Şimdi Ara

iPhone 12 Türkiye fiyatları Apple tarafından resmen açıklandı! (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
293
Cevap
2
Favori
26.310
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
75 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Evet devlet dünyanın vergisini alıyor

Ama Apple'da güzel geçirmiş kabul edin...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Guhong01 kullanıcısına yanıt
    3g’den 4g’ye geçtiğimde ne değiştiyse omkadar birşey değişcek. Aman aman birşey değil. Ama ben aldığım bir şeyi uzun yıllar kullanıyorum. İphone4’ümü 4 yıl kullandım. 6s plus tam 5 yaşında. Bundan sonra alacağım cihazıda min 5 yıl kullanacağım için hiç olmazsa son gelişmelere nisbeten yakın olsun istiyorum ha ama bu fiyatlardan 6g olsa ip12’de yine almam, alamam.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: matador_mirkhan

3g’den 4g’ye geçtiğimde ne değiştiyse omkadar birşey değişcek. Aman aman birşey değil. Ama ben aldığım bir şeyi uzun yıllar kullanıyorum. İphone4’ümü 4 yıl kullandım. 6s plus tam 5 yaşında. Bundan sonra alacağım cihazıda min 5 yıl kullanacağım için hiç olmazsa son gelişmelere nisbeten yakın olsun istiyorum ha ama bu fiyatlardan 6g olsa ip12’de yine almam, alamam.
    3g den 4g ye geçtiğinizdeki fark olmayabilir, 5g nin bant genişliği çok yüksek fakat 4g nin bile max bant genişliğini kullanamıyoruz, kullansak dahi hayatımızda bir şey değişmeyecek, 5g nin asıl amacı çok düşük ping oranları diye biliyorum, bu da telefon internetinde hiç bir şey değiştirmeyecek, 5g nin tamamen bir pazarlama olduğunu düşünüyorum, asıl etkilerini telefonlarda değil, anlık çalışan uzaktan robot ve simülasyon teknolojilerinde fark olacağını düşünüyorum, ya da nvidia now gibi anlık cloud servislerinde büyük fark olacak, telefonlarda fark olacağını hiç zannetmiyorum. 5g bulunan bir ülkedeyim ve 5g konusunda hiç kimse heyecanlı değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guhong01 -- 21 Kasım 2020; 16:50:36 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Büyük İskender B kullanıcısına yanıt

İmza  

• hasan.sonus kullanıcısına yanıt
    Apple Türkiye’de 700usdlik 5gli dünyanın en hızlı işlemcisine ve belki de en iyi ekranına sahip premium malzeme kalitesinde ve çok iyi satış sonrası desteği sağladığı ürününü KDV ve ÖTV düşünce 5.800TLye satıyor. Dana bundan kurumlar vergisi de verecek kalacak 4.500TL. Kendi pazarlama işçilik malzeme vb maliyetleri saymıyorum bile. Adamlardan indirim dinleneceğimize kendi vergi sistemimiz ve kur komedimizi düzeltmemiz lazım önce. Playstation 10k, içinde biraz güvende hissedeceğin arabalar 250kdan başlıyor. Türkiyede asgari ücret bile 300usdye düştü. Sonra Apple günah keçisi. Söylemek istediğim buydu.

