Şimdi Ara

IPHONE 4S 'EFSANE SERİ' KULLANICILARI KLÜBÜ (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.867
Cevap
26
Favori
137.606
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: umutavcisi67

Herkese Merhaba;

İphone 4S kullanıyorum daha alalı 2 gün oldu öncelikle mükemmel bir telefon olduğunu kabul ettim. İlk kez kullanıyorum ve telefonu kurcalayarak çözdüm denilebilir fakat bir sorunum var. Güncelleme yapmak istemiştim ama yazılanları okuduktan sonra bu düşüncemden vazgeçtim. Şimdi....

1. 5.01 yüklemeden 5.02 güncellemesini yapmak mümkün mü?

2. Ayarlar menüsün de 1 işareti var uyarı veriyor ve baktığımda güncellemeyi gösteriyor ne hikmetse bunu ortadan kaldıramadım nasıl yapabilirim?

3. İtunes ile telefonumu her pc'ye bağladığımda yedekliyorum. Acaba rehberi de yedekliyor mu? Buna kafam çok takıldı çünkü daha önce HTC HD2 kullanıyordum ve mikro karta geçtiğim için yaklaşık 360 numarayı tek tek kaydettim:(Yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Size verilen bilgiler eksik, daha iyi bir açıklamaya yapayım (Telefonunuza jailbreak yapmadığınızı ve orjinal kullandığınızı düşünerek yazıyorum).

1. iTunes her zaman son sürümü yükler. Yani bugün için en son çıkan sürüm 5.0.1 olduğu için sizin iPhone 4.3.3'de olsa 5.0'da olsa 5.0.1 yüklenir. Belli bir sırayı takip etmenize gerek yok, 5.0'dan 5.0.1'i yüklemeden 5.1'a (çıkınca tabiki) iTunes üzerinden geçebilirsiniz. iPhone içinden update yaparsanız sadece değişen kısım indirilirken (50-70 mb), iTunes bütün iOS sistemini indirir (500 - 700 mb).

2. Güncelleme yapmadan o işaret kalkmaz.

3. Evet rehber, mesajlar, ayarlar ve kendi kamerası ile çekilen fotoğraflar yedekleniyor. Sizin eklediğiniz resimler, mp3'ler ve videolar yedeklenmiyor. iTunes üzerinden sürüm yükseltirken iki seçenek mevcut. "Update"e basarsanız hiç bir veri kaybı olmadan yeni sürüm yüklenir. "Restore" derseniz ise her şey silinip yeni sürüm yüklenir ama yinede size isterseniz son backup'ı yüklemeyi teklif eder. Yüklerseniz yine yedekde bulunan herşey geri gelir (Update'den tek farkı sizin yüklediğiniz resimler, videolar, mp3'ler geri gelmez, sadece rehber, mesajlar, ayarlar gelir).

iTunes yerine iCoud'u da kullanabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alperkbb -- 24 Aralık 2011; 17:57:45 >

• quote:

Orijinalden alıntı: alperkbb

quote:

Orijinalden alıntı: umutavcisi67

Herkese Merhaba;

İphone 4S kullanıyorum daha alalı 2 gün oldu öncelikle mükemmel bir telefon olduğunu kabul ettim. İlk kez kullanıyorum ve telefonu kurcalayarak çözdüm denilebilir fakat bir sorunum var. Güncelleme yapmak istemiştim ama yazılanları okuduktan sonra bu düşüncemden vazgeçtim. Şimdi....

1. 5.01 yüklemeden 5.02 güncellemesini yapmak mümkün mü?

2. Ayarlar menüsün de 1 işareti var uyarı veriyor ve baktığımda güncellemeyi gösteriyor ne hikmetse bunu ortadan kaldıramadım nasıl yapabilirim?

3. İtunes ile telefonumu her pc'ye bağladığımda yedekliyorum. Acaba rehberi de yedekliyor mu? Buna kafam çok takıldı çünkü daha önce HTC HD2 kullanıyordum ve mikro karta geçtiğim için yaklaşık 360 numarayı tek tek kaydettim:(Yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Size verilen bilgiler eksik, daha iyi bir açıklamaya yapayım (Telefonunuza jailbreak yapmadığınızı ve orjinal kullandığınızı düşünerek yazıyorum).

