Şimdi Ara

Iphone 5s'imle yaşamakta olduğum iki adet sorunum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
404
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    26 Kasımdan beri kullandığım 5s imde birkaç sorunum var daha önce ip4 kullanıyordum.
    İlk sorunum Pusula, ve pusulayı kullanan programlar hakkında.
    Misal apple maps i açıp konumum ikonuna iki kez tıklayınca bulunduğunuz yeri gösterir + telefonun baktığı yönü gösterir , 5S de bu işlemi her yapışımda pusulayı kalibre etme ekranı geliyor. Ip4 de kalibrasyon ekranının sadece ve sadece yoğun metal olan ortamlarda misal minibüs içinde vb görürdüm...Açık alanda vb hiç karşılaşmamıştım. Nedendir bu kalibrasyon dalgasıyla sürekli karşılaşmak? Sizdede böylemi acaba?

İkinci sorum ise ;
     Iphone 5s'imle yaşamakta olduğum iki adet sorunum
    Fotoğrafta kırmızı işaretlediğim yere parmakla bastırınca çok ufak çıt sesi geliyor , yakından ışık tutarak baktığımda (tahmini) 0.1 milimetre havada duruyorda yerine oturtuyorum gibi bir his veriyor. Telefonlarınızın kenarlarına baş parmakla dürtebilecek varmı aranızda ? Sizdede varmı diye merak ettim :]

Kısaca bu iki sorunu yaşamaktayım.. Ürünü 24 Kasım sabah Apple Online Storeden spariş yaptım. 26 sından beri bende... Değişim talep etmelimiyim , ne yapayım.

İyi günler dilerim

• iPhone 5 var bende 2. Sorun bende yok.
    1. Sorun ise iOS 7'de her pusulaya girdiginde kalibre ediyorsun. Senin dedigin gibi maps vs. Denemedim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2. Sorunum hafifçe büktüm alüminyum kasayı sanırsam :) Yarın gündüz gözüyle hassasça ölçücem.. Cebe vb de koymadım içime sinmez oldu o çıt sesi zamanla düzelir diye avutayım diyorum biryandanda.. Kim bekleyecek değişim süresini o.O
  • 4S kullandığımda da hep kalibre ediyordum. 5S Gold kullanıyorum o yandan sessiz ortamda çok çok dikkatli dinlediğinde ses geliyormuş gibi ama kamera olsun power tuşu olsun o sesler dururken o duyulmaz yani :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: bydemirci

4S kullandığımda da hep kalibre ediyordum. 5S Gold kullanıyorum o yandan sessiz ortamda çok çok dikkatli dinlediğinde ses geliyormuş gibi ama kamera olsun power tuşu olsun o sesler dururken o duyulmaz yani :)

Cok dogru kilit tusu heleeeee

• 2. Sorun normal bir durum degil. Degisim isteyin.

• Latour L kullanıcısına yanıt
    Ekranınızda bahsettiğiniz boşluk bildiğim kadarıyla bazı iPhone 5 lerde bulunan bir problemdi (önceki modellerde var mıydı bilmiyorum) eğer 'iPhone 5 glass clicking problem' derseniz yabancı forumlarda görebilirsiniz, forumda da başlığı vardı sanırım 'Google dan iPhone 5 ekrandan ses geliyor' diye aratırsanız sonuç geliyor.Benim ilk aldığım iPhone 5 de vardı ama her zaman ses gelmiyordu zaman zaman nüksediyordu okuduğum kadarıyla bu arızayı yaşayan arkadaşların bir kısmının da böyleydi,bir kısmında ise sorun sürekli devam ediyordu,sebebi olarak bazıları dokunmatik panel ile ekran arasındaki boşluktan,kimisi de pil şişmesinden bahsediyordu ama gerçek sebep nedir bilmiyorum maalesef,ben ikinci el almıştım telefonumu bi kaç gün içersinde çıkacak arızaya karşı değiştirme sözüyle almıştım bu ve bazen karşıya ses gitmeme sorununu da yaşayınca aldığım yerden bi başka iPhone 5 le değiştirmiştim.Yabancı forumlardan okuduğum kadarıyla bazı kullanıcılar sorunun kendi kendine geçtiğini,bazıları devam ettiğini söylüyorlardı.Henüz iPhone 5s le ilgili aynı sorunu yaşayan bir olup olmadığını bilmiyordum sizin açtığınız konuyu okuyunca iPhone 5deki sorun aklıma geldi, ben garantiye yollamanızı tavsiye ederim...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.