Şimdi Ara

iPhone 4'ten 4S'e geçtim ama ekran çok sarı çıktı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
4.262
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bugün turkcell'den kontratlı beyaz iphone 4s aldım fakat telefonu çalıştırdığımda iphone 4'e kıyasla müthiş bir sarılık olduğunu fark ettim.
    Daha alalı bir saat bile olmadan aradım Turkcell iletişim merkezini pazartesi gelin sizi mağdur etmeyiz dediler ama yine bir süre bekleyeceğiz sanırım. Ne dersiniz ne yapmalı ?

• Doğrusunu yapmışınız Pazartesi üzerine düşün düşmezsenız sallarlar günlerce..Hayırlı olsun...
  • ss koyabilir misiniz? aşırılığı merak ettim ve oyle bir durumda yapılacak en güzel şey anında yetkili satıcıyla iletişime geçmektir. en doğrusunu yapmışsınız
  • quote:

Orijinalden alıntı: hotmale

Bugün turkcell'den kontratlı beyaz iphone 4s aldım fakat telefonu çalıştırdığımda iphone 4'e kıyasla müthiş bir sarılık olduğunu fark ettim.
    Daha alalı bir saat bile olmadan aradım Turkcell iletişim merkezini pazartesi gelin sizi mağdur etmeyiz dediler ama yine bir süre bekleyeceğiz sanırım. Ne dersiniz ne yapmalı ?

Apple Insider sitesinde yayımlanan bir girdiye (4. sayfa 2. girdi) göre bu sarılıkların görülmesinin sebebi
    dağıtımın çok hızlı gerçekleşmesiymiş.
    Şöyle ki, iPhone 4'ün ekran camının
    katmanlarını tutturmak işlemi
    esnasında "Organofunctional Silane
    Z-6011" isimli bir tutturma aracı kullanılıyormuş. Bu esnada da oluşan
    bir buğulanma süreci mevcutmuş. İşte
    Foxconn'un da telefonların dağıtımını
    çok hızlı gerçekleştirmesi üzerine için
    henüz bu süreç tamamlanmadan yani
    bahsedilen bu lekeler görünür haldeyken cihazlar kullanıcıların eline
    geçmiş. Denilene göre de bir-iki gün
    içerisinde bu süreç tamamlanacak ve
    sarılıklar kendiliğinden
    kaybolacaklarmış. Ekranın bu esnada
    açık olması ise süreci çabuklaştırırmış. Yani kısaca denilen o ki, 'içiniz rahat
    olsun, asayiş berkemal

• Arkadaşlar birkaç ss ben ekleyeyim,

Burda göründüğü gibi iPhone 4 beyaz daha soğuk beyaz,

Burda ise iPhone 4s siyah, ipad 2 ve MacBook Pro ile aynı renk sicaklığında. Eğer 2. fotoğraftaki iPhone 4s'ten bayağı bir sarı ise verin servise.

Sattığım iPhone 4 32gb cihazım inanın 1. fotoğraftaki iPhone 4 beyaz'dan daha soğuk beyazdı (resmen gökyüzüne bakar gibiydim ) hatta iphone olan arkadaşlarımın telefonları ile yanyana koyunca herkez servise verdi ama değişen cihazların hiçbiri benimki kadar beyaz gelmedi, çünkü benim telefon gökyüzüne bakıyor gibiydi (mavi)

Not: Ekranlar'da 6000 kelvin ve üstü değerler gözü yorar

Örn:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pocemonmutlu -- 17 Aralık 2011; 23:33:53 >

• bence o kadar paraya kıyıp garantili almanızın bir sebebi var.gidin değişim talep edin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi justreal -- 17 Aralık 2011; 22:33:20 >
  • Bu sarılık olayı iki farklı şekilde;
    1- Yukarıda bahsedilen yapıştıcı sıvının henüz kurumamasından kaynaklı bölgesel sarı lekeler.
    2- 2 farklı panel üreticisinin panellerinin kullanılmasından kaynaklı farklılık.

Arkadaşımda 3Gs var. Benim cihazla onunkini yan yana koyunca onun ekranı baya sarı görünüyor. Hatta fotoğrafını da çekmiştim ama mobilden giriyorum, fotoğraf pc'de.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar cihazınızın ekran fotoğrafını buraya eklerseniz ak kara çıkar ortaya

Örnek fotoğraflar,

Soldaki ekran normal beyaz ama sağdaki ekran resmen sapsarı,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pocemonmutlu -- 17 Aralık 2011; 22:53:30 >

• quote:

Orijinalden alıntı: marikanwap

Bu sarılık olayı iki farklı şekilde;
    1- Yukarıda bahsedilen yapıştıcı sıvının henüz kurumamasından kaynaklı bölgesel sarı lekeler.
    2- 2 farklı panel üreticisinin panellerinin kullanılmasından kaynaklı farklılık.