• mcx kullanıcısına yanıt
    Enflasyon ve vergilerin yüksek olmasını halkın ithal mallari almasına bağlamışsınız benim gördüğüm. Düşüncenizde haklılık payı var ama döviz ile savasamamamızın sebebi yeteri kadar üretim yapıp dışarıya satıp dolar girişi sağlayamıyoruz ülkeye.
    Hepsinden önemlisi büyük yatırımcılar ülkenin mevcut durumundan dolayı gelip yatırım yapmıyorlar ciddi bir güvensizlik ortamı var. Bagimsiz olması gereken merkez bankasi başkanları bir gecede değiştiriliyor, faizler konusunda yanlış yapılıyor, büyük ihalelerde şeffaflık yok,ekonomi bakanı ortadan kayboluyor 24 saat sonra hükümet açıklaması geliyor ve eski bakan resmî istifa açıklamasi bile yapmadı ortadan kayboldu resmen. Gerçi bakanın gitmesi olumlu etki yarattı piyasalarda başka ülke olsa tam tersi durum yaşanır böyle bir garip durumdayız. Yatırımcı için hükümetimiz tahmin edilemez durumda yok canım böyle karar almaz diyemiyorlar her türlü yapilmamasi gereken şey yapılabiliyor. Milyar dolarlık is yapan adamlardan bahsediyorum burada işlerini riske atmazlar bu ortamda. Hükümet bu ortamda bile burnunun dikine gitmeyi bırakıp güven ortamı sağlamaya çalışacağız diye açıklama yaptığında dolar girişi oluyor ülkeye ve kur düşüyor. Acı reçete uygulayacağız açıklaması buna örnek. Faiz enflasyon iliskisinde dünyadaki ekonomistlerin tam aksine bir yol izleme konusunda diretiyor hükümet ama ne hikmetse bir tane bilimsel çalışma yapılmıyor bu tezlerini kanıtlayacak. Ülke ekonomisi üzerinde denendi ve başarısızlık getirdi ekonomi 2000 yıllarındaki kadar daralma yaşadı. Bu yapılan hataların bedelini kim ödüyor peki, halk ödüyor fakirleşerek. Benim durumum iyi olsa ben de düşünmeden alırım bu telefonu çünkü dünyaya bir kez geliyoruz ülkemden dışarıya para çıkışı olmasın diye onu bunu almamazlik yaparak bir ömür geçirilmez.

• Arkadaşlar daha önce de sorulmuştur ama tekrar sormak istiyorum. Yurt dışı fiyatları aynı olan android amiral gemisi fiyatları ile iphone fiyatları neden aynı olmuyor ? İphone’lara farklı bir vergi mi uygulanıyor ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FthK. -- 21 Kasım 2020; 18:22:54 >
  • iphone 12 mini yurt dışı fiyatı 699 dolar =5.338 lira

imei kayıt harcı = 2006 lira

toplam 7344 lira

en düşük versiyonu bile %26.6 ucuza alınabiliyor.

Yanına da bir ps5 alırsanız yaklaşık 4000 lira da oradan kar edersiniz. (diskli versiyon)

Türkiye'de 18300 liraya alabilecekken yurtdışından vergi dahil 11344 liraya getirirsiniz. Bu kadar indirimi mağazadan veya internetten alamazsınız.

Bu nedenle corona etkisini yitirdiğinde yurtdışına çıkıp almak en mantıklısı. Şu an fırsatçılık yapılıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Erengy -- 21 Kasım 2020; 18:29:45 >
  • Erengy kullanıcısına yanıt
    hocam corona etkisini kaybettiğinde 12 falan kalmaz yeni seri gelmiş olur, şuan en mantıklı tercih şuan peynir ekmek gibi satan xioami mi 10t pro alıp geçmek, 5700 e, tabii o da bulunursa ve zam yemezse, para sıkıntısı olmayan da gidip alacak iphone 12 pro maxx, güle güle kullanacak,

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • dolara kuru mahvetin bizi

• Valla 11 grubu daha iyi bence. Parası fazla olan 12 alır.

• 2007 yılında ilk iphone'u Amerikadaki bi arkadaşıma getirterek başlamıştım apple kullanmaya. Iphone 7 ye kadar sürdü. Sonraki modellere o paraları verecek kadar zengin değilim saf da değilim . Android cihazlar çok çok yeterli benim için. F/P ürünler kullanmak zorundayım. Benim anlamadığım samsung'un cihazları yurtdışında apple ile aynı fiyatta satılıyor ama Türkiye'ye gelince 2000 hatta bazen 5000 tl fiyat farkı oluyor samsung ve apple arasında (samsung ucuz). Mesela note 20 ultra 256gb sadece 11k (12pro rakibi)

• quote:

Orijinalden alıntı: matador_mirkhan

nasıl bir şey farketmedi. şu an turkcell ile 4.5 g ile 263 mbit internet alıyorum. şaşırmışsınız siz.

