Şimdi Ara

iphone 4s wifi sorunu--soguk gri seklinde acilmiyor... (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
254
Cevap
8
Favori
183.953
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar bende 4s var.. yazılım güncelledikten sonra aynı sorun bendede oldu... ama sorunu çözdüm... sorun ne yazılımda nede donanımda ....

sizden ricam bu düzeltme yolunu her yerde paylaşmanız ve diğer arkadaşlarında bu illetten çok pratik şekilde kurtulmalarını sağlamanız...

SORUNUN ÇÖZÜMÜ :

telefonunuza ilk önce bir flash ışıgı programı indirin ve flash ışık programını çalıştırarak tüm şarjını bitirin.

Telefonunuzun bataryası bittikten sonra 1 gün boyunca hiç açmayın ve şarj etmeyin...

1 gün sonunda telinizi şarj etmeye başlayın ve telinizi açın...

wifi nin çalışır hale geldiğini göreceksiniz...

HERKES PAYLASSIN BU ÇÖZÜMÜ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zinquer -- 18 Mart 2013; 0:56:56 >

• arkadaşlar bende 4s var.. yazılım güncelledikten sonra aynı sorun bendede oldu... ama sorunu çözdüm... sorun ne yazılımda nede donanımda ....

sizden ricam bu düzeltme yolunu her yerde paylaşmanız ve diğer arkadaşlarında bu illetten çok pratik şekilde kurtulmalarını sağlamanız...

SORUNUN ÇÖZÜMÜ :

telefonunuza ilk önce bir flash ışıgı programı indirin ve flash ışık programını çalıştırarak tüm şarjını bitirin.

Telefonunuzun bataryası bittikten sonra 1 gün boyunca hiç açmayın ve şarj etmeyin...

• quote:

Orijinalden alıntı: zinquer

arkadaşlar bende 4s var.. yazılım güncelledikten sonra aynı sorun bendede oldu... ama sorunu çözdüm... sorun ne yazılımda nede donanımda ....

SORUNUN ÇÖZÜMÜ :

Bu yazdigin gecici bir cozum, buzdolabina koymak gibi. Olay donanimsal oldugu icin gene ortaya cikacaktir. Ciktikca arada bir gun yatirir sonra kullanirim diyorsan o da bir secenek tabi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: gduman

quote:

arkadaşlar bende 4s var.. yazılım güncelledikten sonra aynı sorun bendede oldu... ama sorunu çözdüm... sorun ne yazılımda nede donanımda ....

SORUNUN ÇÖZÜMÜ :

Bu yazdigin gecici bir cozum, buzdolabina koymak gibi. Olay donanimsal oldugu icin gene ortaya cikacaktir. Ciktikca arada bir gun yatirir sonra kullanirim diyorsan o da bir secenek tabi.

Bu da anten sorununun yeni versiyonu mu

Sanirim o dedigi yontem telefonun sogumasini sagliyor yaniliyor muyum?

• quote:

Orijinalden alıntı: YesiilEriik

quote:

quote:

SORUNUN ÇÖZÜMÜ :

Anten sorunundan kastin ne bilmiyorum. Bu wifi sorunu ios 6 ile birlikte 4s lerin bir kisminda ortaya cikti. Cihaz sogutulunca ortadan gecei olarak kalkiyor, belli bir sure kullanimdan sonra tekrar oluyor. Benzer durumda bir 4s i bizzat apple store da degistirdim ve genuis in da onayladigi uzere bu donanimsal bir sorun.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• İphone 3gs cihazımda,aylardır bu sorun var,
    Düzeliyor,iki gün sonra yine aynı,duruyor kenarda.
    Bekliyorum,belki yeni bir film gelir,mevsim değişir akdeniz olur

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • entegreden kaynaklanıyor
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: YesiilEriik

quote:

quote:

SORUNUN ÇÖZÜMÜ :

Anten sorunundan kastin ne bilmiyorum. Bu wifi sorunu ios 6 ile birlikte 4s lerin bir kisminda ortaya cikti. Cihaz sogutulunca ortadan gecei olarak kalkiyor, belli bir sure kullanimdan sonra tekrar oluyor. Benzer durumda bir 4s i bizzat apple store da degistirdim ve genuis in da onayladigi uzere bu donanimsal bir sorun.