Arkadaşımda 3Gs var. Benim cihazla onunkini yan yana koyunca onun ekranı baya sarı görünüyor. Hatta fotoğrafını da çekmiştim ama mobilden giriyorum, fotoğraf pc'de.

2 seçenek olabilir.
    geçen sene arkadaşımın londradan aldığı ip4 le benim genpa ip4 arasında rek farkı vardı.
    arkadaşınki daha beyazdı(ekran parlaklık maksimumda iken)
  • Bu mesele iPhone 3G'den beri her iPhone modelinde var malesef. Apple'in ekran konusunda bir standart yakalayamamasi buyuk bir eksiklik bence.
  • SS eklendim , soldaki iphone 4 yurtdışından geldi sağdaki ise turkcell kontratlı 4s..
    Apple Turkiye'de ki operatörlere daha çok riskli seriden yolluyor olabilir belki de..

• ha bi de bu yetmezmiş gibihttp://forum.donanimhaber.com/m_54443207/tm.htm de bahsedilgi gibi ses problemi de yaşadım. yarın sabah erkenden aldığım bayiye gideceğim bakalım yaklaşımlarını da yazarım...
  • quote:

SS eklendim , soldaki iphone 4 yurtdışından geldi sağdaki ise turkcell kontratlı 4s..
    Apple Turkiye'de ki operatörlere daha çok riskli seriden yolluyor olabilir belki de..

Bu ne ya harbiden sapsarı, hemen götür iade et değiştir vs.

quote:

ha bi de bu yetmezmiş gibihttp://forum.donanimhaber.com/m_54443207/tm.htm de bahsedilgi gibi ses problemi de yaşadım. yarın sabah erkenden aldığım bayiye gideceğim bakalım yaklaşımlarını da yazarım...

Bu büyük ihtimalle yazılımsal bir sorun diye düşünüyorum, gerçi ben servis yok hatası, ses kesilmesi, mesaj sesi bozukluğu gibi sorunları yaşamadım. türkcell yamuk yapacağını zannetmiyorum değişim yaparlar büyük ihtimalle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pocemonmutlu -- 18 Aralık 2011; 18:55:03 >

• Enteresan bende öyle bir durum yok gibi yarın işte ip4 ile kıyaslayalım bakalım.
    takip.
  • iyi ögrendik bunuda sarı çıkarsa iade ederim yada değiştirme ön koşulu koyarım artık yoksa almam o ne öyle ya
  • quote:

Bugün turkcell'den kontratlı beyaz iphone 4s aldım fakat telefonu çalıştırdığımda iphone 4'e kıyasla müthiş bir sarılık olduğunu fark ettim.

SArz sorunu var mı aldığın İphone 4s de sArzi çok hızlı azaliyormu
  • benim 4s te aynı sarılık var 4 te elimdeydi baktığım da aynı sarılık çok belirgin bakalım ne çıkacak... artı bende ses gitmeme sorunu da oldu ama telefonu açıp kapatınca düzeldi
    7 8 saattir kullanıyorum bir daha yapmadı
  • 1.5 sene çıkarılan ve bu kadar fazla para verilen bir telefonda olmaması gereken şeyleri yaşıyoruz aslında.

apple ürünleri hiç bir zaman bu kadar donanımsal ve yazılımsal sorunlu olmamıştı şimdiye kadar.

ben bunu fazla talebe cevap vermek adına kalitedeki düşüşe bağlıyorum.

bunda da en fazla suç apple da.

kontrol mekanizmalarını üretim süreçlerini daha iyi denetleyecek şekilde optimize etmeliler. önlem almalılar.

apple ın bir kredisi var kullanıcılarda fakat bu kredi yılların birikintisi. 1-2 senede çarçur edilsin diye verilmedi kullanıcılar tarafından.
  • Abimde iphone 4 kullanıyor. Benimkine göre daha beyazımsı ekranı var. Fakat arkadşaımda da ip4 var. Onunla kendimkini kıyaslayınca bana sarı gelen telefonun bile beyaz gelmeye başladı. Beteri beteri bu olsa gerek.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.