Şimdi Ara

İphone 5 batarya değiştiriken Bozuldu.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
149
Cevap
7
Favori
13.303
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İphone 5 cihazın bataryasını değiştirdim ve cihazı açtım cihaz açıldı ama home tuş ve power tuşu çalışmıyordu tekrar açtım ve yeni bataryayı taktım sonra itunese bağla yazısı geldi ve şimdi hiç açılmıyor cihaz emanet arkadaşlar ne yapabilirim ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi musaemirsen -- 28 Mart 2014; 12:38:24 >

• Cihaz emanetse hiç dokunma. Güvenilir bir tamirci 10 dakikada halledecektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Audaxviator.

Cihaz emanetse hiç dokunma. Güvenilir bir tamirci 10 dakikada halledecektir.

hocam tamirciye götüreceğim büyük ihtimal ama nerde hata yaptım cihaz neden sustu anlamadım ?
  • Yardım beyler sıkıntının anakarttan olma ihtimali nedir ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: TeknoHardware

Yardım beyler sıkıntının anakarttan olma ihtimali nedir ?

anakarttan olma ihtimali cok dusuk cunku sen donanımsal olarak anakarta zarar vermemişsındır herhalde.. bazı parcaları yanlıs yerlestırmıssındır bıde tekrar takarken bazı yerlere yapıskan fılan koyman gerekıyor(ozel yapıskan) youtubede vıdeoları var.bana sorarsan hıc elleme yarın bı teknık servıse gotur onlar 10 dakkada halleder.bidahada bilmediğin bir cihazın(özellikle iphone) içini açmazsın herhalde
  • Vücudunda ki statik enerjiyi anakarta aktarmış olabilirsin .

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Erıs

Vücudunda ki statik enerjiyi anakarta aktarmış olabilirsin .

anakart çöp mü diyorsun ?
  • Birşey diyemem neden kaynaklandığını bilmiyorum

Ama statik enerjide bir ihtimal

Cihazı bir telefoncuya götürün sorunu size iletir

• sanmıyorum statik bir durum olmaz yıllardır ellerimizle tamir yapıyoruz daha bu yolla bozulan telefon görmedim ekranı ayırırken bir yere zarar vermiş olabilirmisin orada 2 tane cengelli anakartın üstünde soketler var onlara bir bastır ekran soketlerinide sağlam oturttuğuna emin ol bir dene bakalım

bide o bataryanın etiketini kanırtırken diğer parmaklarınla anakartı ezmiş olabilirmisin tam sim soketine denk gelen yer

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi *GameOver* -- 26 Şubat 2014; 23:56:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: *GameOver*

sanmıyorum statik bir durum olmaz yıllardır ellemizle tamir yapıyoruz daha bu yolla bozulan telefon görmedim ekranı ayırırken bir yere zarar vermiş olabilirmisin orada 2 tane cengelli anakartın üstünde soketler var onlara bir bastır ekran soketlerinide sağlam oturttuğuna emin ol bir dene bakalım

tam olarak neresi hocam tam anlamadım.
  • quote:

quote:

sanmıyorum statik bir durum olmaz yıllardır ellemizle tamir yapıyoruz daha bu yolla bozulan telefon görmedim ekranı ayırırken bir yere zarar vermiş olabilirmisin orada 2 tane cengelli anakartın üstünde soketler var onlara bir bastır ekran soketlerinide sağlam oturttuğuna emin ol bir dene bakalım

1 nolu yerler bahsettiğim soket 2 nolu yerede home tuşunun kıskacları denk gelmeli takarken bakabilirsin

ezmiş olabileceğin dediğim yerde sağdaki ünlem işareti olan sticketi çektirirken anakarta bastırmış olabilirmisin acaba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi *GameOver* -- 27 Şubat 2014; 0:03:28 >

• quote:

quote:

quote:

1 nolu yerler bahsettiğim soket 2 nolu yerede home tuşunun kıskacları denk gelmeli takarken bakabilirsin

ezmiş olabileceğin dediğim yerde sağdaki ünlem işareti olan sticketi çektirirken anakarta bastırmış olabilirmisin acaba

Hocam yani kafam öyle dağıldıki 5 tir yazdığınız anlamıyorum bahsettiğiniz cengeller nedir :) 1 DEFA DAHA anlatırsanız çok sevinirim.

• şu flexlerden bahsediyorum 1 nolu işaretlediğim yere denk geliyor hani ekranı söktüğünüzde gelen 3 4 tane soket varya onun gibi çıkabilen takılabilen soketler bende hastalıktan kıvranıyorum ona bağlı anlatım bozukluğum olabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi *GameOver* -- 27 Şubat 2014; 0:09:45 >

• quote:

şu flexlerden bahsediyorum 1 nolu işaretlediğim yere denk geliyor hani ekranı söktüğünüzde gelen 3 4 tane soket varya onun gibi çıkabilen takılabilen soketler bende hastalıktan kıvranıyorum ona bağlı anlatım bozukluğum olabilir

home tusunun kıskacını anlamadım hocam ,*

• quote:

şu flexlerden bahsediyorum 1 nolu işaretlediğim yere denk geliyor hani ekranı söktüğünüzde gelen 3 4 tane soket varya onun gibi çıkabilen takılabilen soketler bende hastalıktan kıvranıyorum ona bağlı anlatım bozukluğum olabilir

olmuyor hocam soketler vs takılı herşey düzgün ilk açtığımda cihazın bataryası oldu home tuşu kilit tuşu çalışmadı sonra kapandı açıldı itunese bağlayın dedi
    sonra komple gitti anakarttan olsa bunlar olmazdı diye düşünüyorum valla 300 liraya kadar razıyım hocam ya emanet telefon bir yapılsaydı.

• yavaşça tornavidayı yere bırak, daha fazla bozmadan telefoncuya git
  • quote:

yavaşça tornavidayı yere bırak, daha fazla bozmadan telefoncuya git

zaten topladım kapattım hocam :) siz istanbuldaysanız nereye götüreyim hocam bildiğiniz bir yer varmı doğubank felanada gitmek istemiyorum daha profesyonel bir yer olsa olurdu.
  • yardımcı olacaktır
  • quote:

yardımcı olacaktır

pm attım.
  • *GameOver* kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun hocam

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.