1. iTunes her zaman son sürümü yükler. Yani bugün için en son çıkan sürüm 5.0.1 olduğu için sizin iPhone 4.3.3'de olsa 5.0'da olsa 5.0.1 yüklenir. Belli bir sırayı takip etmenize gerek yok, 5.0'dan 5.0.1'i yüklemeden 5.1'a (çıkınca tabiki) iTunes üzerinden geçebilirsiniz. iPhone içinden update yaparsanız sadece değişen kısım indirilirken (50-70 mb), iTunes bütün iOS sistemini indirir (500 - 700 mb).

2. Güncelleme yapmadan o işaret kalkmaz.

3. Evet rehber, mesajlar, ayarlar ve kendi kamerası ile çekilen fotoğraflar yedekleniyor. Sizin eklediğiniz resimler, mp3'ler ve videolar yedeklenmiyor. iTunes üzerinden sürüm yükseltirken iki seçenek mevcut. "Update"e basarsanız hiç bir veri kaybı olmadan yeni sürüm yüklenir. "Restore" derseniz ise her şey silinip yeni sürüm yüklenir ama yinede size isterseniz son backup'ı yüklemeyi teklif eder. Yüklerseniz yine yedekde bulunan herşey geri gelir (Update'den tek farkı sizin yüklediğiniz resimler, videolar, mp3'ler geri gelmez, sadece rehber, mesajlar, ayarlar gelir).

iTunes yerine iCoud'u da kullanabilirsiniz.

Size de teşekkür ederim özellik 1. sorum hakkında aydınlattınız beni.

Ben telefondan yaptım yüklemeyi anladığım kadar çok faydası olmadı gibi geldi?

Aslında dün iTunes'den denedim ama hata vermişti sanırım Nod32 virüs programı buna engel oldu!

Sizce 5.0.2 sürümünü beklemeli miyim?

Hemen şunu da eklemeliyim! iTunes açtığımda son güncellemenin yapıldığı yazmakta! Yani tekrardan yüklememe izin vermiyor gibi duruyor yanılıyor muyum?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi umutavcisi67 -- 24 Aralık 2011; 18:13:56 >

• 5.0 ile 5.0.1 (9a405) arasında çok büyük bir fark yok (benim açımdan ikisinde de şarj sorunu yoktu). Sadece yeni çıkan 5.0.1 (9a406) sürümünde batarya yönünden iyileşme olduğu söyleniyor. Bence 5.1 bekleyin. 5.0.2 çıkmayacak çünkü apple 5.1 betalarını şu anda deniyor. iTunes son sürüme güncellediğiniz için güncellemeyi kapamıştır sadece Restore yapabilirsiniz. Yeni sürüm çıkınca update kısmı tekrar kullanılabilinir olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alperkbb -- 24 Aralık 2011; 19:14:55 >
  • arkadaşlar merhaba. bir kaç gündür sürekli deniyorum 15-20 dk oyun oynayınca cok fazla ısınma yapıyor. Elle hissedilir şekilde. Sizlerdede bu sorun varmı acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: rider30

quote:

Orijinalden alıntı: fastguitarman

en büyük problemden bahsedilmemiş aramada problem var bende iphone 4s aldım genpa garantili birisini ararken bazen hiç ses gelmiyo buna telefon çalma sesi de dahil
    saniyeleri sayıyo karsı taraf açıyo telefonu fakat size ses gelmiyo hiç bir şekilde 2 kere hoparlörü aç kapa yaptıgınızda düzeliyo aynı şekilde kulaklıkla arama yaptıgınızda kendi kendine hoparlörü açıyo sapıtıyo ses gelmiyor, apple forumlarında 100 sayfaya yakın şikayet var millet çıldırmış durumda ve aynı problem bende de mevcut aldıgım yere götürdüm orda şans eseri başka biri de aynı problemi yaşadıgı için getirmiş telefonu incelediler distribütörden haber bekliyoruz arıcaz sizi yarın diye gönderdiler. bunu da ekleyin

iphone 4s alacaklar bunu mutlaka kontrol ederek alsınlar 10 15 arama kulaklıkla kulaklıksız kontrol ederek alın

Bu problem iPhone4 de de var. Arabayla giderken yanımdaki arkadaşımı aradılar konuşurken sürekli ses gitti. Hoparlörü açıp kapadı. Konuşamayınca bu defa kendisi aradı ama yine kesinti oldu.

