Şimdi Ara

IPHONE 4S 'EFSANE SERİ' KULLANICILARI KLÜBÜ (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.868
Cevap
26
Favori
137.605
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bugün 444 numaralı özel bir şirket aradı yaklaşık bir 10 dk sohbet ettik ve kızın sesi ara ara kesiliyordu. Bu sorunun çözümü var yaw? cok önemli olmasada can sıkıyor. Sim kartım 128k değil kartım bundan olabilirmi acaba? telefoncuya bir sorsammı acaba uzakta olmasa üşenmicemde.
  • arkadaşlar, 4s'te 5.1 beta 2 'den 5.0.1 e geri dönme şansım var mı acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Styric

Arkadaşlar bugün 444 numaralı özel bir şirket aradı yaklaşık bir 10 dk sohbet ettik ve kızın sesi ara ara kesiliyordu. Bu sorunun çözümü var yaw? cok önemli olmasada can sıkıyor. Sim kartım 128k değil kartım bundan olabilirmi acaba? telefoncuya bir sorsammı acaba uzakta olmasa üşenmicemde.

10 dk.

ne konuştunuz sorması ayıp ama...

olabilir. Bu şekilde çözdüm diyenler var ama bana göre bunun nedeni 3g -2g bağlantı değişiminden kaynaklanan problem. 3g yi kullanmıyorsan ( bir iphone kullanıcısına hakeret etmekle aynı şey aslında söylediğim) operatöreden telefonunu 3g ye kapattır. dene. gerekirse tekrar açtırırsın.

• quote:

Orijinalden alıntı: m.t.y.

quote:

Arkadaşlar bugün 444 numaralı özel bir şirket aradı yaklaşık bir 10 dk sohbet ettik ve kızın sesi ara ara kesiliyordu. Bu sorunun çözümü var yaw? cok önemli olmasada can sıkıyor. Sim kartım 128k değil kartım bundan olabilirmi acaba? telefoncuya bir sorsammı acaba uzakta olmasa üşenmicemde.

10 dk.

olabilir. Bu şekilde çözdüm diyenler var ama bana göre bunun nedeni 3g -2g bağlantı değişiminden kaynaklanan problem. 3g yi kullanmıyorsan ( bir iphone kullanıcısına hakeret etmekle aynı şey aslında söylediğim) operatöreden telefonunu 3g ye kapattır. dene. gerekirse tekrar açtırırsın.

3G sürekli açık dostum avea sağolsun yaw kız anlattıda anlattı bende kıyamadım kesmedim sonra sıkıldım istemem dedim kapattım benim kartı 128k olarak değişdirsem ücret alıyormıki? hic uğraşasım yok yaw. 12 aylık sözleşmem bitsin belki kapattırırmda şimdilik kullanıyorum evde olduğum zaman sürekli wi-fi bağlanıyorum

• quote:

quote:

quote:

10 dk.

3G sürekli açık dostum avea sağolsun yaw kız anlattıda anlattı bende kıyamadım kesmedim sonra sıkıldım istemem dedim kapattım benim kartı 128k olarak değişdirsem ücret alıyormıki? hic uğraşasım yok yaw. 12 aylık sözleşmem bitsin belki kapattırırmda şimdilik kullanıyorum evde olduğum zaman sürekli wi-fi bağlanıyorum

hat olayını degıstır ondan kaynaklı olabılır avea 3g pek cekmıyor zaten arkadasın bırı hattını 3g ye kapattır demıs cihaz 4s sanırım 3g ye kapattırırsan zaten telefonu kullanamazsın 4s sadece 3g takılıyor ancak jaılbreak sonrası 2g ye gecebılırsın ve ayrıca 2g ye jaılbreaksız gecıs yapabılen arkadaslar var sen bıraz arastır apple forum sıtelerınden bunu

• quote:

Orijinalden alıntı: MAVİT

quote:

quote:

quote:

10 dk.

hat olayını degıstır ondan kaynaklı olabılır avea 3g pek cekmıyor zaten arkadasın bırı hattını 3g ye kapattır demıs cihaz 4s sanırım 3g ye kapattırırsan zaten telefonu kullanamazsın 4s sadece 3g takılıyor ancak jaılbreak sonrası 2g ye gecebılırsın ve ayrıca 2g ye jaılbreaksız gecıs yapabılen arkadaslar var sen bıraz arastır apple forum sıtelerınden bunu

4s sadece 3g de çalışırsa, 3g destekli olmayan yerlerde telefon çalışmayacak demektir ki bu bir telefon için saçma bir iş olur. ip4s 2g de çalışıyor fakat siz bu işlemi manuel yapamıyorsunuz. yani 3g yi manuel kapatamıyorsunuz (sadece 2g de çalışsın seçeneği olmuyor). Cihaz sadece 2g olan yerlerde kendisi otomatik geçiş yapıyor 2g ye. Bu geçişlerde de hat gidebiliyor.

