Şimdi Ara

iPhone 11 256GB 7849₺ Türkcell (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
1
Favori
4.940
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Hardwired

2000 liranın üzerinde telefon alanın aylık geliri 10000 değilse çok şaşırıyorum. kişisel söylemiyorum türkiye genelinde, 6000 liraya cep telefonu satacağız diyorlar kapıda izdiham oluyor gerçekten çok büyük bir zihin uyuşukluğu yaşıyor toplumumuz...
    Bende anlamıyorum fakat onlar yakında acı olarak anlayacaklar neyin ne olduğunu. Bekarım beyaz yakayım. Maaşım iyi kafam rahat. Fakat bu adamlar gibi saldıramıyorum herşeye. Kimseyi küçümsemiyorum yanlış anlaşılmasın. İş yerinde en basit çevreme bakıyorum mavi yaka abilerimiz var evli. Adamlar son model iphone. Neyle aldın abi diyorum bilmem kaç ay taksitle, krediyle falan alınma. Hayır cebinde 10 lira para var gidip herşeye saldırıyorsun. Sonra fiyatlar çok şişik bilmem ne. Ben 2000 liralık telefon kullanıyorum. Bilgisayar desen 2015de topladım. İşimi görüyor fazlasıyla ne gerek var yenisini almaya. Böyle herşeye saldırdıkları sürece bu fiyatlar şişmeye devam edecek.

• iphone 11 256gb max 4000 tl bandına düşerse ancak o zaman alınabilir şuan iphone 11 fiyat/performans açısından çok zayıf bu fiyatlara pro max ların satılması gerekirdi, ben 7 yıldır kullandığım telefonum bozulunca ve taşınabilir bir kameraya ihtiyaç duyduğumdan 2017 de sıfır apple garantili iphone 7 almıştım 256gb modeline 3150tl vermiştim o günün amiral gemisi telefonu ve en yüksek hafıza seçeneğiydi ve çok rahat satın almıştım nakit trink çıkarıp vermiştim ve bu parayı vermek beni hiç zorlamamıştı ve o günün şartlarında verdiğim paranın karşılığını fazlasıyla almıştım bu telefonla çektiğim video ve fotoğraflarla çok fazla proje ürettim ve telefonun parasını bir kaç haftada amorti etmiştim ama bugün iphone 11 in 256gb modeline ki (ucuz iphone modeli xr benzeri) 7850tl vermek gerçekten fiyat/performans açısından çok çok kötü, iphone 11 pro modeline kıyasla gerçekten kalite olarak düşük kalıyor bunu uzun kullanımdan sonra daha iyi anlıyorsunuz, hatta bu seriye neden pro dendiğini de, velhasılkelam şuan satıştaki iphone ların hiç biri fiyat/performans olarak tatminkar değiller. (türkiye için böyle abd de çok kolay alınabiliyor hatta 11 modeli abd de pek tercih edilmiyor çoğu kişi 11 pro tercih ediyor çünkü arada dişe dokunur fark yok fiyat olarak ki abd de ortalama telefon kullanım yılı 5 yıl) buna rağmen abd deki fiyatıyla tl ye bile çevrilerek satılsa yine bir ihtimal alınabilir fakat bu fiyatlarla asla ! birde 300-500 tl düştü diye sıcak fırsatlara başlık giriliyor ben en çok buna üzülüyorum. üniversitemizdeki hocaların bir çoğu gerçekten kullandığı telefonun modelini bile sorsan bilmiyor o kadar ilgisiz 90 lı yılların arabalarına biniyor ve ya metro ile ulaşım sağlıyorlar çünkü maddeperest değiller. fakat üniversitedeki güvenlik görevlisinin elinde son model telefon ve işe yeni model bir arabayla gidip geliyor. madde vizyonsuz basit cahil insanları tatmin etmek için vardır. eğitim kültür bilgi ahlak görgü ve entelektüel seviye arttıkça insanların cep telefonu araba veya özel mülkiyet merakı ortadan kalkar hakikati aramaya başlarlar, çünkü bilirler ki hayatta ya üreten olursun ya tüketen (daha doğrusu tükettikçe tükenen) çünkü bu tür ürünleri almak için insanlar ömürlerini feda edecekler ve tüm bu ürünler alışveriş vitrinlerindeki gibi görünen parıltılı şeyler bize köle olduğumuz gerçeğini unutturmak için bir ilüzyondan başka birşey değil. çünkü eğer gereksiz tüketmezsek borçlanmayacağız borçlandığımız içinde sevmediğimiz bir işte gönüllü köle olarak kendimizi satmayacağız. bu kapitalist sistemin o...p su olmadan daha huzurlu ve ahlaklı yaşayacağız, tüketim toplumu kitabının yazarı Jean Baudrillard şunu söylüyor "modern tüketim çağında tüm bu etrafımızdaki sihirli şeyler önce toplumun en aptal tabakası tarafından rağbet görecektir. çünkü onlar ne istediklerini bilmeyen bir sürüden ibarettir, onlara ne dayatılırsa onu yaparlar ve modern kapitalist kölelik düzeni böylece devam eder"

herkese Jean Baudrillard ın tüketim toplumu isimli kitabını tavsiye ederim belkide hayatınızı değiştirir ve sizlere yeni bir vizyon katar bir telefona bu kadar para vermenizi engellemez tabiki sadece elimizdekileri en verimli nasıl kullanırız onu idrak etmenizi sağlar (eğer bir insan iphone 11 pro yu gerçekten o işten profesyonel olarak para kazanmak ve üretmek için kullanıyorsa buna itiraz etmiyorum yanlış anlaşılmasın)