Buzdolabını bende denedim sadece 15 dakika çalıştı ama dediğim işi yaptıktan sonra 1 haftadır. Hiç sorunsuz kullanıyorum

• merhaba,
    aynı sorun bir kaç gündür bende de var.
    genpa'ya verdiğinizde kaç günde dönüş yapıp yenisini veriyorlar. bilen biri yardımcı olursa çok sevinirim.
    teşekkürler.
  • Aynı sorun kızkardeşimin telefonunda oldu.Vatan telefonu garantiye yolladı sıvı temas dedilerki mümkün değil.Tekrar garantiye gitti bu sefer 500tl değişim ücreti talep ettiler.Kızkardeşim beklemekten illallah edip bana sormadan parayı vermiş yeni telefon geldi.Kızcağız 1 hafta bile kullanamadan yine aynı arızayı verdi sağol vatan sağol iphone çok memnun ettin bizi
  • quote:

Orijinalden alıntı: BARDO

Aynı sorun kızkardeşimin telefonunda oldu.Vatan telefonu garantiye yolladı sıvı temas dedilerki mümkün değil.Tekrar garantiye gitti bu sefer 500tl değişim ücreti talep ettiler.Kızkardeşim beklemekten illallah edip bana sormadan parayı vermiş yeni telefon geldi.Kızcağız 1 hafta bile kullanamadan yine aynı arızayı verdi sağol vatan sağol iphone çok memnun ettin bizi

Hocam öyle iş mi olur yani ne hakla böyle bişey yapıyorlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi *GameOver* -- 2 Nisan 2013; 21:23:25 >
  • Bir tanidigim aradi beni bu problemden muzdarip bir sekilde. Telefonu aldim, restore denedim olmadi. Reset network settings de ise yaramadi. Apple discussion f. Da okudugum buzdolabina koyma hakkindaki yazilarin hep kisa sureli cozumler oldugunu gordum ve denemedim. Sonrasinda bir cozum daha okudum ve bu gercekten hem wifi hem de bt problemini cozdu. 2 gun bende kaldi telefon ve sonrasinda telefonun sahibi ile bir hafta sonra konustum hala calisiyordu. İngiltere orange cihaziydi bu arada 4s. Neyse, nasil cozdugume gelecek olursak;
    Telefonu kapattim, bilgisayar masasina yatirip 5 dk boyunca sag ust koseye sac kurutma makinasi ile sicak hava verdim. Cihaz cok asiri isiniyor dikkat edin, ben tutmaya calismadim cok fazla... Sonra sogumaya biraktim ve tamamiyle sogudugunda da actim. Acildiginda wifi gelmisti ve kapatip yattim, ertedi sabah actigimda sikintisiz calisti tum gun. Ertesi gun de biraz test ettim ve teslim ettim cihazi sahibine. Siz de bir deneyin isterseniz sanirim sensor ile alakali bir durum.

• bende de olmuştu telefonum yurtdışı olduğu için garantisi yoktu restore yaptım 6.1.3 e güncelledikten sonra sorun kalmadı yani hepsi donanımsal olmayabiliyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: *GameOver*

quote:

Aynı sorun kızkardeşimin telefonunda oldu.Vatan telefonu garantiye yolladı sıvı temas dedilerki mümkün değil.Tekrar garantiye gitti bu sefer 500tl değişim ücreti talep ettiler.Kızkardeşim beklemekten illallah edip bana sormadan parayı vermiş yeni telefon geldi.Kızcağız 1 hafta bile kullanamadan yine aynı arızayı verdi sağol vatan sağol iphone çok memnun ettin bizi

Hocam öyle iş mi olur yani ne hakla böyle bişey yapıyorlar

Valla oldu hocam hatta 500tllik ödeme makbuzu ve diğer garanti evrakları vs ile tüketici hakem heyetine şikayette bulunmaya hazırlanıyorum.

