsin. QHD ekrana ne gerek var super amoled yeterliydi . Tansiyon ölçeri ne zaman kullanıcaz, ön kamera cok sık kullanılabilen bişey değil ya da 128gb depolama çok gereksiz gibi.. Yılda 1 çıkan bir telefon serisinde daha başka nasıl yenilikler olabilir ki? Bunları görmezden gelirsek eger bu akşamki tanıtımda iphone , 5 in tüm özelliklerini 6 ya koyup 3000 den sürsün piyasaya bizde alalım. Aklıma gelenler bunlar, incelemeler geldikce diger farklarda ortaya çıkacaktır. Saygılar.

Ortada başarılı bir ürün varsa fanı olmakta sorun görmüyorum, cihaza ve diğerlerine objektif olarak bakabiliyorsak.

S3,S4,S5 serisi iphone' un yanına bile yaklaşamaz.
    Böyle olunca insanlar note 4 ile iphone 6' yı karşılaştırma durumunda kalıyorlar, bir yerde hak vermekte lazım ama ikisininde farklı ihtiyaçlara yönelik cihazlar olduğunuda unutmamak lazım...

Ürünü test etmeye gerek yok, USB 2.0 ile USB 3.0 arasında hız farkı belli birşey. Bunun geri adımın yanlış olduğunu söylesemde USB 3.0' da olmazsa olmaz değil. Note 3 kullanırken farkını gördüm ama 2 dk sonra atması elzem değil.

İncelik tasarımı tamamlayan bir bütündür, bence çok önemlidir. İncecik bir cihazı eline almak ile kalın bir cihazı kavramak arasında çok fark var.

Note 3 sahipleri neden Note 4 alabilire geçmeden önce, bu geçiş sırasında edeceğiniz zararı iyi hesaplamanız lazım, özellikle 2.eli sıkıntılı bir cihazdan bahsediyorsak.
    Ayrıca yazılımsal özelliklerin note 3' e gelmesi de mümkün ki geçmişte yaşandı.

Ekran gayet iyi ama 2K bence gereksiz, 1080p eyvallah. 2K' ya uyumun uzun süreceği ortada. Ki bu google play gibi bir mağaza.
    Bluetooth, Wi-Fi olayını geçin, parmak izi okuyucusu iphone ile geldi ve donanımsal bir özellik, Samsung'da ki nasıldır, kullanışlımıdır bilmiyorum.
    Tansiyon ölçer, uzaktan kumanda, UV ölçer, Sıcaklık ölçer, bunların genelin kullandığuı şeyler değil, tansiyon hastası mısınız?
    İşlemci gelişitirilmiş diyorsunuzda, note 2 kullanan adam bile cihazına canavar diyor. Geliştirilmiş olması iyi bir şey elbette.
    Piksel fotoğraf kalitesi demek değildir.
    Telefonda dizi-film izleme fantazisi bana göre değil. Class 10 128 GB hafıza kart fiyatı sanırım uçuktur.
    Ekran boyutu aynı.
    Panoramik selfie ise amacınız bu bir özellik değil. Ön Kamera İyileştirilmiş evet.
    Spen yeni özellikler, iyidir.
    Hızlı şarj , güzel özellik.

Saydigin ve sayacagin farklar gecis icin yetersiz,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rwenzori -- 9 Eylül 2014; 16:42:22 >

• koca apple ın yenılık namına yaptıgı sadece ekran buyutmekse vay apple ın halıne...

• 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.