bunun çözümü için (eğer 3g kullanmam diyorsanız) :http://forum.donanimhaber.com/m_55746134/tm.htm

yuk. konudaki şekilde operatörden 3g yi kapattırırsanız cihazınız sadece 2g de çalışır. Böylece geçişlerdeki kesilmeden kurtulmuş olursunuz. Ayrıca pilinizde hissedilir şekilde fazla gider.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi m.t.y. -- 28 Aralık 2011; 1:30:14 >

• Benim yaşadığım bir sorun var. Ancak sorunun kaynağı operatör mü(sim kart) veya 4S mi tam emin olamadım. İngiltereden gelme simfree 16 GB 4S kullanıyorum.
    Operatörüm Turkcell. 5 Bar şekebe benim telefonumda ya 3 ya 4 oluyor bazen 1-2 ye de düşebiliyor. 2 Turkcell hattım var. Diğer hattı taktığımda 5 bar çekiyor. Sim kartımı Başka bir telefona(İP4-nokia) taktığımda full çekmediğini görüyorum. Turkcell Müşteri hizmetleriyle yaptığım görüşmeden bir sonuç alamadım TİM e yönlendirdi. Micro SİM i alalı 3-4 gün oluyor. Deforme olma gibi bir durum olacağını sanmıyorum. Ayrıca Microsim 128K

Ayrıca diğer hattımı İP4 te 3 -G ve hücresel veriyi açtığımda şebekenin 1 kez gittiğini gördüm 3 G yi kapattırdım.

Problem Simkarttan kaynaklı gibi gözükmekle beraber Tİm bunu nasıl test edecek, kabul edecek mi, bana yedek Simkart mı satacak yoksa Sim kartı hatasını kabul edip kendisi değiştirecek mi?

Parasında değilim sorun ortadan kalksın yeterki?

Ayrıca İP 4S lerde 256K sim kart kullanılabiliyor mu? Veya 56K kullanan var mı? Ben özellikle 128K aldım.

Başka bir anektod; Şuan telefon 2 Bar şebeke alıyor ancak bulunduğum yerde 3G şebekesinden internete de girebiliyorum. Sanki kartta bir agriplik var gibi ne dersiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: mterdemli

Benim yaşadığım bir sorun var. Ancak sorunun kaynağı operatör mü(sim kart) veya 4S mi tam emin olamadım. İngiltereden gelme simfree 16 GB 4S kullanıyorum.
    Operatörüm Turkcell. 5 Bar şekebe benim telefonumda ya 3 ya 4 oluyor bazen 1-2 ye de düşebiliyor. 2 Turkcell hattım var. Diğer hattı taktığımda 5 bar çekiyor. Sim kartımı Başka bir telefona(İP4-nokia) taktığımda full çekmediğini görüyorum. Turkcell Müşteri hizmetleriyle yaptığım görüşmeden bir sonuç alamadım TİM e yönlendirdi. Micro SİM i alalı 3-4 gün oluyor. Deforme olma gibi bir durum olacağını sanmıyorum. Ayrıca Microsim 128K

Ayrıca diğer hattımı İP4 te 3 -G ve hücresel veriyi açtığımda şebekenin 1 kez gittiğini gördüm 3 G yi kapattırdım.

Problem Simkarttan kaynaklı gibi gözükmekle beraber Tİm bunu nasıl test edecek, kabul edecek mi, bana yedek Simkart mı satacak yoksa Sim kartı hatasını kabul edip kendisi değiştirecek mi?

Ayrıca İP 4S lerde 256K sim kart kullanılabiliyor mu? Veya 56K kullanan var mı? Ben özellikle 128K aldım.

Başka bir anektod; Şuan telefon 2 Bar şebeke alıyor ancak bulunduğum yerde 3G şebekesinden internete de girebiliyorum. Sanki kartta bir agriplik var gibi ne dersiniz?

manuel olarak turkcell yapsana şebeke ayarlarından operatörü.

bir fark olacak mı?

• quote:

quote:

Benim yaşadığım bir sorun var. Ancak sorunun kaynağı operatör mü(sim kart) veya 4S mi tam emin olamadım. İngiltereden gelme simfree 16 GB 4S kullanıyorum.

manuel olarak turkcell yapsana şebeke ayarlarından operatörü.

bir fark olacak mı?

Onu müşteri temsilcisi de önerdi yaptım ama değişmedi.

