Şimdi Ara

iPhone 16'da yapay zeka özellikleri nedeniyle RAM ve depolama alanı artabilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
491
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • iPhone 16'da yapay zeka özellikleri nedeniyle RAM ve depolama alanı artabilir
    Apple, şuanda iPhone 15 ve 15 Plus'ta 6 GB RAM ve 15 Pro modellerinde ise 8 GB RAM sunuyor. Yeni gelen bilgiye göre Apple telefonlarındaki RAM miktarını arttırarak 8 GB'tan başlatabilir.

Yapay zeka yarışının kızıştığı günümüzde teknoloji devleri cihazlarına Büyük Dil Modelleri'ni (LLM'ler) dahil etmeye çalışıyor. Daha hızlı sonuç üretmek için cihaz üzerinde çalıştırılmaya çalışılan modeller nedeniyle RAM ihtiyacı artıyor. Dolayısıyla yeni yapay zeka özellikleriyl gelecek olan iPhone 16'da RAM miktarı yükselebilir.

Ayrıca Bkz.Apple, MicroLED ekran fikrine veda ediyor: İşte nedeni

Apple'ın aynı zamanda NAND bellekleri kullanarak cihazdaki yapay zekanın çalıştırılabilmesi konusunda araştırma yaptığı bildiriliyor. Dolayısıyla daha yüksek depolama alanı ihtiyacı ortaya çıkıyor. Duyumcu Revegnus'un iddiasına göre iPhone 16'da minimum depolama alanı 256 GB olabilir.

iPhone 16 serisinin çıkmasına daha uzun bir süre olduğu için bu iddiaları şüpheyle yaklaşmak gerektiğini belirtelim.

Kaynak:https://wccftech.com/iphone-16-to-feature-increased-ram-to-run-on-device-ai/

• iOS'ta 4 GB ram devri geçen sene iPhone 14'ün 6 GB ile gelmesiyle bitmişti. iOS 18'den itibaren yeni özellikler daha fazla ön belleğe ihtiyaç duyacaktır. iPhone 13 işlemcisi güçlü olmasına rağmen sırf 4 GB ram yüzünden bazı yapay zeka özelliklerini alamayabilir. Artık "iOS'ta ram önemli değil" devri kapandı. iPhone SE4 en az 6 GB ile gelecektir.
  • iOS'ta 4 GB ram devri geçen sene iPhone 14'ün 6 GB ile gelmesiyle bitmişti. iOS 18'den itibaren yeni özellikler daha fazla ön belleğe ihtiyaç duyacaktır. iPhone 13 işlemcisi güçlü olmasına rağmen sırf 4 GB ram yüzünden bazı yapay zeka özelliklerini alamayabilir. Artık "iOS'ta ram önemli değil" devri kapandı. iPhone SE4 en az 6 GB ile gelecektir.
  • allah razı olsun ya
  • Yapay zeka ile daha verimli ram kullandigi icin varolan ram miktarini dusurmesini beklerdim Apple dan beni sasirtti gercekten.
  • Önemli olan RAM değil yazılım, iPhone 1gb RAM ile 24gb ram Androidi döver.

Ah be 6-7 yıl önce Apple'ın ısrarla donanım yükseltmemesini Tim Cook'tan fazla savunan tayfayı bile özledik
  • hayloft H kullanıcısına yanıt
    Apple Se'ye asla bu kadar ram vermez. iPhone SE 2020/128 kullanıyorum.. ciddi donmalar kasmalar ve oyunlarda fps dropları yemeye başladım.. pil 🔋 ömrü %78'e inince patladı alet. Ki yazılım tarafında da ciddi stabilite sorunları mevcut. Xiaomi ve Samsung araştırması içindeyim 30K'ya kadar. İPhone 13 bile alasım gelmiyor bu yaşadığım sorunlardan ötürü.
  • SonatTürkoğlu QUHSD S kullanıcısına yanıt

SE 2 çöp bir telefon iPhone bile sayılmaz ki onda yaşadığın sorunlar xiaomi ile samsung da yaşayacaklarının ancak fragmanı olur.

Pc üzerinden bir temiz kurulum yaparak cihazı sıfırlarsan büyük ölçüde kendine gelir. Oyun oynamaya elverişli bir cihaz değil zaten.

SE4 en az 6 Gb ile gelir mantıken iOS 18 ile çıkar 23’e kadar güncelleme alacak demektir 4 Gb ile hiçbirini düzgün çalıştıramaz. Bu saatten sonra 13 de alma zaten minimum 14 alınmalı. 4 Gb devri bitti artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hayloft -- 25 Mart 2024; 9:9:6 >
    Xiaomi ve Samsung bu kadar patates mı şu anda ? Merakımdan soruyorum. Uzaktan takipteyim yeni nesil androidleri. Çok bilgim yok bu konuda, bana biraz özet geçebilirsen çok sevinirim 🙏🏼

Xiaomi yazılım konusunda kötü iOS’tan sonra çok dandik hissettirir android denemek istiyorsan S23 fiyat performans olarak mantıklı memnun kalırsınız şuanda tamamen sorunsuz bir platform yok hepsinin kendine göre artı eksileri var.

Çok teşekkür ediyorum 👌🏼 biraz bakayım incelemerine 👍🏼
    Son çıkan modele bakılırsa gayet de verebilir. Hatırlatmak gerekirse iPhone SE (3. nesil) ve iPhone 13 arasında birkaç ay fark var. Yani aynı dönem ama ikinci neslin aksine üçüncü nesilde Apple çekirdek donanımda herhangi bir kırpma yapmadı. iPhone 13’teki A15 ve 4 GB ikilisi üçüncü nesilde de aynen kullanıldı. Yeni cihazda 6 GB kesin gibi. Sizin cihazdaki kasmaların sebebi de pilden kaynaklı. Pil eskidiği için sistem işlemcinin hızını yarı yarıya düşürdü. Pili yenilerseniz bu sorunu aşabilirsiniz. 30K bütçeniz varsa iPhone almayın zaten. Dört yıllık iPhone 12’ye o para verilmez. 30K’ya alınabilecek en iyi cihaz S23. Bunun dışındaki Androidlere bakma bile. S23 FE falan da alma. Exynos’a o para verilmez. Fiyatlar daha da yükselmeden S23 çekin derim. Alırsanız da mutlaka 256 GB alın. 128 GB olanlarda UFS 3.1 var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Jingles -- 25 Mart 2024; 17:1:42 >
  • Mr. Jingles kullanıcısına yanıt
    Harika açıklamışsın dostum çok teşekkür ediyorum sanada 🙏🏼

13 ten hangi cihaza geçmem fark ettirir bana hocam

• AMC A kullanıcısına yanıt
    Android’e mi geçeceksin?

Hocam s24 ultra beni çeliyor biraz kalem vs avantajından dolayı onun dışında 15 pro max alıp geçsem mi diye düşünüyorum.

• AMC A kullanıcısına yanıt
    iPhone kullanıyorsan 15 PM. Zaten ilginç bir şekilde Samsung kamerayı S24U’da batırmış görünüyor. Aynı sensör aynı lens S23U’da varken nasıl daha kötü çekebilir hayret doğrusu.

Tamamdır hocam o olayı bende anlamadım nasıl daha iyi yapması lazım iken kötü yapabilrler

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.