"Gerçek ihtiyaçlar ile sahte ihtiyaçlar arasındaki ayrımın ortadan kalktığı tüketim toplumunda birey tüketim mallarını satın almanın ve bunları sergilemenin toplumsal bir ayrıcalık ve prestij getirdiğine inanır. Böylece genel bir toplumsal farklılaşma mantığı ortaya çıkar. İhtiyaç artık bir nesneye duyulan ihtiyaçtan çok, bir farklılaşma ihtiyacıdır. Tüketici tek tek nesnelere değil, mal ve hizmetler sistemini bütünüyle satın almaya yönlendirilir;(apple ekosistemi de bunun bir parçası steve jobs un değimiyle bir cemaat elitist bir oluşum ilizyonu sağlamak) bu süreçte bir yandan kendini toplumsal olarak diğerlerinden ayırt ettiğine inanırken, bir yandan da tüketim toplumuyla bütünleşir. Dolayısıyla tüketmek birey için bir zorunluğa dönüşür. Bu anlamda tüketim bireyin özgür bir etkinliği değildir." Çağımızın önemli filozoflarından Baudrillard bu kitabında, çarpık tüketim anlayışını ele alıyor.

• bu paraları bu telefonlara vermeyin kardeşim. ne kadar size göre stabil de olsa şık da olsa telefon kendi kendini eskitiyor. planlı eskitme ile tertemiz baktığın telefon 2 sene sonunda yavaşlama belirtileri gösteriyor. gerçi hala iphone 7 reklamı ve kampanyası yapılan ülkede bunlara ilgi asla azalmayacaktır.

samsungun amiral telefonlarına bu parayı veririm ama iphone işi bitti. her gün tozunu da alsan bu telefonu eskitiyolar kardeşim. şimdi iphone 6 kullanıp, iphone övenler olacaktır. bu adamları çok dinlememeye çalışın.
  • iPhone 7 aldım BİMden Seneler önce 3 bine , geçen aylarda 2800 e sattım. iPhone X aldım 7 bine 24 ay taksitle , 6500 den sattım taksiti bitmeye yakın. Yine olsa yine alırım iPhone , hangi android telefonu aldıktan sonra yine paraya güzel fiyatlardan paraya çevirebiliyorsunuz , iPhone Türkiye’de çeyrek altın gibi oldu .tl usd bazındaki zararımı kullandığıma sayarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sungur16 -- 27 Kasım 2019; 9:55:46 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sungur16

iPhone 7 aldım BİMden Seneler önce 3 bine , geçen aylarda 2800 e sattım. iPhone X aldım 7 bine 24 ay taksitle , 6500 den sattım taksiti bitmeye yakın. Yine olsa yine alırım iPhone , hangi android telefonu aldıktan sonra yine paraya güzel fiyatlardan paraya çevirebiliyorsunuz , iPhone Türkiye’de çeyrek altın gibi oldu .tl usd bazındaki zararımı kullandığıma sayarım.
    Özetle sen IPhone 7'yi seneler önce 1000 dolara satın aldın ve 500 dolara sattın!

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • dost..:) kullanıcısına yanıt
    kitapta çarkın bir parçası, al sana paradoks
  • quote:

Orijinalden alıntı: JacquesC

Aldık Teşekkürler.
    Hocam kargoya verildimi ürün ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Karargahx

Hocam kargoya verildimi ürün ?

Alıntıları Göster
    Hayır Hocam.

iPhone 11 256GB 7849₺ Türkcell

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: JacquesC

Hayır Hocam.

Alıntıları Göster
    Ne zaman verirler acaba.. Net tarihte yazmıyor ekstremi ona göre ayarlayacam inşallah uzun sürmez.

• Hazırlanıyormuş.
    Tek tek birleştiyorlar herhalde.

• quote:

Orijinalden alıntı: Paetzold

Bende anlamıyorum fakat onlar yakında acı olarak anlayacaklar neyin ne olduğunu. Bekarım beyaz yakayım. Maaşım iyi kafam rahat. Fakat bu adamlar gibi saldıramıyorum herşeye. Kimseyi küçümsemiyorum yanlış anlaşılmasın. İş yerinde en basit çevreme bakıyorum mavi yaka abilerimiz var evli. Adamlar son model iphone. Neyle aldın abi diyorum bilmem kaç ay taksitle, krediyle falan alınma. Hayır cebinde 10 lira para var gidip herşeye saldırıyorsun. Sonra fiyatlar çok şişik bilmem ne. Ben 2000 liralık telefon kullanıyorum. Bilgisayar desen 2015de topladım. İşimi görüyor fazlasıyla ne gerek var yenisini almaya. Böyle herşeye saldırdıkları sürece bu fiyatlar şişmeye devam edecek.