• benim de suan iphone 4s imde ayni problem bas gosterdi. ayrica entegre sorunundan olsa gerek hotspot da yapamiyorum yani telefonun 3G sini bilgisayara baglayip kullanamiyorum. bu yuzden ben de guncelleme istiyor ama guncelleyemiyorum benimkinin surumu 6.1.2 suan. bu problem ise 4 gundur mevcut. dediginz gibi bu bir donanimsal problem ise yazilim guncelleme ile olacagini sanmiyorum ama bi umut guncellemeyi dusunuyorum. ama soyle de bir kaygim var garantisi oldugu halde yenisini verirler mi ve gidecegim teknik servisin bi onemi var mi cunku maltepe de gorunuyor garanti belgesindeki servis ve cok uzak. kisacasi iphone benim canima okudu son bir aydir herhangi bi yerde herhangi bi wifi agini gormuyordu wifi yi kapatinca donuk gri oldu. ve yenisi geldiginde ayni problemin yenisinde olmayacaginin da bi garantisi yok tahminimce.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Meltem23

benim de suan iphone 4s imde ayni problem bas gosterdi. ayrica entegre sorunundan olsa gerek hotspot da yapamiyorum yani telefonun 3G sini bilgisayara baglayip kullanamiyorum. bu yuzden ben de guncelleme istiyor ama guncelleyemiyorum benimkinin surumu 6.1.2 suan. bu problem ise 4 gundur mevcut. dediginz gibi bu bir donanimsal problem ise yazilim guncelleme ile olacagini sanmiyorum ama bi umut guncellemeyi dusunuyorum. ama soyle de bir kaygim var garantisi oldugu halde yenisini verirler mi ve gidecegim teknik servisin bi onemi var mi cunku maltepe de gorunuyor garanti belgesindeki servis ve cok uzak. kisacasi iphone benim canima okudu son bir aydir herhangi bi yerde herhangi bi wifi agini gormuyordu wifi yi kapatinca donuk gri oldu. ve yenisi geldiginde ayni problemin yenisinde olmayacaginin da bi garantisi yok tahminimce.

Guncelleme sonrasi degisiklik olmazsa yukarda yazdigim adimlari dener misiniz? Bu arada garanti kapsaminda yurt disinda degisim yapiyorlar cihaza fakat Tr'de nedir prosedur bilemiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: jpetrucci

quote:

benim de suan iphone 4s imde ayni problem bas gosterdi. ayrica entegre sorunundan olsa gerek hotspot da yapamiyorum yani telefonun 3G sini bilgisayara baglayip kullanamiyorum. bu yuzden ben de guncelleme istiyor ama guncelleyemiyorum benimkinin surumu 6.1.2 suan. bu problem ise 4 gundur mevcut. dediginz gibi bu bir donanimsal problem ise yazilim guncelleme ile olacagini sanmiyorum ama bi umut guncellemeyi dusunuyorum. ama soyle de bir kaygim var garantisi oldugu halde yenisini verirler mi ve gidecegim teknik servisin bi onemi var mi cunku maltepe de gorunuyor garanti belgesindeki servis ve cok uzak. kisacasi iphone benim canima okudu son bir aydir herhangi bi yerde herhangi bi wifi agini gormuyordu wifi yi kapatinca donuk gri oldu. ve yenisi geldiginde ayni problemin yenisinde olmayacaginin da bi garantisi yok tahminimce.

Guncelleme sonrasi degisiklik olmazsa yukarda yazdigim adimlari dener misiniz? Bu arada garanti kapsaminda yurt disinda degisim yapiyorlar cihaza fakat Tr'de nedir prosedur bilemiyorum.

Dediğiniz yöntemde denenebilir ama azcık fazlaca ısıtıpta kasada deformeye sebep olunacak olursa olmayan sıvı temas arızası çıkaran servis garanti dışı bırakmak için neler yapar acaba?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: jpetrucci

quote:

Dediğiniz yöntemde denenebilir ama azcık fazlaca ısıtıpta kasada deformeye sebep olunacak olursa olmayan sıvı temas arızası çıkaran servis garanti dışı bırakmak için neler yapar acaba?

Haklisiniz. Dedigim gibi garanti kapsamindaysa cihaz en guzeli degisim olacaktir.

• wifi pasif durumda... bende de aynı sorun var dondurucuya koyuyorum wifi aktif oluyor 5 dakika sonra bağlantı kopuyor. birde telefonu kapatıp açarsan wifi pasif durumda ise şarj da dayanmıyor köpek gibi şarj emiyor. 7 saatte bitiyor şarzı. bende telefonu en son 1 ay önce dolaba kyup wifi yi açtım şarj sorununu öyle çözdüm. bunun ayarlarla falan bir ilgisi yok. tamire vereceksin wifi parçasını değişecekler. başka yolu yok. kazık bi yere gidersen 200 tl falan diyorlar ben parçaya netten baktım 30 tl civarı birşey. 100 e biter
  • tamire vereceksin başka yolu yok hacıı. bende de aynı
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.