Şimdi Ara

iPhone 6 dokunmatik çalışmıyor!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
1
Favori
211
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Telefonun ekranın üst kısmında önceki gün titreyen kalın çizgiler ortaya çıktı sonra kayboldu. Bugün ise tekrar ortaya çıktı. Çıkmasıyla beraber telefon bariz şekilde ısınmaya başladı, ekran dokunmatiği de çalışmamaya başladı. Soğuk bir zeminde soğutup kasayı açtım ve ekran ile Kasa ile ekranı bağlantılarını ayırdım.

1. Ekran ile kasa bağlantılarını ayırdığımda telefon telefon ısınma sorunu olmadan çalışıyor.
    2. Saatime bağlı olduğu için ekran bağlantısı olmasa da aramalara cevap verebiliyorum.
    3. Ekran bağlantılarını yaptığım anda 5-10 saniye içinde aşırı ısınma başlıyor.
    4. Dokunmatik özelliği tamamen kayboldu. Ekran görüntüsünde bir sorun görünmüyor. (Çizgi piksel vs.)
    5. Ekranda titreyen alın soluk çizgiler oluştuktan sonra dokunmatik özelliği kayboldu.
    6. Home tuşu çalışıyor.
    7. Telefon kapanıp açıldığı için şifre istiyor. Parmak izi bu aşamada işe yaramıyor.
    8. Telefonu açamadığım için de hiçbir şeye müdahale edemiyorum.
    9. Ekran aşamasını geçip telefona giriş yapamadığım için bilgisayara bağlayıp yedekleyemiyorum.

----

Bilenler lütfen cevap verirse sevinirim.

1. Sorun ne olabilir?
    2. Nasıl yedeklerim?
    3. Tamir noktasında ne kadar bir meblağ çıkar?

Cevap verecek olanlara şimdiden teşekkür ederim.

----

Edit:

Bugün aynı model bir cihazın ekranını taktım ama aynı sonuç. Ekranda sorun olmadığı anlaşıldı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi isalp -- 26 Mart 2021; 16:44:52 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.