Bende iphone yok Nokia N79 var. 2 senedir kullanıyorum, hiç böyle bir sorunla karşılamadım doğrusu.

Ayni problem bende de var gercekten anten sorunundan ve diger sorunlardan cok ote bir problem. İnsani sinir ediyo komik duruma dusuruyor. Bazen unutuyorum bekliyorum telefon kulagimda. 5sn 10 sn gecmis gorusme baslamis ne karsidan ses geliyor ne de diit diit sesi. Ondan sonra hoparlorleri ac kapa yapinca kendine geliyor. Bu seferde benim telefonda sorun varda kusura bakma diyorsun karsidakine. 100 tlue 1100 da bu sorun yokken. 2000 liralik iphoneda olmasi moral bozuyo.

Biryerde okuduguma gore beta olan 5.1 versiyonunda bu sorun kalkiyormus. Birisi denemis ve tecrubesini paylasmis.

• bende de telle konusurken msj gelince ses ve tiyresim aktif bu bi sorunmu yoksa bi ayarimii var varsa ben bulamadim ?rezil oluyorum valla tel kulagimda zart diye msj sesi millet telefonu gostermek icin yalandan konustugumu sanacak:)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fastforyou

bende de telle konusurken msj gelince ses ve tiyresim aktif bu bi sorunmu yoksa bi ayarimii var varsa ben bulamadim ?rezil oluyorum valla tel kulagimda zart diye msj sesi millet telefonu gostermek icin yalandan konustugumu sanacak:)

dışarı duyuluyor mu ki sadece kulaklıga duyuluyor ? sordumda karşıdaki duymuyormuş

• quote:

Orijinalden alıntı: beytepeli06

quote:

Orijinalden alıntı: fastforyou

bende de telle konusurken msj gelince ses ve tiyresim aktif bu bi sorunmu yoksa bi ayarimii var varsa ben bulamadim ?rezil oluyorum valla tel kulagimda zart diye msj sesi millet telefonu gostermek icin yalandan konustugumu sanacak:)

dışarı duyuluyor mu ki sadece kulaklıga duyuluyor ? sordumda karşıdaki duymuyormuş

ona dikkat etmedim, titreme yapiyor yanliz ses disari cikiyormu bi bakayim. titresi sacma nokia kullaniyordim biipp diye bi sesli uyari veriyordu
  • telefonum ABD'den geleli 3 gün oluyor 3M Carbon kaplama siparişini de verdim. Tek eksiğim pasaport kaydı?

Güvenilir, memnun kalınan pasaport kayıt işiyle ilgili önerilerinizi beklerim arkadaşlar..
  • quote:

Orijinalden alıntı: kvnccelik

telefonum ABD'den geleli 3 gün oluyor 3M Carbon kaplama siparişini de verdim. Tek eksiğim pasaport kaydı?

Güvenilir, memnun kalınan pasaport kayıt işiyle ilgili önerilerinizi beklerim arkadaşlar..

çevrenden bul. akrabayı talugattan olsun

hacca gidip dönen yakınların falan yok mu?
  • ya benim şey sorunum var mesela 3g yi hücresel veri ağını kapatıyorum 3g den kotam gitmesin diye wifi den baglanıyorum internete gırmıyor ne yapmam gerek
  • Arkadaşlar konu ile alakasız olabilir ama itunes ile ilgili bir problem var. müziklerimi düzenlemek istedim itunes den bütün müzikleri sildim library dende sildim.

200 civarı vardı 10 tane falan kaldı. itunesdede gözükmüyor ama telefonda duruyor ne yaptı isem düzeltemedim. Fikri olan var mı ? aygıtlar kısmında ki müzikler bölümündede gözükmüyor. İki saattir uğraşıyorum çözemedim bir türlü.
  • Arkadaslar bu sari ekran olayi nasil cozulcek iphone 4Ste??

• quote:

Orijinalden alıntı: Nando24

Arkadaslar bu sari ekran olayi nasil cozulcek iphone 4Ste??

sarı ekran olayı apple ın hızlı üretiminin bir sonucu.

