Şimdi Ara

iPhone 6 Arka Kamera Toz Var

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
1
Favori
6.944
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Cihazı 4 gündür kullanmaktayım sorunu dün akşam farkettim sadece çok düşük ışıkta tek bir ışık kaynağına doğru çekim yapılırken farkediliyor

Cihaz media markt tan alınma ve sigortası mevcut onlara bugün cihazı götürdüğümde genpa ya yollayabileceklerini söylediler fakat bu aralar 1 aya yakın cihazı servise bağlayamam

Siz ne önerirsiniz ufak ama can sıkıcı bi durum

lense çok dikkatli baktığımda kenarında içten ufak bi pürüz gözüküyor

Fotolardaki yeşilimsi noktolara bakabilirsiniz

iPhone 6 Arka Kamera Toz Var iPhone 6 Arka Kamera Toz Var
     iPhone 6 Arka Kamera Toz Var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Makaroncu -- 15 Kasım 2014; 23:08:55 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 1 ay bekletmiyor apple

En fazla 1-7 gün

Toz olayına gelince biraz kullan musait bir zaman gönderirsin.O kadarda sıkıntı etme.

Swap değişim yapacaklar yenisini veriyorlar.Kamerada toz var şikayeti swap değişime girişiyor

Swap değişim: kutusuz sıfır cihaz

• O lens flare olmasın? Herhangi bir ışık kaynağına doğrultmadan yaptığın çekimler normal gözüküyorsa sıkıntı yok.
  • Hocam kusura bakma ama bunun için falan konu açılır mı?
    Rahatsız oluyorsan, gidip servise vereceksin başka çaren yok.
    Bir toz tanesi için cihazın 1 ay serviste kalmaz. Ancak parça olmazsa yada değişimde cihaz olmazsa beklersin o kadar.
    Serviste 2 vida söküp bir okuyup üfleyecekler sonra geri verecekler. (eğer tozsa)
  • Cihazında sıkıntı yok. O lens flare ve her makinede olması farzdır.
  • Ben konu açmasından rahatsız olmadım sonuçta yaşadığı bi sıkıntıyı Donanım Sorunlarında bizimle paylaşmak fikir almak istemiş kamerada ki toza gelince ekranda filan gördümde kamerasında toz çıkanı hiç görmemiştim

• Hepiniz sağolun konuyu açmam sayesinde bunun bi sorun olmadığını farkettim diğer cihazlarımın kameralarımda da aynı şey oluşuyor sadece bunda biraz daha bariz

Fakat lense dikkatli baktığımda içten kenarında ufak bi pürüz var makro çekimi iyi olan bi kamera bulursam size de gösteririm

• Servislik bir durum yok.
    Cihazı off yapıp poşetin içine hava almayacak şekil koyup kapatın.
    Buzdolabının 0 derece yada chiller denilen bölümünde 7-8 saat bekletip çıkarın. Ama telefonu açmadan yarım saat oda sıcaklığında bekletin.
    Telefonu açın ve titreşindeyken çaldırın.
    Herşey yolunda giderse tozun yapıştığı yerden düşmesi gerekir.

• Bende de var hocam. Bir arkadaş da paylaşmıştı. Onda birkaç tane yeşil nokta çıkıyor. Belki bizimki yoğun ışıktan kaynaklı merceğin verdiği bir tepki olma olasılığıyla doğal karşılanabilir ama diğer arkadaşın ekranında birkaç tane yeşil noktaların çok oluşu sorun olduğunu gösterir nitelikte olabilir. Kafan rahat olsun. Sıkıntı olsa her çekimde olur, video çekiminde de olur.

Düzenleme: İmlâ.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TechTR -- 15 Kasım 2014; 23:48:19 >
  • Bana cam tozu gibi geldi fakat sıkıntı yaratacak bişey değil. Daha önce dediğim gibi çok rahatsız olursanız servis tek çare.
  • 1 ay beklemezsin diyen arakdaşlara ben aynı sorun için 5s cihazım için 25.gün sonunda swap cihazımı alabildim, bence apple store a randevu al ve elden git anında değişim ypatır garanti ile uğraşma. hele ki iphone 6 mağzalarda zor bulunurken swap cihaz kesin 20.işgününün sonuda gelir.1 ay beklersin gibi geliyor bana
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Caesar

O lens flare olmasın? Herhangi bir ışık kaynağına doğrultmadan yaptığın çekimler normal gözüküyorsa sıkıntı yok.

arkadaşımın dediğni dikkate al eğer garanti varsa servisle bağlantıya geçiniz
  • Bende de benzer sorun var. iPhonelardaki keonik bir şey bu sanırım
     iPhone 6 Arka Kamera Toz Var iPhone 6 Arka Kamera Toz Var

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.