• FthK. kullanıcısına yanıt
    Diğer markalar az çok Türkiye'ye özel fiyat politikası uyguluyorlar

• Aylardan şubat.. Hava eksi 17 civarı.. Bir gece vakti mitsubishi pajero 3.2 did ile yollardayız kara saplandık neyse ki kendi imkanlarımızla takımın yaklaşık 1700 mt olduğu bi yerde kısa süreliğine mahsur kalmıştık.. Bir de ne görelim iki tane iphone 6 sahibi tlf larını açmaya çalışıyor.. Android ise hala canavar gibi.. Neyse soğukta kapanma olayına dikkat çekmek istedim.. Sıcakta da kapanıyor ama bi anım yok :)

.

Dxomark ta kamera puan sıralaması şöyle:

1- Huawei Mate 40 Pro puan 136

2-Xiaomi Mi 10 Ultra. 133

3-Huawei P40 Pro. 132

4-Apple iPhone 12 Pro Max. 130

5-Apple iPhone 12 Pro. 128

6-Xiaomi Mi 10 Pro. 128

7-Vivo X50 Pro+. 127*

8-Oppo Find X2 Pro. 126

9-Samsung Galaxy S20 Ultra 5G.126

10-Honor 30 Pro+125

Diye devam ediyor.. Link burada isteyen bakabilir.. Yapılan birçok testlerde bile 12 pro max pubg de ısınıyor.. Android ekosistemindeki bir snapdragon 865 plus gibi değil asla.. Hele huawei Kirin 990 5G gibi de değil ama çok pahalı.. Kamera olarak zaten yanına yaklaşamaz ama çok pahalı.. Yapılan bir araştırmaya göre iphone kullanıcılarının yalnızca %10 unun teknoloji ile arası iyiymiş vaktiyle bi dergide okumuştum, bir çoğu etikey olsun diye kullanıyor bu sonuca göre.. Vaktiyle youtube kanalımda da yayınladığım iphonedan android e İnternetsiz, kablosuz, bluetoothsuz ilke veri transferini yaptığımda sahibi çok şaşırmıştı; nasıl olur asla gönderememen lazım satıcı bana öyle söyledi demişti.. Genelleme yapmayalım ama satıcısı dan alıcısına durum ortada.. Çok yakın dönemde iphone 11 den pahalı kırık ekran sorunu yüzünden huawei p40 lite e geçen bir dostum, şarj kamera, oyun performansı konusunda çok memnun.. İphone'lar daki oyunlarda ısınma sorunu malum ortada.. Çocuk abi full parlaklık saatlerce ısınmadan oynuyorum, kullanıyorum diyor iphone da bu asla mümkün değildi diyor.. Ayrıca amatör tlf tamiri yaptığım için çok ekrana değiştirdim her markanın neredeyse.. Piyasada hiç bir markanın orijinali bulunmaz (bazı istisnalar var) orjinal ekranlar yalnız servislerde olur.. Ama yan sanayi ürünlerde iki üç kaliteye ayrılır.. Mesela aliexpreste birçok Çin menşeyli cihazların orjinal ekranını bulursunuz.. Yaklaşık kargo, gümrük vergisi dahil 150?-700? arası markaya göre değişiyor.. Ekranı 2000 ? olan bi cihaz tr de bir çok kullanıcıyı aşar.. Fiya perfomans benim için çok çok önemli diyenlerin iki Ke düşünmesi lazım, çok pahalı cihaz alırken..

Şimdi ios cular saldırıya geçecek..sıkı duralım androidciler.. Ya da kendim de dururum sorun değil :)

Her türlü çürütürüz..

