Şimdi Ara

IPHONE 5 KAMERA ODAKLANMA SORUNU ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
2
Favori
34.915
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Varmi boyle bir sorunu olan kamera odaklanmiyor netlesmiyor yakin cekim icin odakli kalmis sadece o zaman net gosteriyor nedir caresi surun sondan bir onceki fransiz mali cihaz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Son sürüme güncelleyin olmadı aldığınız yere götürün

• Valla kendiliginden duzeldi !

• Meraba bende de aynı sorun var, odaklama yapıyorum yine olmuyor, uzağı çok bulanık gösteriyor yakını ise net , ne olmuş olabilir nasıl çözülebilir yardımcı olursanız sevinirim

• Hocam iyi akşamlar
    Benimde 2 gündür aynı sıkıntı var yakına odaklı kalmış uzak fotoğraflar flu çıkıyor kafayı yemek üzereyim ne yapmak lazım?

• quote:

Orijinalden alıntı: hasoci

Hocam iyi akşamlar
    Benimde 2 gündür aynı sıkıntı var yakına odaklı kalmış uzak fotoğraflar flu çıkıyor kafayı yemek üzereyim ne yapmak lazım?

yakındayken ekrana basılı tutun deneyin sonra uzağa felan tutun benimki kendi kendine düzelti açıkcası...
  • hocam benzer denemeleri yaptım çözemedim, çok sağol bilgi için yabancı forumlarda da okudum avuç içine tersine doğru hafifçevurun diyorlar bu şekilde düzelten olmuş, umarım servislik bir problem değildir :(
    başka fikri olan varsa lütfen paylaşın, ilk defa iphone aldım, kullanımı hakkında çok bilgim yok :(
  • Merhabar tekrar,
    Yabancı bir forumda okuduğum aşağıdaki denemeyi yaptım düzeldi çalışmayan tüplü televizyonlara yandan tokat atardık, benzer mantıkla hareket ediyoruz :)

quote:

Just experienced the same issue. Slapped/tapped the top of the phone (rear camera lens end) a couple of times against the palm of my hand (back side toward palm) and no change. Flipped phone over and did this again face forward and the stuck lens unstuck and once again it focuses on near and far subjects as it should.
  • Aynı sorunu bugün bende yaşadım. Üstteki arkadaşın dediği gibi telefonu tokat manyağı yaptım ama olmadı geçmedi ne yazık ki. Nasıl çözülecek bu sorun. Yemin ediyorum ön kamera daha iş görüyor şu halde. En çok kullandığım özelliğinde mahrumum telefonun şu an..
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasoci

Merhabar tekrar,
    Yabancı bir forumda okuduğum aşağıdaki denemeyi yaptım düzeldi çalışmayan tüplü televizyonlara yandan tokat atardık, benzer mantıkla hareket ediyoruz :)

quote:

Just experienced the same issue. Slapped/tapped the top of the phone (rear camera lens end) a couple of times against the palm of my hand (back side toward palm) and no change. Flipped phone over and did this again face forward and the stuck lens unstuck and once again it focuses on near and far subjects as it should.

Bi 3-5 dakika durmadan tokatladım telefonun arka yüzünü. Kameraya yakın taraflarını. Ve sonunda sonuç aldım. Eski haline döndü.
    Arkadaşlar çözümü bu. Tokatlayın acımayın :))

• Arkadaşlar telefonu alalı 1hafta oldu ve şu ana kadar bu bulanıklık odaklayamama sorunum vardı artık sona erdi. Nasıl olduğunu anlatıyorum: telefonun arka kamerasının zıddına yani ön tarafına abartmamak kaydı ile vurun, sanki kavanozun sıkışan kapağını açmak için tersinden vurmak gibi, her birkaç vurmada bi kontrol edin, bu işlemi yaparken mümkünse ekran kapalı olsun, telefonu kapatmaya gerek yok, bu şekilde bir kaç denemede olacağını göreceksiniz. Bende oldu şok oldum süper bir netlik var.

• Aynı sorunu bende yaşıyorum,yakın çekimde odaklanma sorunu yaşıyor.

• Bende yakında ve uzakta odak sorunu bu şekilde çözüldü. Yakını denememiştim, şimdi baktım o da yüksek netlikte odaklama yapıyor. Sorun yok yani.

• quote:

Orijinalden alıntı: Merve-tatliii

Meraba bende de aynı sorun var, odaklama yapıyorum yine olmuyor, uzağı çok bulanık gösteriyor yakını ise net , ne olmuş olabilir nasıl çözülebilir yardımcı olursanız sevinirim

Merceğiniz bozulmuş yada cameranın içine toz kaçmış olabilir.telefonu sallarsanız çıkma ihtimali var tabi toz varsa

• iyi günler ace plus kulanıyorum öndeki ni çok net çekiyor arkadakini bulanık çekiyor. ilk aldıgım sıralar ikisi de oluyordu. çözümü nedir kamera ayrlarını sıfırladım yine olmadı yardımm.
    şimdididen tşk ederim.
  • Arada oluyor odaklanmiyor kamerayi acip kapatinca veya ekrana netlemek icin dokununca bir kac saniye sonra toparliyor cok sık olmuyor bana ..

Bayadir olmadi hic hatta

• ace plus ta ekrana dokunca netleşme yok hiç birşey olmuyor özelligi yok. sorunu halletim ama
    önce arka kapak kısmına bi iki sile çektim olmadı kapatıp açtım sonra kameranın oldugu kısma işaret parmagım ile hızlı şekilde vurdum kamerayı kapatıp açtım makroyu etkinleştirdim sorun çözüldü. vurupta düzelecigine inanmıyordum.
    teşekür ediyorum böyle bir konu açtıgınız için yoksa garantiye vericektim.
  • alexi7 kullanıcısına yanıt
    ayarları ile oyna beninkide yakını bulanık gösteriyordu.
  • konu az konu yok açıklayıcı ne var ne yoksa yazın buraya da aramada burası çıksında insanlar faydalansın gençler..
  • yazılımsal ola bilirdiye önce yazılımları kontrol etim format atım vs bir işe yaramadı. kamera geri eskiye döndü odaklamıyor garantiye verdim eni sonu vurmak bir işe yaramıyor bi kere düzeliyor ertesi gün yine aynı bu yüzden şiddete hayır
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.