Az önce problemi çözdüm diye sevinmiştim ama malesef olmadı. icloud u kapatınca bir ande full şebeke almıştı 2 dakika sonra tamamen gitti sonra 2 bar olarak geldi. Artık TİM e gideceğim. 3G şebekesi var normal şebeke zayıf anlamadım. Başka sim kart takınca full ben takınca 2 bar. Acaba bir ayar yaptımda ondan mı kaynaklandı diyorum bulamıyorum. Şimdilik tek teselli kaynağım başka sim kartta sorun olmaması. Yoksa yurt dışından alınmış telefonun Türkiyede garantisi yok, değişim zor.

• Sim kartı değiştirdim. sorun çözüldü diyememşuan okuldayım. 3 değil 4 bar çekmeye başladı. Acaba bulunduğum binadan da kaynaklanır mı diye düşünüyorum. Sanki binanın her yeri beton gibi. Kablosuz ağ da zayıf çekiyor. Eve gidince bir de avde deneyeceğim bakalım ne olacak.

Acayip Canım Sıkıldı. Sim kart değiştiriyorum yine aynı şeyi yaptı. Hattın ayarında mı bir sorun var acaba?

Arkadaş bugünlerle İngiltereye geri dönecek cihazı geri gönderip değişim mi talep etsem bilemedim ki? Gönderirim cihazda problem yok derler cihazın Türkiyeye ne zaman geleceği belli olmaz. Al başına belayı. itunestan önceki sürüme yüklüyorum sanırım(kullanmadığım için pek de bilmiyorum) restore dedikleri şey bu mu oluyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mterdemli -- 28 Aralık 2011; 15:34:59 >
  • arkadaşlar belki bilmeyenler vardr diye söliyim iphone 4s alıp telefon çok az çekiyosa hemen gidin türkcell den alanlar 128kb ye yükseltin hattınızı sorun çözülecekdir hepinize iyi günler :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: alendarr

arkadaşlar belki bilmeyenler vardr diye söliyim iphone 4s alıp telefon çok az çekiyosa hemen gidin türkcell den alanlar 128kb ye yükseltin hattınızı sorun çözülecekdir hepinize iyi günler :)

Ben zaten 128KB almıştım. sim de sorun var diye sim değiştirdim ancak anladığım kadarıyla sim kaynaklı bir sorun yok. Şu an tespit etmeye çalışıyorum.
  • uzun uğraşlarım sonucu sorunu tespit ettim. ancak çözdüm diyemeyeceğim. Çözülmüş gibi görünse de başka bir sorunu beraberinde getiriyor.

Sorun 3G den kaynaklanıyor. Hattım 3G şebekesini görünce şebeke düşüyor. 4S te 3G açma kapama özelliği olmadığı için 3G yi mecburen operatörden kapattırdım.

Ha 3G açıkken ve 3 G şebekesi almıyorken de sorun yok. ama şebeke alınca iş değişiyor.

Buna benzer sorun yaşayan var mı? Bu telefon için en kadar büyük bir kusurdur? telefon yurtdışından geldiği için gönderme şansım olsa da geri gelmesi zaman alır.

acaba bu sorun yazılımla düzeltilir mi?
  • quote:

uzun uğraşlarım sonucu sorunu tespit ettim. ancak çözdüm diyemeyeceğim. Çözülmüş gibi görünse de başka bir sorunu beraberinde getiriyor.

Sorun 3G den kaynaklanıyor. Hattım 3G şebekesini görünce şebeke düşüyor. 4S te 3G açma kapama özelliği olmadığı için 3G yi mecburen operatörden kapattırdım.

Ha 3G açıkken ve 3 G şebekesi almıyorken de sorun yok. ama şebeke alınca iş değişiyor.

Buna benzer sorun yaşayan var mı? Bu telefon için en kadar büyük bir kusurdur? telefon yurtdışından geldiği için gönderme şansım olsa da geri gelmesi zaman alır.

bu sorunu yaşayan çok kişi var. bU yüzden ben bu durumun yazılımla çözüleceğini düşünüyorum.

operatörden kapatınca sorun çözülüyor ama bu iphone gibi bir cihaza yakışmıyor. Resmen cihaz 200 tl lik cihaza dönüşüyor.

en azından pilin uzun gidecek, tek teselli şimdilik bu maalesef

• quote:

quote:

uzun uğraşlarım sonucu sorunu tespit ettim. ancak çözdüm diyemeyeceğim. Çözülmüş gibi görünse de başka bir sorunu beraberinde getiriyor.

bu sorunu yaşayan çok kişi var. bU yüzden ben bu durumun yazılımla çözüleceğini düşünüyorum.

operatörden kapatınca sorun çözülüyor ama bu iphone gibi bir cihaza yakışmıyor. Resmen cihaz 200 tl lik cihaza dönüşüyor.

