Şimdi Ara

iPhone 4 HDMI kablo ile tv'den mirroring

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
1
Favori
9.082
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Herkese selamlar bir çok kişi HDMI adaptör araştırmış ama pek kullanan ve deneyim yazan görmedim. ebay.den yaklaşık 30$ civarı bir fiyata sipariş ettiğim hdmi dönüştürücü adaptör bugun geldi ve hemen tv ye bağladım ama görüntü alamadım ses vardı. bende yabancı bir forumdaki adımları takip ederek iphone ekranında ne görüyorsam aynısını tv ye aktarma olayını gerçekleştirdim. sizde bu adımları takip ederek görüntü aktarabilirsiniz gerekenler:

1. jailbreakli iphone 4 yada ipod touch 4g ( iOS 4.3.3 Redsn0w, yada iOS 4.3.2 PwnageTool 4.3 Redsn0w, iOS 4.3.1 Redsn0w, PwnageTool.)
    2. apple hdmi adaptör
    3. hdmi kablo
    4. hdmi girişli bir tv

1.Adım:
    cydia'dan iFile programını indiriyoruz
    2.Adım:
    iFile programını çalıştırıp sırasıyla: /System/Library/CoreServices/Springboard.app 'yi açıyoruz
    3.Adım:
    Springboard içindeki N90AP.plist dosyasına tıklıyoruz
    4.Adım:
    Gelen ekranda Property List Görüntüleyiciye tıklıyoruz
    5.Adım:
    Açılan ekranda capabilities seçeneğine basıp açtıktan sonra sağ alttaki "+" tuşuna basıyoruz
    6.Adım:
    Öğe Ekle bölümü açılmış olacak ilk satıra: display-mirroring yazıyoruz alt tarafta bulunan Tip seçeneğine girip Boolean'ı seçiyoruz. ve daha sonra "oluştur" duşuna basıyoruz.
    7.Adım:
    capabilities altında biraz aşağı doğru ilerleyince display-mirroring düğmesini seçili olarak işaretleyip telefefonumuzu kapatıp açıyoruz
    ve iphone görüntüsü bire-bir televizyona yansıyor.
    ayrıntılar için alıntı yaparak çevirdiğim orjinal konu:
    http://www.techcular.com/enable-hdmi-video-mirroring-iphone-4/

arkadaşlar ben bu şekilde görüntü aldım fakat tv deki görüntü kalitesi pek tatminkar değildi. Birde oyun oynarken bir iki kere ses kesildi. genede çalıştırabilmek güzel. daha iyi bir yöntem bilen varsa deneyim tecrübe ve tavsiyelerimizi buradan paylaşalım.

• Resimdeki gibi yazıp oluştur tuşuna basıyoruz.

• daha sonra seçili olmayan display-mirroring seçeneğini seçili işaretleyip çıkıyoruz. telefonu yeniden başlatın tv bağlantısı için hazır.

Saygılarımla

• Ürün orjinal mi? Apple sitesinde 39 dolar . Halen çin sitelerine düşmedi, ben alamadım ve USA dan direk getirtcem.
  • JB siz olanlar içinde daha önce multi touch gestures için kullandığımız yöntemle (http://forum.donanimhaber.com/m_47845471/tm.htm ) bu bilgiyi birleştirerek sonuç alınabilir sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bukalemun

Ürün orjinal mi? Apple sitesinde 39 dolar . Halen çin sitelerine düşmedi, ben alamadım ve USA dan direk getirtcem.

Benim aldigim fiyat 34.99$ + 1.5$. Kargosu. Apple sitesinde 39$ ise orjinal mi degilmi diye hic ugrasmaya gerek yok ama bana gelen urun apple sitesindeki urunle 1e1 ayni ambalaji dahil dandik birseye benzemiyor!
  • peki neden jb lı olması gerekıyor onu anlamadım.. hdmi kabloyu kullanmak ıcın sadece tak kullan yapmak gerekmıyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ender

peki neden jb lı olması gerekıyor onu anlamadım.. hdmi kabloyu kullanmak ıcın sadece tak kullan yapmak gerekmıyor mu?

Tak kullan ipad 2 de oluyor bildigim kadariyla iphone 4 icin ozellik calisiyor ama cydia dan indirdigimiz ifile adli programla iphonun dosya konumuna eriserek display-mirroring (goruntunun tvye yansimasi) ozelligini eklememiz gerekiyor. Jbsiz iphonelarda dosya konumuna inebilen bir program varsa is gorur burda isi yapan jb degil jb sayesinde indirebildigimiz programdir gerci genel olarak ta jb'in aciklamasi budur!
  • GS2 nin gozunu seviyim donusturucuyu al hdmi kablonun bi ucunu donusturucuye bi ucunu tv ye bagla bitti ozgurlugun gozunu seviyim :)))
  • resimde de görüldüğü gibi gayet kullanışlı yokmu kullanan ve bu konuda tavsiyesi olan?

