Şimdi Ara

iPhone 5 Kilit Tuşu Problemi (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
404
Cevap
11
Favori
58.132
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Nikola Tesla

quote:

Orijinalden alıntı: Jeryx

bn hala veremedm cihazı ya genpadan aldgm icin tamir ediorlarmıs trkiyeye store acıldıgı zman gtrym diorum

Aynı düşüncedeyim, şimdilik sol tarafı düzgün çalışıyor. Ben de solak olduğum için hiç sıkıntı yaşamıyorum. Apple Store açılana kadar idare etsin yeter.

Bende 4 beyaz var 6 ay önce kilit tuşu hiç basmadığı için genpaya gönderdim tuşu değiştirdiler şuan kilit tuşu çok sertleşti Pazartesi yada salı tekrar servise vermeyi düşünüyorum değişim yada tamir olursa sizleri haberdar ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar ben cihazı ispanyadan satın almıştım , yaklaşık 3 aydır benimde tuşun sağ tarafı basmıyor hatta sol tarafıda yavaş yavaş basmamaya başlıyor.
    cihazım daha önce sıvı temasından dolayı ankarada sıradan bi telefon tamircisinde açılıp içi temizlenmişti ve cihazımda düşmelerle ilgili bi çok ezilme ve renk atması mevcut.
    bu cihazı ispanya apple store a gönderirsem yenisiyle değişim alma ihtimalim varmı? teşekkür ederim.

http://images.apple.com/legal/sales-support/terms/docs/iphone_ars_oow_na_en.pdf

burayla ilgili çok net bi çeviri yapamadım. anlayanlar yardım edebilirmi lütfen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Espion -- 25 Haziran 2013; 11:22:28 >

• Diyor ki telefonunuzu bize gönderin, eğer garanti kapsamı dahilinde ise ücretsiz değiştirelim, kullanıcı kaynaklı bir hata var ise değişim için sizin kredi kartınızdan para çekeriz.

iPhone that is inoperable due to unauthorized modifications or has failed due to catastrophic damage, such as the device separating into multiple pieces, are examples of an iPhone that is ineligible for Out of Warranty Service.

Burası da sizi ilgilendiriyor.Ciddi hasar varsa, parçaları eksikse ve değiştirilmişse vs. garanti dışında kalır. Eğer açıldığını anlamazlarsa sorun olmaz fakat sıvı temaslarında cihazın içinde bir sensör var oradan anlaşılıyor sıvı değip değmediği. Büyük ihtimalle anlayacaklardır sıvı teması olduğunu, zaten açıldığını da anlarlar çünkü mühürlü vidalar var iPhone'da.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BeyazBüyü

quote:

Orijinalden alıntı: Shift41

Yurtdisindan alinma a1429 seri olan beyaz telefonumda boyle bir sorun yasamiyorum.

Aynı seri ve aynı renk Turkcell'den alınma, ben de tekrar kontrol ettim herhangi bir sorun yok.

Benimde aynı seri aynı remk Daha önceki iphonelara göre power tuşu biraz içe basık gibi ?

• Arkadaşlar bende abdden almıştım beyaz iphone 5 tuş çok zor basıyor kaç tlye değiştiriyolar acaba

• 2013 Ocak Ayında Vodafoneden aldığım Beyaz A1429 iPhone 5 te aynı sorun var. Power tuşunun İlk önce sağ tarafı artık sol tarafıda çalışmıyor. Brighstar teleservice ye göndersem ürünün birebir değişimi olur mu bilemiyorum. Trabzonda oturuyorum 20-30 gün telefonsuz da yapamam kararsız kaldım açıkcası.
  • Kardeşimin cihazını Teleservice sorunsuz ve hızlı bir şekilde değiştirdi ( Swap )

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaş yüzümüz gülmeyecek bu İphone 5 ler den yana herhalde.Ben de Amerikadan getirtmiştim.İlk getirttiğimin ekranında bir hat boydan boya ölü pixel idi.Bi zaman sonra ekran titremeye filan başlamıştı.Cihazı Verizon mağzasından almama rağmen değiştirdiler ama elime kutusuz geldi.Ancak cihaz jelatinli filandı.Şimdi anlıyorum ki cihazzı sıfırıyla değiştirmemiş olma durumuda söz konusu.Power butonu problemi bende de mevcut.Sağdan almıyor sol tarafa basmak lazım.Ben işk cihazı değiştirdiğimde harcı yeniden yatırmak zorunda kaldım.BTK topu harcı yatırdığım yere yani bankaya attı.Banka ben fişde oynama yapamam deyip topu vergi dairesine atmıştı.Vergi daireside yapacak bişey yok deyip yeniden harç yatırtmıştı.sanırım yine aynı şey olucak.o yüzden BTK ya çok güvenmeyin.Değiştiğine dair belge alın falan yalan olabilir tam emin olmamakla beraber.satıp 5s alıcam en son o olucak !!!

