Şimdi Ara

İphone 5 batarya değiştiriken Bozuldu. (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
148
Cevap
7
Favori
13.303
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: pentiyum

selam benimde benzer bi sorunum var iphone5 imin bataryasını değişmek istedim telefonum açılmadı eski bataryamı tekrar taktım gene açılmadı cihazı şarja taktım 5 sn aralıkla şarja takma sesi vermeye başladı başka telefondan aradın telefonumu çok cins bi ses çaldı ekran hiç yok öyle kala kaldımdiyarbakırdayım bu çevrede güvenilir bi servis te bilmiyorum ne yapmam gerek yardımcı olabilirmisiniz?

belkide ekran söketi yerine tam oturmamıştır ?
  • 2 -3 defa çıkartıp kontrol ettim ekran soketlerini sonuç değişmedi bataryadan vaz geçtim telefondan olduk :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: TeknoHardware

Su isten bir yirtayim bu konuya pm atan herkesin evine bajlava yollayacagim valla :)

Baklava için buradayım Geçmiş olsun hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: esasiolan

quote:

Orijinalden alıntı: TeknoHardware

Su isten bir yirtayim bu konuya pm atan herkesin evine bajlava yollayacagim valla :)

Baklava için buradayım Geçmiş olsun hocam

kargo adresi pmden :)

not:Cihaz yapıldıktan bir ay sonra kafayı yedi açıldı kapandı en lanet hata olan plits. hatasını verdi bende sattım.
  • Beyler şunumu anlıyoruz i5 telefonun bataryası değişmiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cem650

Beyler şunumu anlıyoruz i5 telefonun bataryası değişmiyor.

değişiyor canım daha sonra 5s`in değiştirdim sorunsuz kullanıyoruz.
  • E peki bu değişen insanların iphoneleri neden ıçılmadı peki ????

• quote:

Orijinalden alıntı: cem650

E peki bu değişen insanların iphoneleri neden ıçılmadı peki ????

ilk sefer bende bozdum hunharca saldırırsan sonuç ortadan narin olacaksın.Yoksa cihaz hassas dişleri kırabilirsin.
  • Herkese merhaba bende telefonun bataryasını değiştirdim.
    İlk başta telefon açılmadı bir kere daha açtım ve vidaları kontrol edip bir daha sıktım.
    Bu seferde telefonun dokunmatiğinde bir problem oldu yine telefonu açtım.
    Fark ettiğim bir şey oldu
    https://www.youtube.com/watch?v=FBIxr8W7ECc
    bu videonun 1.53. dakikadaki çıkarılan parça yoktu. orayı sabitleyince telefonda problem olmuyordu sabitledim ve güzelce yerleştirdim.
    Sonra telefon açıldı dokunmatikde sorun kalmadı ama bu seferde yüzde yüz göstermesine ragmen telefon açılıyor 1veya 2 dakika sonra kapanıyor. Sizce problem nedendir?
    Ana kart arızası oldugunu dusunmuyorum oyle olsa 1 dakıka olmadan kapanırdı telefon dıye dusunuyorm .Lütfen yardım

• quote:

Orijinalden alıntı: KrmTgc

Herkese merhaba bende telefonun bataryasını değiştirdim.
    İlk başta telefon açılmadı bir kere daha açtım ve vidaları kontrol edip bir daha sıktım.
    Bu seferde telefonun dokunmatiğinde bir problem oldu yine telefonu açtım.
    Fark ettiğim bir şey oldu
    https://www.youtube.com/watch?v=FBIxr8W7ECc
    bu videonun 1.53. dakikadaki çıkarılan parça yoktu. orayı sabitleyince telefonda problem olmuyordu sabitledim ve güzelce yerleştirdim.
    Sonra telefon açıldı dokunmatikde sorun kalmadı ama bu seferde yüzde yüz göstermesine ragmen telefon açılıyor 1veya 2 dakika sonra kapanıyor. Sizce problem nedendir?
    Ana kart arızası oldugunu dusunmuyorum oyle olsa 1 dakıka olmadan kapanırdı telefon dıye dusunuyorm .Lütfen yardım

Kenbu abiyle iletişime geç.

