Şimdi Ara

Iphone 5 ölü piksel hatasına değişim yapmadılar!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
554
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Öncelikle Iphone 5s 16 GB kullanıcısıyım, alalı daha 9 ay oldu.
    Aldığımda üzerinde 2 tane çok küçük ölü piksel bulunmaktaydı bu yüzden çok önemsemedim ikisi de ekranın sağ alt köşesindeydi.
    O zamandan 1 ay öncesine kadar 2 ölü piksel durmaktaydı ama bana hiç rahatsızlık vermiyorlardı
    Daha sonra 1 hafta içerisinde yere düşürme,içerisine su kaçırma vb. olaylar olmamasına rağmen ölü piksel sayısı gitgide artmaya başladı
    2den 3e , 3den 5e , 5den 10a , 10dan 50lere , 50den 100e , 100den ekranın yarısından biraz azını kaplayacak kadar sayıya ulaştı
    Ekranın alt yarısı artık görünmüyordu ama dokunmatik çalışıyordu
    Mesela telefonun alt kısımda bulunan bir uygulamaya tıkladığınızda uygulama açılıyordu ama biz göremiyorduk
    Telefonu teknik servis'e götürmek için aldığımız yer olan Manisa-Vatan COMPUTER'a götürdük
    Teknik servis'e götürürken ölü piksel'i bilmediğimiz için ekranda yayılarak artan noktasal kararmalar olarak anlattık
    Böyle olunca büyük ihtimalle telefonu yere düşürdük sanılmış ve 1 hafta önce bize kullanıcı hatasını olduğunu ve 938 TL + KDV karşılığında telefon değişimi yapabileceklerini söylediler.
    Bizde red ettik çünkü kullanıcı hatası olduğunu düşünmüyoruz.
    Ayrıca ücretli değişimi red ettiğimizden yana 1 haftadır telefon gelmedi.
    3 haftadır telefonsuzum , teknik servise giderken normalde geçici bir telefon verilmeli ama böyle bir şey de söz konusu olmadı.

Bu aşamadan sonra ne yapılabilir yardımlarınıza ihtiyacım var çünkü böyle bir şey ilk defa başıma geliyor.
    Vatan COMPUTER'ı aradan çıkarıp direkt APPLE STOREdan randevu alma hakkım var mı ?
    Ya da online yardım tarzı bir şeyle aramalıyı mıyım nereye şikayet etmeliyim tavsiyelerinize ihtiyacım var
    Cevap veren herkese teşekkürler

(Vatan Computer'ın aracı olduğunu telefonu teknik servis için Apple Teknik Servisine yolladığını belirteyim)
    (Ayrıca Vatan Computerdaki saygısız personel ne olduğunu anlatmamıza bile izin vermedi bize telefonu yere düşürdüğümüz ve ekrana zarar verdiğimiz muamelesi yaptı)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmet19071907 -- 7 Aralık 2015; 3:07:52 >

• Sen beklersen ekranın tamamen yok olmasını sonuçta böyle olur dostum..
    Kendini onların yerine koy ve düşün bakalım sen ne derdin??
    Cevabıda kendin zaten bulursun ..
    Ben benim telefonumda bırak Birtane yarım olsun götürürüm direk ...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Telefon ekranının tamamı değil alt yarısı gözükmüyor o da tam yarısı değil yaklaşık %35lik bir kısmı
    Ayrıca 1 ölü piksel değişim sebebi değilmiş online olarak direkt iphone ile görüşme yapıp sormuştum en az 3 tane olmalı dediler ve ölü piksel dediğimiz şey de çok küçük zaten dikkatlice bakmadıkça göremezsiniz
    Firmada suç olduğunu düşünüyorum bu konuda
  • Cihazin Apple store a gitmesi sart,zaten 1 tane olu piksel bile saglam olan diger pikselleri de zamanla bozar,Apple onceleri 1 piksele bile degisim yapiyordu,onu da mi degistirmisler,ben ekran isik farkliligi icin bile ekranimi degistirtmistim,ilgisiz davranmislar acikcasi.

• quote:

Orijinalden alıntı: beter.böcek

Cihazin Apple store a gitmesi sart,zaten 1 tane olu piksel bile saglam olan diger pikselleri de zamanla bozar,Apple onceleri 1 piksele bile degisim yapiyordu,onu da mi degistirmisler,ben ekran isik farkliligi icin bile ekranimi degistirtmistim,ilgisiz davranmislar acikcasi.

Birbirini tetikleme durumu yoktur pikseller de

• o senin fikrin

• ölü piksellerin birbirini tetikleme durumu var diye biliyorum ben de
    yanlışsam düzeltin
  • beter.böcek kullanıcısına yanıt
    Ben de sizin gibi bildiğim için online servisi arayıp sordum
    1 ölü piksel için değişim istenemiyormuş malesef
    Sonrasında dediğim gibi telefonun alt kısmı komple gitti malesef
    Sizce iphone servisiyle ya da izmirdeki apple store'a gidip randevu mu alsam telefon gelince ?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.