IPHONE 4S 'EFSANE SERİ' KULLANICILARI KLÜBÜ

soldaki ip4, sağdaki 4s.

bu konuda yeterince foto var.http://forum.donanimhaber.com/m_55694280/tm.htm

bu sarı ekran sorunu var birde fotoların sarı ton ağırlıkta çıkması var. ikisi ayrı sorunlar.

fotoların sarı çıkma olayı ise şu:http://forum.donanimhaber.com/m_55790066/tm.htm

alırken kontrol etmeniz lazım cihazı.

sonradan can sıkıyor.

kameranın sarı çekmesi olayınında donanımsal mı? yoksa yazılımsal bir sorun mu olup olmadığı tam net değil şimdilik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi r.m.y. -- 26 Aralık 2011; 10:23:14 >

• 2 BİN LİRA bayılıcam bi tele ve şu an kullandığım 500 liralık telden daha büyük sorunlar çıkarcak APPLE ı basarım walla verin paramı diye . bu kaadar paraya bu kadar sorun alınmaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BoSS03 -- 27 Aralık 2011; 16:29:02 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kendigelen

quote:

Orijinalden alıntı: callioped20

4'ten 4s'e geçmiş durumdayım, 3 hafta oldu, üste 650 tl vererek aldım (beyaz+16gb). telefon harikulade ama sorunları beni yedi bitirdi.

1- şarj sorunu: ip4 kullanırken benim kullanımıma bağlı olarak 2 - 2,5 gün gidiyordu (6 saat kullanım) , bu benim için çok iyiydi, bi telefonda 2 gün görsem yeterli benim için, ama 4s'te aynı kullanımda hiçbir değişiklik yok en fazla 1,5 gün gidiyor(3-4 saat kullanım), daha yukarısı yok yani, bütün sürümlerde aynı(5.0.1, 5.1beta1, 5.1beta2) hepsinde aynı, pil sorununu bir türlü aşamadı apple. 4s'i tanıtırken demiyorlarmıydı 4'e göre %10 daha fazla pil ömrü diye, peki bu nedir!!!

2- şebeke sorunu: en çokta bundan başım ağrıdı zaten, telefonu aldığımda 5.0 yüklüydü, bi problem yoktu, şebeke sorunsuz kullandım, sonra 5.0.1 çıktı pil sorunu giderildi diye, telefonu kullanamaz hale geldim, bi şebeke sorunudur gitti, telefon çekiyor ama ne arama yapabiliyor nede mesaj gönderebiliyordum, ve sürekli geçersiz sim sorunu alıyordum, yemin ederim iphonu bi kenara bırakıp başka telefon kullandım 5.1 beta çıkana kadar, sonra 5.1beta1 yükledim şebeke sorunu giderilmişti. sonra 5.1beta2 yükledim, günde en az 3 kez şebeke sorunuyle karşı karşıya geliyorum, reset atmaktan başka çaresi olmuyor. 5.1 finali bekliyorum artık.

3- JB olmadan, olmuyor arkadaş... :(

Öcelikle bir adet 128k micro simkart alın.

Telefonunuza takın daha sonra itunes ile temiz restore yapın.

Daha sonra hattınızın 3g'sini kapatın şebekeden. Turkcell ise online işlemlerden kapanıyor.

Daha sonra telefonu kapatıp açın.

Arama problemleriniz bitmiş olacak.

Daha sonra isterseniz tekrar 3g'yi aktif edebilirseniz isterseniz.

geçmiş olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: BoSS03

2 BİN LİRA bayılıcam bi tele ve şu an kullandığım 500 liralık telden daha büyük sorunlar çıkarcak APPLE ı basarım walla verin paramı diye . bu kaadar paraya bu kadar sorun alınmaz

Basmana gerek yok, müşteri memniyeti denen bir durum var. İade edebilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: transacoustic_