• orjinal adaptör alınca sorun olacağını zannetmiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: prokopi

quote:

Ürün orjinal mi? Apple sitesinde 39 dolar . Halen çin sitelerine düşmedi, ben alamadım ve USA dan direk getirtcem.

Benim aldigim fiyat 34.99$ + 1.5$. Kargosu. Apple sitesinde 39$ ise orjinal mi degilmi diye hic ugrasmaya gerek yok ama bana gelen urun apple sitesindeki urunle 1e1 ayni ambalaji dahil dandik birseye benzemiyor!

dostum şarj girişi var degil mi kabloda
  • Bu işlemi cydia dan değilde, Installous tan yapmak mümkünmü
  • Off şu apple ın saçma kısıtlamaları adam 30$ almış işte bıraksana yakasını :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: DVD

Bu işlemi cydia dan değilde, Installous tan yapmak mümkünmü

Cydia dan DisplayOut u yüklemeniz yeterli
    (ifile ile her hangi bir dosya düzenlemenize gerek yok, kur çalıştır)

Installous daki TVOut Genie! çok iyi çalışmıyor. (her uygulamayı yansıtmıyor tv ekranına)

Saygılarımla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ultrapengu -- 7 Ekim 2011; 19:13:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ultrapengu

quote:

Bu işlemi cydia dan değilde, Installous tan yapmak mümkünmü

Cydia dan DisplayOut u yüklemeniz yeterli
    (ifile ile her hangi bir dosya düzenlemenize gerek yok, kur çalıştır)

Installous daki TVOut Genie! çok iyi çalışmıyor. (her uygulamayı yansıtmıyor tv ekranına)

Saygılarımla.

Çok sağol dostum. Bir deneyim bakayım becerebilecekmiyim. Tekrar Teşekkürler.
  • Arkadaşlar benim tel 3gs bunu tv den görmek mümkünmü. Bende kablo var ama sadece ses alabiliyorum. ultrapengu arkadşın
    verdiği program bendeki tele yüklenmedi. Başka yardımcı olabileceğiniz bir şey var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Erniuif

quote:

quote:

dostum şarj girişi var degil mi kabloda

Kabloda sarj girisi var apple sitesinde yayinlananla birebir ayni!
    Display out denemedim su haldeyken gerek var mi? Suan tak kullan seklinde bir problem yok. Bazi oyunlarda goruntu gidip geliyor geldiginde ses gidiyor tak cikar yapinca duzeliyor bazi oyunlarda hic problem cikmiyor ilginc!

• quote:

Arkadaşlar benim tel 3gs bunu tv den görmek mümkünmü. Bende kablo var ama sadece ses alabiliyorum. ultrapengu arkadşın
    verdiği program bendeki tele yüklenmedi. Başka yardımcı olabileceğiniz bir şey var mı?

Ustad bu konunun birinci mesajinda tarif ettigim sekilde ifile'yi yukleyip ayarlamayi denedinizmi o sekilde sanirim olur! Cunku ilk basta bende de sadece ses vardi artik ses ve goruntu var:)
  • quote:

quote:

Arkadaşlar benim tel 3gs bunu tv den görmek mümkünmü. Bende kablo var ama sadece ses alabiliyorum. ultrapengu arkadşın

Ustad bu konunun birinci mesajinda tarif ettigim sekilde ifile'yi yukleyip ayarlamayi denedinizmi o sekilde sanirim olur! Cunku ilk basta bende de sadece ses vardi artik ses ve goruntu var:)

Dostum çok sağol yardımların için. Senin yardımlarınla beceremedim ama başka bir başlıktaki arkadaşın anlattıkları ile çözdüm.
    O arkadaşın yazısını paylaşıyorum. Umarım başkalarınında işine yarar. Benim telefonum 3 gs. Kullandığım tv kablosu ise
    Dexim iPhone 3G / 3GS / 4 AV Dock İstasyonudur. Ben bu cihazla aşağıdaki arkadaşın sayesinde tüm iphone uygulamalarını tv den görüyorum.
    Tabi tekrar ediyorum HayaL™ nickli arkadaşın paylaşımı sayesinde başardım.
    Burdan ona tekrar teşekkür ederim.

Orijinalden alıntı: HayaL™
    Cydia'da TvOutTuner diye bi uygulama var. Bunu yükleyince iPhone ekranını 106 ekranda görüyosunuz, ayrıca tüm uygulamalarda Tv out desteği varsa kullanabiliyosunuz. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DVD -- 7 Ekim 2011; 22:58:51 >

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.