• zaferkahraman kullanıcısına yanıt
    Şaşırcak birşey yok! Tabiki bağlantı hızı artıyor da Bir telefonla o kadar ne hızına ihtiyaç duyuyorsunuz? Ben zaten alacağım ürün son teknoloji olsun diyorum okursanız yazının devamını ama 3g’den 4g geçincede oha olmadım. Tarayıcım uygulamalarım herşeye birkaç sn daha hızlı giriyor o kadar. Ha telefondaki internetle yüksek veriler indiriyorsanız bilemem. 5g ile de daha daha hızlı girip çekim gücüm artacak, budur. Ha bilmediklerm varsada affola bilgilendirin

• gerbera kullanıcısına yanıt

Bu siralamayi kim yapmis merak ettim oneplus marka cihaz yok 🤔

• Namaste. kullanıcısına yanıt
    😁😆😅

• quote:

Orijinalden alıntı: Mhmmt4991

Enflasyon ve vergilerin yüksek olmasını halkın ithal mallari almasına bağlamışsınız benim gördüğüm. Düşüncenizde haklılık payı var ama döviz ile savasamamamızın sebebi yeteri kadar üretim yapıp dışarıya satıp dolar girişi sağlayamıyoruz ülkeye.
    Hepsinden önemlisi büyük yatırımcılar ülkenin mevcut durumundan dolayı gelip yatırım yapmıyorlar ciddi bir güvensizlik ortamı var. Bagimsiz olması gereken merkez bankasi başkanları bir gecede değiştiriliyor, faizler konusunda yanlış yapılıyor, büyük ihalelerde şeffaflık yok,ekonomi bakanı ortadan kayboluyor 24 saat sonra hükümet açıklaması geliyor ve eski bakan resmî istifa açıklamasi bile yapmadı ortadan kayboldu resmen. Gerçi bakanın gitmesi olumlu etki yarattı piyasalarda başka ülke olsa tam tersi durum yaşanır böyle bir garip durumdayız. Yatırımcı için hükümetimiz tahmin edilemez durumda yok canım böyle karar almaz diyemiyorlar her türlü yapilmamasi gereken şey yapılabiliyor. Milyar dolarlık is yapan adamlardan bahsediyorum burada işlerini riske atmazlar bu ortamda. Hükümet bu ortamda bile burnunun dikine gitmeyi bırakıp güven ortamı sağlamaya çalışacağız diye açıklama yaptığında dolar girişi oluyor ülkeye ve kur düşüyor. Acı reçete uygulayacağız açıklaması buna örnek. Faiz enflasyon iliskisinde dünyadaki ekonomistlerin tam aksine bir yol izleme konusunda diretiyor hükümet ama ne hikmetse bir tane bilimsel çalışma yapılmıyor bu tezlerini kanıtlayacak. Ülke ekonomisi üzerinde denendi ve başarısızlık getirdi ekonomi 2000 yıllarındaki kadar daralma yaşadı. Bu yapılan hataların bedelini kim ödüyor peki, halk ödüyor fakirleşerek. Benim durumum iyi olsa ben de düşünmeden alırım bu telefonu çünkü dünyaya bir kez geliyoruz ülkemden dışarıya para çıkışı olmasın diye onu bunu almamazlik yaparak bir ömür geçirilmez.

Bakanın gitmesi ile birlikte asıl olay 475 baz puan artışının günler öncesinden herkesçe bilinmesiydi. Yandaşlar tepeden satıp bihaber halkım bakakaldı anca.

Telefonu konuşamıyorum bile 10k ya giriş seviyesi iphone satılacak. En çok satan akıllı telefon olacağından şüphem yok.

• ChiefOfficer kullanıcısına yanıt

Asgari ücrete bakma olayı yanlış o zamandan bu zamana zaten asgari ücretli sayısı arttı.

En iyi gösterge en düşük memur maaşı şu an 4305 lira.

2018 Temmuzda 2614 Liraydı.

Arada devasa bir uçurum var.

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.