Turkcelle yaptığım görüşmede bu şikayetleri çok fazla aldıklarını ve cihazın yazılımı ile ilgili bir sorun olduğu için genpaya gitmemi önerdiler. Ama ben cihazı İngilterden getirttim. Faturası mevcut Uluslar arası garanti genpa,kvk gibi servisleri kapsıyor mu? Yoksa Apple n Türkiyede yapılanması olmadığı için kapsamıyor mu?

Yani o kadar paraya telefon satıyorlar çıkan sonuç hayalkırıklığı...

• Bahsettiğiniz olay öteden beri olan bi hadise sadece 4S e has bi özellik değil. 3g açıkken , 3g nin düşük olduğu yerlerde şebekede düşme oluyor. Ama benim şahsi görüşüm konuşma kalitesine bakın..konuşurken ses gidip gelmede sıkıntı oluyormu.Bende aynı olay olmasına rağmen görüşmede bi sıkıntı yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: cs875

Bahsettiğiniz olay öteden beri olan bi hadise sadece 4S e has bi özellik değil. 3g açıkken , 3g nin düşük olduğu yerlerde şebekede düşme oluyor. Ama benim şahsi görüşüm konuşma kalitesine bakın..konuşurken ses gidip gelmede sıkıntı oluyormu.Bende aynı olay olmasına rağmen görüşmede bi sıkıntı yok

4s te bu durum farklı farklı yaşanıyor.
  • merhaba. bende de 4s var. ben de fotoğraf olayına takıldım. karanlık ortamda uzaktaki bişeyi veya geniş bir alanı çekecekse flaş patlayınca fotoğraf flu, sanki ortam dumanlıymış gibi çıkıyor (over exposure) ama karanlıkta yakındaki bişeye odaklanırsa normal. herkeste aynı mı bende mi böyle? (iphone beyaz, arkadaki jelatini çıkık, wrapsol + trexta kılıf kullanıyorum beyaz renkli. bir de dikkat ettim flaş yanınca sanki kılıfın altına dağılıyor gibi oluyor telefon beyaz olduğu için de olabilir, wrapsol milimlik de olsa orda bi kalınlık yaratıo ondan da olabilir, gerçi kılıfı çıkartıp da denedim yine aynı şekilde fluluk) bu konuda bilgisi olan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: blackberry86

merhaba. bende de 4s var. ben de fotoğraf olayına takıldım. karanlık ortamda uzaktaki bişeyi veya geniş bir alanı çekecekse flaş patlayınca fotoğraf flu, sanki ortam dumanlıymış gibi çıkıyor (over exposure) ama karanlıkta yakındaki bişeye odaklanırsa normal. herkeste aynı mı bende mi böyle? (iphone beyaz, arkadaki jelatini çıkık, wrapsol + trexta kılıf kullanıyorum beyaz renkli. bir de dikkat ettim flaş yanınca sanki kılıfın altına dağılıyor gibi oluyor telefon beyaz olduğu için de olabilir, wrapsol milimlik de olsa orda bi kalınlık yaratıo ondan da olabilir, gerçi kılıfı çıkartıp da denedim yine aynı şekilde fluluk) bu konuda bilgisi olan var mı?

Bende ip4 var gece çekimini ve iç ortam çekimini hiç beğenmiyorum.
    İç ortamlarda ışık var iken resimler net olmamakta.
    Tam karanlık iç ortamda flu ve mor resimler
    Dış ortamda yarı karanlık ortamlarda morluklar siyahin tam diyah ve net olmama sorunlar apsçık ortada.
    Oysa ki yillar once kullandigim sonyericsson k850i telefonumda 5 mp kamerasi ile her ortamda mukemmel resimler cekebiliyordum. Ve en sevdigim yanı da siyahı tam siyah morluk olmadan göstermesiydi.
    Neden boyle anlamadim ama iş her guzelin bir kusuru var işte veya birden fazla:)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

Turkcelle yaptığım görüşmede bu şikayetleri çok fazla aldıklarını ve cihazın yazılımı ile ilgili bir sorun olduğu için genpaya gitmemi önerdiler. Ama ben cihazı İngilterden getirttim. Faturası mevcut Uluslar arası garanti genpa,kvk gibi servisleri kapsıyor mu? Yoksa Apple n Türkiyede yapılanması olmadığı için kapsamıyor mu?

Yani o kadar paraya telefon satıyorlar çıkan sonuç hayalkırıklığı...

maalesef yurt dışı cihazlar Türkiye de garanti kapsamına girmiyor.

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.