• kenbu kullanıcısına yanıt
    Hocam bende 2 aya kadar istanbula gelicem gelmişken sizede benim i5 in power tuşunu hallettiririm diye düşünüyorum.Hallederiz değil mi_:)
  • Şuan telefonum düzeldi kapanmıyor. Ama şöyle bi sorun var sürekli yüzde yüz şarj gosterıyor. 2 saat oynadm wıfı bloutooth acık bıraktım oyun oynadm telefon yuzde yuz sarjı varken kapandı sanırım sorun bataryada
  • dün s3 kasa değişikliği yapacağım için hemen hemen herşeyi söktüm. Anakartta değdi elim şuan güzelce çalışıyor. Soketleri dikkatli ve doğru takmak şart kontrol ederek

• tebrikler
  • http://www.n11.com/iphone-5-orijinal-orijinal-li-on-batarya-hediyeler-P23507507
    Ben bu arkadaştan aldım bataryayı. Puan vardı bedavaya geldi . Edirnede oturuyorm 1 hafta sonra istanbula gittiğimde değişim yapacağını söyledi. Şuan telefonu 2-3 saat kullandıktan sonra bilerek şarja takıyorum. Çünkü şarjı bittiğinde enteresan bi şekilde telefon 5 dakıka acık kalıp kapanıyor. Ama batarya full oldugunda boyle bir problem olmuyor :) Güzel bir batarya bulmak lazım
  • Evet, aynı sorunu ben de yaşıyorum, bunca zamandır amatör olarak bilgisayar, telefon vs tamirlerimi kendim yapıyordum ama bugün iphone 5 batarya değişiminden sonra home ve kilit tuşları işlemez oldu büyük ihtimalle u3 çipiyle ilgili bir sorun, yoğun bir dönemdeydim iş çıkışı telefonsuz kalmayayım diye kendim değiştiririm bataryayı dedim. Oldukça dikkatli davranmıştım ama yine de kötü denk geldi, telefonsuz kalamayacağım bir dönemde elimdeki telefona hasar verdim. Merak ettiğim nokta şu bu u3 çipi normalde direk görünmüyor, üstünde 2 tane flex kablo var galiba acaba bir ihtimal bu flexler zarar görmüş olabilir mi? Bu flexlerin işlevi nedir acaba? Teşekkürler şimdiden. Bülent abi müsait olduğunuzda sizin de yorumunuzu duymak isterim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: djinn_inc

Evet, aynı sorunu ben de yaşıyorum, bunca zamandır amatör olarak bilgisayar, telefon vs tamirlerimi kendim yapıyordum ama bugün iphone 5 batarya değişiminden sonra home ve kilit tuşları işlemez oldu büyük ihtimalle u3 çipiyle ilgili bir sorun, yoğun bir dönemdeydim iş çıkışı telefonsuz kalmayayım diye kendim değiştiririm bataryayı dedim. Oldukça dikkatli davranmıştım ama yine de kötü denk geldi, telefonsuz kalamayacağım bir dönemde elimdeki telefona hasar verdim. Merak ettiğim nokta şu bu u3 çipi normalde direk görünmüyor, üstünde 2 tane flex kablo var galiba acaba bir ihtimal bu flexler zarar görmüş olabilir mi? Bu flexlerin işlevi nedir acaba? Teşekkürler şimdiden. Bülent abi müsait olduğunuzda sizin de yorumunuzu duymak isterim.

valla ben bülent abiyi bu kendi vakamla tanıdım.İyikide tanımışım ömrümde bu kadar profesyonelini görmedim :)

• Allahtan cihazda jailbreak vardı activator sayesinde ses kısma tuşuna kilit açma görevi atadım, home tuşu için de assistive touch kullanıyorum. Birkaç saat ne yaparım diye düşünmüştüm sonradan aklıma activator geldi, şimdilik bu şekilde idare edeceğim ama bu sorunu kökten çözmek istiyorum eğer mümkünse.

• Selamun aleykum arkadaslar ayni sorunu bende yasadim ve size her adimi anlstiyorum simdi;
    eBaydan bataryamin birgun omru biterse diye 2680mAh lik bir batarya almistim.Orjinal bataryamin omru baya bir gitti ve bende youtubede ifixit adli teknikerin iphone 5 batarya degistirmesi ile ilgili videoyu izleyerek adimlari uyguladim.batarya bir turlu cikmiyodu <iyi yapistirmislar :) > bende sinirlendim ve kucuk vidanin ucuyla soketin karsi tarafindaki bosluktab kaldirmaya calsitim ammmaaa batarayadan kivilcim cikti allahtan soketi sokmustum neyse batarya cikdi ama isi bitti
    Yeni bataryayi taktik ve telefonun tum soketlerini baglayip tekrar bir kontrol ettim
    Ve guc tusuna bastim ama tık yok dedim ki
    Kabloyu takip calistirayim neyse Apple logosu geldi amaaa 3 saniye icinde tekrar gitti tekrarr geldi bu dongu hep surunce internetten arastirdim bataryayi sokerken eger anakarta biraz bastirysan orda U3 adindaki çipe zarar verilmistir.diye bir yazi okudum

U3 Çipi:Telefon tuslarini kontrol eden akilli bir çip ayrinitiyi azsonra vercem.