İyi akşamlar iPhone 4S sahibiyim telefon henüz yeni. Herhangi bir darbe veya düşme olmamasına rağmen konuşmalarda karşıdan sesin gelmemesi problemi başladı. Olay aynen şu şekilde : karşı tarafı aradığım zaman baştaki dııt sesleri dahil ahizeden hiçbir ses alamıyorum, hoparlöre alınca hoparlörden ses geliyor, hoparlörden hemen ahizeye dönünce bu sefer de ahizeden ses geliyor. Kulaklıkla konuştuğum zaman ise hiçbir sorun yok. İnternette çeşitli yerlerde çok araştırdım, benzer sorunlardan bahsedenler var fakat onlar kulaklık yerinde bir problem olabileceğini ve telefonun kulaklık yokken de kulaklık var gibi davranacağını söylüyorlar. Fakat bunu şöyle denedim; kulaklıkla konuşurken hoparlöre aldım sonra hoparlöre tekrar bastım ve sesi normal olarak kulaklığa verdi. Eğer dedikleri sorun olsaydı ilk bahsettiğimde ses tekrar ahizeye gitmezdi. Neyse kısacası ben problemi yazılım kaynaklı olarak düşündüm, restore yaptım yedekleme yükleyerek ve "yeni iphone" seçeneğiyle fakat sorunda hiçbir değişme olmadı. Benzer sorunu yaşayan ya da fikri olan var mı? Bu arada ürün yurtdışı girişli, o yüzden garanti olayına maalesef giremeyeceğim. Sorunun donanımsal olduğu aklıma yatarsa düzgün bir servis arayacağım:)

https://discussions.apple.com/thread/3404857?start=420&tstart=0

http://forum.donanimhaber.com/m_54758240/tm.htm

• quote:

Orijinalden alıntı: Styric

quote:

Orijinalden alıntı: BoSS03

2 BİN LİRA bayılıcam bi tele ve şu an kullandığım 500 liralık telden daha büyük sorunlar çıkarcak APPLE ı basarım walla verin paramı diye . bu kaadar paraya bu kadar sorun alınmaz

Basmana gerek yok, müşteri memniyeti denen bir durum var. İade edebilirsin.

yurt dışından getirenler için geçerli bir durum değil tabi bu.

o nedenle ucuzlamasını bekleyip, yurt içinden almak en mantıklısı.

avrupada iphone 4s satışları hazır düşüyorken

http://forum.donanimhaber.com/m_55878199/mpage_1/f_/key_//tm.htm#55885668

...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi m.t.y. -- 27 Aralık 2011; 20:35:11 >

• quote:

Orijinalden alıntı: tekno_user

quote:

Orijinalden alıntı: transacoustic_

İyi akşamlar iPhone 4S sahibiyim telefon henüz yeni. Herhangi bir darbe veya düşme olmamasına rağmen konuşmalarda karşıdan sesin gelmemesi problemi başladı. Olay aynen şu şekilde : karşı tarafı aradığım zaman baştaki dııt sesleri dahil ahizeden hiçbir ses alamıyorum, hoparlöre alınca hoparlörden ses geliyor, hoparlörden hemen ahizeye dönünce bu sefer de ahizeden ses geliyor. Kulaklıkla konuştuğum zaman ise hiçbir sorun yok. İnternette çeşitli yerlerde çok araştırdım, benzer sorunlardan bahsedenler var fakat onlar kulaklık yerinde bir problem olabileceğini ve telefonun kulaklık yokken de kulaklık var gibi davranacağını söylüyorlar. Fakat bunu şöyle denedim; kulaklıkla konuşurken hoparlöre aldım sonra hoparlöre tekrar bastım ve sesi normal olarak kulaklığa verdi. Eğer dedikleri sorun olsaydı ilk bahsettiğimde ses tekrar ahizeye gitmezdi. Neyse kısacası ben problemi yazılım kaynaklı olarak düşündüm, restore yaptım yedekleme yükleyerek ve "yeni iphone" seçeneğiyle fakat sorunda hiçbir değişme olmadı. Benzer sorunu yaşayan ya da fikri olan var mı? Bu arada ürün yurtdışı girişli, o yüzden garanti olayına maalesef giremeyeceğim. Sorunun donanımsal olduğu aklıma yatarsa düzgün bir servis arayacağım:)

https://discussions.apple.com/thread/3404857?start=420&tstart=0

http://forum.donanimhaber.com/m_54758240/tm.htm

bu sorunun bir çözümü var mı arkadaşlar.

bende 4 var.

arkadaşımda da varmış bu sorun, bana soruyor ne yapacağım diye???

not: kız arkadaş, önemli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi m.t.y. -- 27 Aralık 2011; 20:43:36 >

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.