Şimdi Ara

Iphone 4 4.2.1 GreenPoison JB Pili içiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
57
Cevap
0
Favori
3.205
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Sanki pil ömrü yarı yarıya etkilenmeye başladı. resmen içiyor. greenpoison ile jb yaptıktan sonra 2 kat daha az gitmeye başladı pil.

• Şarjın azalması ile ilgili jb nın bır etkısını göremedım 2 saattır kullanıyorum.. içiyor denıyor nasıl içiyor merak ettım...
  • bendede pek problem yok. eskisi gibi geldi.
  • Arkadaşım sana tavsiyem iPhone'u restore etmen, pil ile ilgili kesinlikle sorun yok

Yalnız şunu belirtmek isterim 4.2.1 update'ten sonra telefon bariz hızlandı ve 3G açık olmasına rağmen şebeke hep full çekiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: myfranco
    Tebrikler ancak sorunun cevabı o değil.Jb sevmeseniz bile jb yasal ve ortada başka bir soru var.Her fırsatta jb yapmamanın güzelliğini belirten yazılardan birine sahip olmanız şart değil.Bu tip konuların tartışıldığı başlıklar da var.Oralarda daha uygun olur yazmanız.

Bu konuda çok haklısınız. Soru soran arkadaşın aradığı cevapla alakasız bir yorum oluyor.

Aynı konuyu ben de merak ediyorum. iPhone 2G de şarj konusunda JBliyken sorun yaşamıyordum. Şuan iPhone4 ü jb yapsam mı yapmasam mı diye düşünüyorum. Düşünmeme neden olan konulardan biri de bu. :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hksdejavu -- 6 Şubat 2011; 13:07:34 >
  • İp4 jb li kullanıyorum.su gibi falan içtiği yok.senin telefonunda arkada cok fazla uygulama vardır.
    Bir arkadaşda igo dahil 130 $ verdim mutluyum diyor benim günlük sildiğim uygulama 130$ dan fazla.benden mutlusu yok o zaman :)
  • Doğru söze ne denir :D

quote:

Orijinalden alıntı: Perseus1

İp4 jb li kullanıyorum.su gibi falan içtiği yok.senin telefonunda arkada cok fazla uygulama vardır.
    Bir arkadaşda igo dahil 130 $ verdim mutluyum diyor benim günlük sildiğim uygulama 130$ dan fazla.benden mutlusu yok o zaman :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erencaner -- 6 Şubat 2011; 21:42:03 >
  • Bencede pilde soryn var daha dun 4.1'de %3'luk sarjla (3g, edge ve wifi kapali) yaklasik 2 saat beklemede kaldi telefon ama bugun 421 jb ve ayni sartlarda 1 saati gormeden gitti.
  • Bende de bir sorun yok jailbreak yaptıktan sonra çok kullanmaya başlama ile alakalı olmasın ???
  • Her jb sonrasi pili iciyor demek de moda oldu artik. Pile olumsuz bir etkisini gormedim ben.
  • Bende hiçbir sorun yok. Sizin kullanımınızda hfif bir artış olmuş olabilir mi?

Olmadı tekrar jb yapın içinizi rahatlatmak için.
  • Sonucta ilk kez jb yapmiyorum ki, 4.1 jb'den 421'e yukselttim tum appstore ve cydia programlarim ayni degisen tek sey versiyon. Herzaman kullandigim appler yenilik yok. Herzamanki kullanim tarzim.
  • Temiz restore
  • quote:

Orijinalden alıntı: er-soy

Sonucta ilk kez jb yapmiyorum ki, 4.1 jb'den 421'e yukselttim tum appstore ve cydia programlarim ayni degisen tek sey versiyon. Herzaman kullandigim appler yenilik yok. Herzamanki kullanim tarzim.

O zaman akla gelen ilk sonuç rc5'in pek stabil olmadığıdır. Her cihazda aynı performansı veremiyor demek ki. Ya da ben eskisine göre az kullanıyorum. Bu da bir olasılık, final dönemi olunca tabi.
  • Temiz bir restore yap.Üstüne bir daha jb yap
  • Arkadaşlar 2gden beridir iphone kullanıcısıyım.

Şu ana kadar çıkmış olan tüm iphone modelleri, sürümleri ve jailbreak leri kullandım.

versiyon 4.2.1 iken snow ile tethered jb kullanmaktaydım pil performansı harika idi. Şimdi untethered a çevirdim resmen içiyor. Günlerdir test etmek için 3 defa temiz restore yaptım yeniden yükledim ama pil hususunda gözle görülür bir performans azalması var.

Her jb sonrası moda oldu diyen arkadaş için söylüyorum, boşa konusmuyorum
  • Arkadaşlar, pek çok kişi bu jailbreakten yana dertli. Bence biraz daha bekleyip final versiyonuyla dönüş yapalım. Çünkü zaten 4.1 ile 4.2 arasında abartılacak hiçbir fark yok
  • final versiyonu derken rc5 beta değil bildiğim kadarıyla?
  • jailbreak pili içer evet. Ama nedeni sadece kullanıcı ile alakalıdır. Telefon jailbreaklı olduğu için ve kullanıcının elinden düşmeyeceği için pilin hızlı gitmesi kadar normal birşey olmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: N-HakaN
    jailbreak pili içer evet. Ama nedeni sadece kullanıcı ile alakalıdır. Telefon jailbreaklı olduğu için ve kullanıcının elinden düşmeyeceği için pilin hızlı gitmesi kadar normal birşey olmaz.

İşte bu kadar.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.