Şimdi Ara

Iphone 6 aşırı ısınma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
2.210
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar dünden bu yana telefonu elime alır almaz alet ısınmaya başlıyor ve 1 dakika içinde rahatsız edecek şekilde ısınıyor. Pil de çok hızlı tükenmeye başladı, safari kullanırken dahi telefon ısınıyor ve pil resme gözle görülür biz hızda azalıyor. Telefonu yaklaşık 2 aydır kullanıyorum, daha önce telefonu 1 saat kullansam bile ısınmıyordu, bu problemle yeni karşılaştım. Bir çözümü var mıdır, yoksa servise mi göndereyim?

• Hocam Bende de iPhone 6 var 2 aydır kullanıyorum sayılır hiç ısınma yok muhtemelen bataryası bozulmuştur servise götür tabi randevu alabilirsen.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • servise götür hallederler.

• normal değil, sevise bi gönder derim
  • xxxtolgaxxx1977 X kullanıcısına yanıt
    hangi ios sürümü kullanıyorsun?ben 8.1.1 kullanırken dediğin gibi ısınıyor su gibi bitiyordu şarjı.8.1.2 ye geçtim çok şükür düzeldi ve çok memnunum.sürümden kaynaklıda olabilir

• Bence şöyle yapın, cihazı bir restore edin ve cihaza yedeğinizi yüklemeyin ve herhangi bir uygulama da yüklemeyin (hiçbir kişisel bilginizi ve icloud hesabınızı da kurmayın hocam mesela cihaz icloud hesabınızı girdiğinizde kişileri ve mail hesaplarını falan kuruyor arka planda ve bu yüzden cihaz doğal olarak ısınıyor, öyle olursa da haliyle cihazın gerçekten ısınıp ısınmadığını anlayamayız) sadece standart kurulum ekranını geçtikten sonra safariye girin ve biraz cihazı webde gezinerek test edin. Eğer hala ısınma sorunu anormal şekilde devam ediyorsa o zaman cihazı servise götürün hocam.

Çıktığından beri bende iPhone 6 kullanıyorum ve önceki iPhone'lardan en farklı tarafı cihaz nazar değmesin ama kolay kolay ısınmıyor. Tabi oyun oynarken, işlemci kullanım yoğunluğu yüksek olan uygulamalarda tabi ki ürün ısınıyor ama önceki modellerden daha az ısındığını söyleyebilirim.

• anatolianwarrior kullanıcısına yanıt
    8.1.3 kullanıyorum, geçeli 2 hafta oldu problem yeni başladı..
  • mahmudf2 M kullanıcısına yanıt
    Söylediğiniz mantıklı birazdan restore edip deneyeceğim..

Benimkinde de bir problem yoktu, canavar gibi çalışıyordu alet, 2 gündür bu problem başladı..
  • mahmudf2 M kullanıcısına yanıt
    Restore ettim telefonu, yedekleri yüklemeden 2 saat civarı kullandım, şarj normale döndü, ısınmada normal gibi geldi, restore etmeden önce cayır cayır yanıyordu alet..

Yarın da yedekleri yükleyip tekrar bi denerim inşallah sorun çıkmaz..
    8.1.1 gibi heralde 8.1.3
    8.1.2 ye dönün isterseniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi anatolianwarrior -- 8 Şubat 2015; 3:02:51 >
  • anatolianwarrior kullanıcısına yanıt
    Restore edince düzeldi gibi..

olmazsa birde 8.1.2 ye dönmeyi denerim..
  • Aynı sorun aynı her şeyiyle aynı sorun benim telefonumda da var (tel 6) birde bende arada reset atıyor telefon gerçekten sinir bozucu.

• Isınma sorunu; Bataryada sorun yoksa, farklı bir nedenden oluşabilir.
    Yanlış hatırlamıyorsam bazı 64 ve 128 gb olan ip6'larda bu sorun var diye biliyorum. Teknoloji sitesinde bir haber vardı Nand bellek farkıyla ilgili. Sadece ısınma değil resetleme sorunu gibi diğer sorunlarla da karşılaşılıyormuş. Hafıza doldukça tekrar etme durumu artıyormuş.
    Sanırım bunu kontrol edebilirsiniz. TLC veya MLC olanları var. Aralarında yazma ve okuma açısından hız farkı var. TLC daha yavaş. Apple da yavaş olanları yazılımla hızlandırmak için çalışma yapacakmış.
    Bu site bilgi verebilir.
    http://www.redmondpie.com/how-to-check-if-iphone-6-6-plus-has-mlc-or-tlc-nand-flash-memory-video/
    Belki size bir fikir verebilir.
    Bu arada Ben 16 gb kullanıyorum (8.1.3) bunun gibi bir şikayetim olmadı.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• valla benimde sağlam oyunlarda ısınıyor bir tek oda sürümden kaynaklı galiba 8.1.2 deyken sorun yoktu 8.1.3 e geçince böyle oldu 1 aylık cihaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: xxxtolgaxxx1977

Restore edince düzeldi gibi..

olmazsa birde 8.1.2 ye dönmeyi denerim..

8.1.3 den 8.1.2 ye nasıl dönebiliriz hocam

• İşlem yapan her şey ısınır yapacak bişe yok, ben full şarjı videolu FaceTime yaparak bitirmiştim kaç dk hatırlamıyorum. Telefon standda duruyordu kapanınca elime almıştım gerçekten ateş gibiydi. Ama öyle 1 dk da ısınmaya başlamak demek bi yerlerde sıkıntı var demektir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bendeki sorunun kaynağının dolphin browser olduğunu keşfettim arkadaşlar.

Telefonu restore ettikten sonra bir süre hiç bir şey yüklemeden telefonu kullandım ve telefonda bir problem olmadığını anladım.

Daha sonra yedekleri yükledim. Telefonun eskisi kadar olmasa da bazı zamanlarda ısındığını ve şarjın çok hızlı bittiğini gözlemledim. Son dönemlerde browser olarak dolphin kullanıyordum. Dolphin kullanırken telefonun ısınmaya başlaması üzerine yaptığım araştırmada, dolphinin android versyonunun ısınma ve hızlı şarj tüketimine yol açtığı yönünde şikayetler okudum. ios a böyle bir şikayete rastlamasam da programı kaldırdıktan sonra olağan dışı bir ısınma ve şarj tüketimi olmadı.
    En iyisi safari. Flash gerekirse de puffin. Geçmiş olsun

• İphone ısınma sorunu çözümü için linkteki önerilere bakabilirsiniz. Güzel bilgiler var benim işime yaradı.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.