DÜZELTME : Gerçi güncel bilgileri ilerleyen sayfalarda yazdım ama buraya da yazayım.BTK ile o zamanlar telefonda görüşmüştüm ve gerçekten topu vergi dairesine atmışlardı.Belkide o zaman bu kadar kullanıcı maduriyetiyle karşı karşıya değillerdi bilemiyorum.Ancak şu anda Apple dan değişim yapıldığına dair aldığınız bir kağıt (İki telefonunda imei numarası yazmalı,bozuk olan ve değişime verdiğiniz telefonun seri numarası yazsa da olur ama yeni getireceğiniz cihazın kesinlikle imei numarası yazmalı seri numarasını kabul etmiyorlar,BTK Genel Müdürlüğüne gidip bizzat görüştüm) +Nüfus Cüzdanı Fotokopiniz+BTK ya durumu anlatan bid dilekçeyle başvuruyorsunuz ve halloluyor.Bana görevlinin söylediği: " öyle çok değişim yaptık merak etmeyin halolur ".

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi niskaji -- 6 Kasım 2013; 3:26:00 >

• quote:

Orijinalden alıntı: niskaji

Arkadaş yüzümüz gülmeyecek bu İphone 5 ler den yana herhalde.Ben de Amerikadan getirtmiştim.İlk getirttiğimin ekranında bir hat boydan boya ölü pixel idi.Bi zaman sonra ekran titremeye filan başlamıştı.Cihazı Verizon mağzasından almama rağmen değiştirdiler ama elime kutusuz geldi.Ancak cihaz jelatinli filandı.Şimdi anlıyorum ki cihazzı sıfırıyla değiştirmemiş olma durumuda söz konusu.Power butonu problemi bende de mevcut.Sağdan almıyor sol tarafa basmak lazım.Ben işk cihazı değiştirdiğimde harcı yeniden yatırmak zorunda kaldım.BTK topu harcı yatırdığım yere yani bankaya attı.Banka ben fişde oynama yapamam deyip topu vergi dairesine atmıştı.Vergi daireside yapacak bişey yok deyip yeniden harç yatırtmıştı.sanırım yine aynı şey olucak.o yüzden BTK ya çok güvenmeyin.Değiştiğine dair belge alın falan yalan olabilir tam emin olmamakla beraber.satıp 5s alıcam en son o olucak !!!

Hocam cok uzunyazmissin okuyamiyoruz..
    Ozet gecer msn

• necmisz N kullanıcısına yanıt
    7 satırmı uzun ? Uzunsa okuma ne diyim.
  • quote:

7 satırmı uzun ? Uzunsa okuma ne diyim.

Hocam uzarma kisa kes okuyalim..

Allah Allaaahh...Mesajın fontu büyüklüğü nasıl olsun paşam onu da söyle ona göre yazalım ??? İşine gelmiyosa okumazsın olur biter. Sana mesaj uzunluğu mu beğendiricez işi gücü bırakıp? Okumazsan okuma. Ben uzatıyorum arkadaşım işine geliyosa !!! İnsanların işine yarasın diye detaylıca konuşulan her konuda yaşadıklarımı yazmışım uzatmaymış. Canın sıkılıyo heralde dalaşacak adam arıyosun !
  • quote:

Allah Allaaahh...Mesajın fontu büyüklüğü nasıl olsun paşam onu da söyle ona göre yazalım ??? İşine gelmiyosa okumazsın olur biter. Sana mesaj uzunluğu mu beğendiricez işi gücü bırakıp? Okumazsan okuma. Ben uzatıyorum arkadaşım işine geliyosa !!! İnsanların işine yarasın diye detaylıca konuşulan her konuda yaşadıklarımı yazmışım uzatmaymış. Canın sıkılıyo heralde dalaşacak adam arıyosun !

sakin ol champ.
    Sunlari yazacaginiza simdiye ozet gecmistiniz..

İlk yazdığım 7 satırı okusaydın bu son yazdığın 5 satıra da gerek kalmıycaktı
  • quote:

Ozetler misin

• quote:

Orijinalden alıntı: necmisz

quote:

Ozetler misin

• bende de başladı aynı sorun a1428 modeli amerikadan alınma beyaz telefonum, ankaradan tamir ettiren birisi var mı acaba? iphone 4-4slerin tuşlerını 50 liraya falan tamir ediyolar balıkçıoğlu pasajında 5i de yaparlar mı acaba?
  • Bimeks'den alanlar ne yaptı arkadaşlar, bende vermeyi düşünüyorum değişim yaparlar mı ? Nedir son durum ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: semsialtunbas

bende de başladı aynı sorun a1428 modeli amerikadan alınma beyaz telefonum, ankaradan tamir ettiren birisi var mı acaba? iphone 4-4slerin tuşlerını 50 liraya falan tamir ediyolar balıkçıoğlu pasajında 5i de yaparlar mı acaba?

Ben de merak ediyorum. Acaba tuş kilidi değiştiriliyor mu? Ve de değiştirilirse bu sorun düzelir mi?

• Benim de servisim TeleService. Aynı sorundan muzdaribim; ama bir fırsat bulup da telefonu veremedim. Önceleri sol basıyordu, şimdi o da basmıyor. Çoğu kişi bu servise verdiğinde telefonu yenisiyle değiştirilmiş. Aslında benim için önemli değil değiştirilmesi, düzelsin de.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Special Moment -- 19 Temmuz 2013; 2:02:34 >
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.