Şimdi Ara

iPhone 5 pil ömrünün %80 e düşüşü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
852
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar iPhone 5 in pil ömrünün en kötü kullanım sonucu, maksimum %80 e düşüyo olması en büyük kolpalardan biri olabilir mi ? benim ki %40 larda falan olmalı

• En kötü kullanımdan kasıt nedir acaba

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Septams kullanıcısına yanıt
    yoğun olarak araçta şarj etmek, kalibre etmemek , şarjdayken cihazı kullanarak kastırmak, lithium ion olsada onunda bi canı var die düşnüorum, genelde günde 8-9 defa şarja çıkarıp takıyorum
  • hocam bende çok eziyet ettim bataryaya,sürekli araçta sarj,sarjdayken kullanım,bilgisayarda sarj ve kullanım.ve benim batarya ömrü %50 belkide daha altına düştü.Sabah 9 %100 oluyordu 12 de %50 ye iniyordu,sarj kılıfı kullanmaktan bıktım.telefona iyi davranmaya başladım kalibre ettim battery doctoru kullandım gene bi fayda etmedi.durum okadar kötüydüki %15 %10 a inince telefon kapanıyordu.açmaya çalışıyordum bazenleri açılıyordu bazenleri açılmıyordu.açılmadığında %0 dan %100 e sarj edeyim diyordum açıldığında sarj %10 oluyordu baya sapıtmıştı.hatta iphone da sarjınız tamamen bitince %4 e kadar telefon kapalı şekilde sarj ediyor ya,onu es geçiyordu direk telefon açılıyordu forumda bir arkadaştan çıkma iphone 5 bataryası aldım onu taktırdım telefoncuda.kurtuldum sarj kılıfından felan. 12-13 saati çıkarıyor artık :)sarj ederken dokunmuyorum artık telefona,gece yatmadan önce sarja takıyorum.araçta fazla sarj etmemeye çalışıyorum. bataryayı en çok etkileyen şey sarjdayken kullanım.sarjdayken kullanmamaya çalışın arkadaşlar,ayrıca sarj kılıflarını sağlıklı bulmuyorum. Araç sarjı zarar veriyor mu bilmiyorum ama araç sarjınıda kullanmamaya çalışıyorum

• Hk@n kullanıcısına yanıt
    hocam senden bir fikir alıyım ozaman... ben cihazı geçen ay ikinci el aldım doğubanktan, 12.2012 de satın alınmış cihaz ilk.. doğubank biraz fırsatçı biliosundur, acaba içndeki orjinal pili alıp , düşük kalite bir pil mi taktı diye şüpheleniyorum... eğer içindeki orjinalse hayatta girmem değişim işine .. içime kurt da düştü, sence napııyım, piyasada orjinal pil de yok.. çıkma orjinal pil arasam ? ne tavsiye edersin?
  • quote:

Orijinalden alıntı: johnozer

hocam senden bir fikir alıyım ozaman... ben cihazı geçen ay ikinci el aldım doğubanktan, 12.2012 de satın alınmış cihaz ilk.. doğubank biraz fırsatçı biliosundur, acaba içndeki orjinal pili alıp , düşük kalite bir pil mi taktı diye şüpheleniyorum... eğer içindeki orjinalse hayatta girmem değişim işine .. içime kurt da düştü, sence napııyım, piyasada orjinal pil de yok.. çıkma orjinal pil arasam ? ne tavsiye edersin?

Doğubankı duydum baya üç kağıtçı satıcılar varmış forumdada yazan olmuştu yapmışlarmıdır bilmiyorum günahlarınıda almak istemiyorum ama böyle bir ihtimal var hocam ,battery doctor kullanın 2-3 gün,kalibre etmeye devam edin.baktınız hala gelişme yok, forumun 2. el kısmında iphone 5 çıkma parçaya bakın sürekli elbet denk gelecektir.

• 3g yi açarsam telefonumun pil ömrunu kisaltirmi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Genetic Love -- 20 Ağustos 2013; 23:39:11 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hk@n kullanıcısına yanıt
    hocam battery doctoru ilk aldığımdan beri kllanıorm bi cacık olmayınca, bende vurdum araba sarjına, dediğini yapıyım, teşekkür ederim ilginize
  • öğrendiğim kadarıyla, 3G çok büyük oranda sarj yiyormuş, hatta şöyle söyliyim, cihaz sürekli wifi a bağlıyken bile, 3G sinyali aldığından hiç kllanmasanda şarj yiyormuş
  • Benim pilin max capacity 994 mah şu an.
  • cabriolet1981 kullanıcısına yanıt
    apple ın bi tek şu orjinal yedek parça sunmama olayı sinir ediyor :) ozaman heryere mağaza açıcan, garanti hizmeti verecen arkadaş, malmıyık biz, 649 dolar içinde o hizmetin ücreti zaten mevcut.. atarlanmamak mümkün değil :D
  • Sıfır pil bulunmuyor, her güncellemede sisteme daha fazla yük biniyor, yeni teknolojiler santim santim veriliyor. Evet, amaç yeni telefon satmak.
  • Şarj konusunda aşırı takıntılıyımdır,%5'e gelmediği sürece hayatta şarja takmam,şarjdayken kullanmam,kalibre ederim vs vs. Ama bir süre sonra kendiliğinden eski performansını yitiriyor.Yani sizin yapıcağınız birşey kalmıyor.Bu arada batterry doctor'ı hiç kullanmadım biraz aydınlatabilir misiniz ?
  • Pil garantiye dahil mi? Servise yollarsak ne tur bir tepki verirler?

• ben ıphone 4s kullandım ama memnun kalmadım bu şarj dolayısıyla ve ios 'dan dolayı bundan dolayı android kullanımına karar verdim keşke daha önceden android kullansaydım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oguzkagan11

Pil garantiye dahil mi? Servise yollarsak ne tur bir tepki verirler?

Bir arkadaşım iphone 4 ünü batarya sorunundan dolayi garantiye vermisti sıfır cihaz verdiler, garantinin insiyatifine göre degisiyor.

• Benimde sanki son zamanlarda hızlı bitiyor gibi.Şarjdayken kullanıyordum bu konuda okuduğuma göre etkiliyormuş,bundan sonra kullanmayacağım sanırım şarjdayken.Gerçekten çok can sıkıcı bir sorun bu.Teknolojinin geldiği bu noktada nasıl çözüm bulamıyorlar şaşırıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: johnozer

öğrendiğim kadarıyla, 3G çok büyük oranda sarj yiyormuş, hatta şöyle söyliyim, cihaz sürekli wifi a bağlıyken bile, 3G sinyali aldığından hiç kllanmasanda şarj yiyormuş

Yani batarya ömrunu kisaltirmi diye soruyorum sarsi fazla fazla yedigini biliyorum

• ömrü kısaltmaz heralde
  • Arkadaşlar batarya yı nasıl iyileştirebiliriz ? Yani gündelik ömrünü nasıl uzatacağız ?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.