Neyse telefonu bu konuda donanimhaberde su konuyu gordum

https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=91390537&p=2&f=511

Ve @kenbu abimiz bu sayfayi paylasmis ayni sorunu bu arkadassa yasiyor diye tikladim abimizin profilinden isyeri sitesine girdim ve kendisini aradim durumu anlattim ce U3 cipinden kaynakli bir sorun oldugunu dusundugumu soyledim bana dedigini aynen aktariyorum:
    SAKIN GUNCELLEME VEYA RESTORE YAPMA sebini aciklayacagim yukardaki U3 ile ilgili.
    Neyse atladim otobuse gittim abimizin yanina bide orda konuyu anlattim telefonu actik dediki bu bataryayi kaca aldin :))) 15 Tl abi dedim orda zaten bir koptukk.Kendi ozel bataryalarindan takti telefon acildi zaten yorumu suanda telefondan yapiyorum.Allahtan U3 cipinden degilmis yoksa anakartin oldugu chipset oldugu gibi degisirdi herhalde.Uzun lafin kisasi sorunum halloldu ama baska bir yere gitsem sorunum hallolsa bile:ulan acaba icinden parca calip cakma bir parca taktiysa diye bir tereddut olusacakti amaa hem kendisi hemde musteri icin 10 numara bir sistem
    Herturlu tamiri gozunun onunde yapiyor icine ne kurt dusuyor ne solucan :)
    Evet yukarida bahsettigim sakin guncelleme dedigi ve u3 aciklamasini yapacagim dedigim mevzu şu; bu U3 cipi oyle bir cip ki her guncellemede hatlari otomatik olarak degistiriyor mesela
    Guc tusu icin yol 8.1 versiyonunda 1-6 iken
    8.3 versiyonunda 1-4 oluyor yani soyle dusunun tren yolundaki otomati makas tarzi
    Ve asil uyarmasinin sebebide su eger guncellersem ve u3 cipindeki tel hatlarindan biri koptuysa cihaz 🎒 yani cop.oyuzden arastirmadan ve sormadan sakin bisy yapmayin

Ve Allah @kenbu abimden razi olsun allah hayirli kazançlar versin.Tekrardan selamunaleykum.

• Teşekkürler Kenbu!!!
    Teşekkürler forum.donanimhaber!!!
    Nette benzer sorunları ararken denk gelerek forum vasıtasıyla tanıştığım, gün itibariyle de yüzyüze tanışma fırsatı bulduğum Kenbu abi ye nasıl teşk etsem azdır. Sırf kenbu abiye teşekkür edebilmek için üyelik açtm (açalım ki bizim gibi denk gelenler yanlış ellerde taklaya gelmesin). Batarya değişimi sonrası açılmayan(dfu ve recovery modlar da dahil), açıldığında da elme ekranında ms-dos gibi aşağı inen yazılar beliren iphone 5 imi yaşama döndürmeyi başardı. Daha önce 2 telefoncuya(?) gösterdiğim ölü bu dedikleri iphoneyi çalışır vaziyette teslim etti. Müşteri odaklı çalışıyo, güler yüzü , teknik bilgi ve becerisi iyi daha ne olsun hacı. “Yahu böyle esnaf kaldı mı istanbulda” dedirtecek güzel bi abimiz. Bugün 10 civarında dükkanına gittim ve yaklaşık 3 saat kaldım gelen müşterilere yaklaşımını ve sorunlarını tak diye hallederek(irili ufaklı) üstüne üslük 5 kuruş da para almadan “geçmiş olsun” deyişiyle yollaması hayrete düşürdü beni Harbi böyle esnaf kaldı mı lan :D , o andan itibaren telefonumun ve cüzdanımın güvenilir ellerde olduğunu anladım, ki tamir sonrası (o kadar uğraşmış olmasına rağmen migroskop vs vs harıl harıl bakıyo tak çıkarrr) “at bişiiler” demesi yok mu hayretim şaştı valla :D hele hele akşam telefon açarak “varmı sorun, memnunmusun” sorusu gelmesin mi şok şok şok :D
    abi ne diiim ki yaa adamsın ;) ellerin dert görmesin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sevkosevko -- 29 Eylül 2015; 21:47:41 >

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.