Şimdi Ara

iphone 4 home tuşu sorunu için çözüm olabilir.benim galiba düzeldi (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
85
Cevap
3
Favori
15.881
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: TechZone

şu home tuşu sorununu bir ben yaşamadım herhalde 1 senedir! nasıl kullanıyorsunuz şu telefonları anlamak mümkün değil..

hocam halamda iP4 16 gb var. 1,5 sene önce dubaiden almıştı kızı için. Kızı artık telefona bağımlı oldu angry birds oynamadan uyumuyor, her yemek yiyişinde illaki hapşurduğuı için telefon kusmuk içinde kalıyor, ekranına su düköyor, 1 m yükseklikte mama sandalyesinden cihazı yere atıyor. Bırak hone tuiunu cihazda çizik, ezik bile yok. ( Kuzenin 21 aylık) Ben de böyle konuları görünce çok şaşıyorum onun cihazında cizik bile yokken koca adamların cihazı nasıl arızalanıyor ?
  • işte bende bir anlam veremiyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim power tuşuna toz kaçtı sanırım, basamıyorum hiç bir şekilde. Garantiye de vermek, beklemek istemiyorum, yok mu önerileri olan?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nemésis

Benim power tuşuna toz kaçtı sanırım, basamıyorum hiç bir şekilde. Garantiye de vermek, beklemek istemiyorum, yok mu önerileri olan?

Arkadaşmın telefonunda da zor basıyodu power tuşu. O tuşada aseton döküp düzelttim. Ama biraz riskli çünkü aseton döktükten sonra içine girsin diye power tuşuna bastım üst üste. Bu sefer telefon açılıyor. Neyseki problem olmadı ama bişey olmayacağının garantisi yok tabi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alperemr

quote:

Benim power tuşuna toz kaçtı sanırım, basamıyorum hiç bir şekilde. Garantiye de vermek, beklemek istemiyorum, yok mu önerileri olan?

Arkadaşmın telefonunda da zor basıyodu power tuşu. O tuşada aseton döküp düzelttim. Ama biraz riskli çünkü aseton döktükten sonra içine girsin diye power tuşuna bastım üst üste. Bu sefer telefon açılıyor. Neyseki problem olmadı ama bişey olmayacağının garantisi yok tabi.

Kolonya sorun olur mu acaba? Orada sıvı sensörü gitmesin?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: alperemr

quote:

Kolonya sorun olur mu acaba? Orada sıvı sensörü gitmesin?

Valla hiç bir fikrim yok. Aseton ile denedim sıkıntı olmadı. Kolonya ile home tuşuna müdahale edip başarılı olanlarda var ama power tuşu için bişey diyemem

• valla benim iphonem olsa kıyamazdım hocam aseton, kolonya dökmeye. Hatta büyük ihtimal çift kat silikon kap ve çift kat jelatin ile taşırdım :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: jumpshot

valla benim iphonem olsa kıyamazdım hocam aseton, kolonya dökmeye. Hatta büyük ihtimal çift kat silikon kap ve çift kat jelatin ile taşırdım :)

Çift silikon kılıf yüzünden bozuldu zaten, çok kötü toz topluyor bir daha asla.
  • Bir deneyimimi Anlatacagim eger home tuşunuz sert basıyorsa , basmıyorsa veya basılı kalıyorsa Telefonu kapatın limon kolanyası alin kulak pamukları olurya 2 taraflı onun ucuna damlatin sonra home tusuna sürün etrafini temizledikten sonra 1-2 damla daha damlatın budefa home tusu basılı sekilde silin yani icine az bisi girsin ve ovalayın 1-2 dakika sonra Telefonunuzun home tusu kısmını diger elinizin avucuna gelecek sekilde ( alkış sesi gelir gibi) vuracaksınız icinde kalan sıvı da ciksin telefona zarar vermesin sonra 1-2 dakika bekleyin acin telefonunuzu yepyeni Hom tuşunuz hayırlı olsun :))
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: jumpshot

valla benim iphonem olsa kıyamazdım hocam aseton, kolonya dökmeye. Hatta büyük ihtimal çift kat silikon kap ve çift kat jelatin ile taşırdım :)

Çift silikon kılıf yüzünden bozuldu zaten, çok kötü toz topluyor bir daha asla.

vay be hocam demek o da zararlı. Ee ne demişler sakındığın göze çöp batar :)
  • Arkadaşlar HOME tuşunda sorunu olanlar bu yöntemi denesin lütfen, bulan arkadaşa da dua edin yeter

• Alcohol... it works like a charm!!! and all my troubles seem so far away
  • Deneyeceğim.

• Eğer 3 dakka kullanacaksınız iyi bi çözüm şakası bir yana boşuna uygulamayın kalıcı çözüm değil ben tusu değiştirdim 30 liraya sorum hala devam ediyor geç algılıyor anlayamadım

• Takip. Şuan çok fazla sıkıntı yok. Bazen çift basmışım gibi algılıyor. Ama ilerde bozulcağı belli, 2 yılı geçti telefonu alalı valla baya iyi dayandı benim home tuşu
  • quote:

Orijinalden alıntı: cem_k12

quote:

Orijinalden alıntı: ysakay

quote:

Orijinalden alıntı: cem_k12

alkolu ayarlayamadım bugun bende dayanamayıp kolonya ile yaptım..alkol yarın elime geçicek onla tekrar denicem..
    çok çok bi değişim olmadı ama eski halinden daha iyi diyebilirim..ancak standart basma şeklinde kesinlikle hala işlemiyor,bıraz guc uygulamam ve kenarına dogru bastırmam gerekıyor..yarında cok ıyı bır sonuc alamazsam home tusunu değiştirticem bi şekilde...
    ayrıca diş fırçası ile şarj giriş yerinide temizledim..çok fena toz çıktı dışarı..buzamana kadar yapmadıgıma pişman oldum..

Noldu Hallettinmi Meraklandım :D

varya hocam şuan 4s sahipleriyle kapışacak seviyede bir home tuşum var kolonyadan baska bırseyde kullanmadım..sadece kaliteli kolonya ve bildiğin peçete ile telefonu kapatıp ıyıce sildim iki kere..baya bı kolonya doktum ilk yapısımın gazına gelerek..cama gelen damlacıklar anında kuruyordu ona guvenerek doktum 3 4 damla..2 dk bekleyıp actım kac gun oldu varya tık demedi..mükemmel çalışıyor..sırf zevkine tusa basıp ışığı yakıyorum,sonra kapanınca tekrar bida basıyorum bozucam sanırım :Dnazar değmesin harika şuan..ilgin için teşekkürler...

insan deli olmasın

• quote:

Orijinalden alıntı: SaFaKTR3

Takip. Şuan çok fazla sıkıntı yok. Bazen çift basmışım gibi algılıyor. Ama ilerde bozulcağı belli, 2 yılı geçti telefonu alalı valla baya iyi dayandı benim home tuşu

ben alalı 1ay olmadı kütür kütür ediyo sanki içine kaçıcak
  • Daha önce söylendi mi bilmiyorum ama benim kardeşimin telefonunun da home tuşu bozulmuştu, basınca hiç bir şekilde çalışmıyordu.

Şarj soketini takıp elimle itekledim bastırır gibi, 7-8 defa yaptım bunu. Ve tuş düzeldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Machiavelli. -- 7 Ekim 2013; 22:54:12 >
  • arkadaşlar söylenenleri asetonla denedim ve tuş düzeldi gerçekten..
  • 2 sinide yaptım çift algılama sorunu düzeldi çift basmışım gibi algılamıyor artık
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.