Alıntıları Göster
    benim de anlam veremediğim şey bu hocam. insanlar hiç demiyor ki ulan benim buna verecek param yok, herkes benim gibi almasa fiyatı zaten minimum yarı yarıya düşecek. ben hala 6s kullanıyorum 4 senelik telefon...

• quote:

Orijinalden alıntı: Hardwired

benim de anlam veremediğim şey bu hocam. insanlar hiç demiyor ki ulan benim buna verecek param yok, herkes benim gibi almasa fiyatı zaten minimum yarı yarıya düşecek. ben hala 6s kullanıyorum 4 senelik telefon...

Alıntıları Göster
    "benim de anlam veremediğim şey bu hocam. insanlar hiç demiyor ki ulan benim buna verecek param yok,"
    Katılıyorum. Malesef herkesin gelir seviyesi aynı değil bütçen yoksa almayacaksın.

"Herkes benim gibi almasa fiyatı zaten minimum yarı yarıya düşecek. ben hala 6s kullanıyorum 4 senelik telefon... "
    Yukarıdakine katılamadım. 8K'lık telefonun 3k'sı vergi 5K o da uluslararası satış fiyatı;
    İnsanların ödediği ÖTV, KDV, Konaklama, Eğlence vergisi ödemeyi sorgulaması lazım.
    Sonuçta kazandığım paranın %65'ini alıyorum; bürüt maaşımın %35'i gelir vergisi olarak kesiliyor. Üstüne bunlar alınıyor şaka gibi.

• Size kesinlikle katılıyorum Birde şunu anlamıyorum bir 64gb ile 256gb arasında nasıl 1300tl fark olur aradaki farka bir orta sınıf telefon alınıyor en iyi mikro ssd lerin bile maliyeti 20$ dan fazla değilken nasıl bu kadar fiyat farkı çıkıyor, bence Apple bunu bilinçli olarak yapıyor 64gb hafızanın günümüzde yetersiz kalacağını helede 4k 60fps kamerası olan bir telefon için.

• quote:

Orijinalden alıntı: dost..:)

Size kesinlikle katılıyorum Birde şunu anlamıyorum bir 64gb ile 256gb arasında nasıl 1300tl fark olur aradaki farka bir orta sınıf telefon alınıyor en iyi mikro ssd lerin bile maliyeti 20$ dan fazla değilken nasıl bu kadar fiyat farkı çıkıyor, bence Apple bunu bilinçli olarak yapıyor 64gb hafızanın günümüzde yetersiz kalacağını helede 4k 60fps kamerası olan bir telefon için.
    Dostum apple amerika storesinde İphone 11 64 gb $649, İphone 11 128 gb $ 749.00 , iphone 11 256 gb ise $ 849.00 TL yani amerikada 64-256 arasında 200 dolar oynuyor aslında çok büyük bir fark yok ama ülkemizde direk 5.7 ile çarpıyorsun birde kdv,trt ve ötv gibi bir sürü vergi ekliyorsun. Burada tamamen apple suçlu dersek hatalı olur diye düşünüyorum.
  • quote:

Dostum apple amerika storesinde İphone 11 64 gb $649, İphone 11 128 gb $ 749.00 , iphone 11 256 gb ise $ 849.00 TL yani amerikada 64-256 arasında 200 dolar oynuyor aslında çok büyük bir fark yok ama ülkemizde direk 5.7 ile çarpıyorsun birde kdv,trt ve ötv gibi bir sürü vergi ekliyorsun. Burada tamamen apple suçlu dersek hatalı olur diye düşünüyorum.

Alıntıları Göster
    Apple mimarisinden dolayı çok hızlı SSD kullanmak zorunda kalıyor, rame yüklenmeyip SSD de deki son görüntüyü sisteme aktarıyor. Bu da ram olarak daha düşük ama android cihazlara göre daha hızlı SSD'ler kullanmasına neden oluyor.

Mesut Çevik'in bir android ile ios işletim sistemlerini karşılaştırdığı bir videosunda güzel açıklanmıştı. Tavsiye ederim. Tabi bu 200 doların tamamını açıklamıyor ama fikir veriyor :))

Bu arada 27sinde verdiğim sipariş kargoya verilmiş. Gönderiler için cumayı beklediler herhalde.

• hutame kullanıcısına yanıt
    Benimkini de vermişler hocam hayırlı olsun :)

• quote:

Benimkini de vermişler hocam hayırlı olsun :)
    Hocam ne kadar sürede kargoya veriliyor ? Ben dün akşam satın aldım

• Enjoy00111 kullanıcısına yanıt
    27 sinde almıştım bugün verilmiş

• Karargahx kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler iyi bakalım. Benimkini de herhalde yarın kargoya verirler:))

• Enjoy00111 kullanıcısına yanıt
    Yarın hafta sonu da inş verirler

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.