Şimdi Ara

ipega su geçirmez kılıf ve sonu hüsran...!!(Sonuç:mpower firması cihazı onardı...:))

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
1
Favori
1.913
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

http://www.waterproofmp3playerstore.com/ipega-water-proof-protective-case-for-iphone-4-blue.html

Linkteki su geçirmez kılıfı singapur'dan getirtmiştim, su altı çekimleri 3 gün iyi giderken, kılıfın su aldığını görünce telefonu çıkarıp temizledim, telefon çalışıyordu, fakat cpu'nun olduğu kısım ısınıyordu, açıp kontrol ettiğimde cpu'nun üzerindeki metal lehimli parçanın yanları oksitlenmiş, tinerle temizledim ama değişen olmadı, cihaz ısınmaya devam ediyor, cihazı onarım için önerebileceğiniz servis var mı.?, yetkili servislerin dışında anakart değişimi olunca imei numarası değiştiğinden sorun olur mu.? 40usd lik kılıfın başıma açtığı işe bakın.. :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi reference -- 23 Temmuz 2012; 11:47:09 >

• Bilgilendirme.............

Cihazı kvk servise bıraktım, cihazın cpusunun arızalandığı ve ekonomik maliyetini aşacak tamiratının olduğu şeklinde rapor verdiler, telefonu teslim alırken apple anakarta kvk servisinin müdahale etmesine izin vermediğinden bahsettiler, telefonu alıp istanbul kadıköy'deki Elektropower firmasına götürdüm, telefon kullanıldığı zaman ısınmaya başlıyordu.(3g açık kullanıyormuş gibi), telefon konuşurken kulak yakacak şekilde, firma telefonun normal olduğu test ettiklerini arıza görülmediğinden bahsettiler ücrette almadılar, ısınma sorunu devam ediyordu, daha sonra telefonu mpower firmasına götürdüm, (istanbul sirkeci) telefonu inceleyen firma yetkili ısınması normal olmadığı telefonu kapatıp kayıt aldı, gün içerisinde dönüş oldu 100TL masrafı olduğu ve onay verirsem 30dk için arızayı gidereceklerini söylediler, onay verdim arızası hakkında bilgi sorduğumda kvk firmasının anakarta müdahale yetkisi olmadığını, mpower yetkili servis olmadığından müdahale edebildiği konusunda bilgi aldım, telefon 3 gündür normal çalışıyor.......telefonum çöpe atmaktan kurtarmış oldum..bilginize...

• 1 metre derinlige kadar su gecirmez diyor urun icin. Daha derine dalmis olabilir misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: B. Bulut

1 metre derinlige kadar su gecirmez diyor urun icin. Daha derine dalmis olabilir misiniz?
    Böyle bir ürünün varlığından haberdar değildim. Sorununuzu giderebilmenize sevindim.
  • quote:

1 metre derinlige kadar su gecirmez diyor urun icin. Daha derine dalmis olabilir misiniz?

Bu linkte 1 metre yazıyor, ama aldığım ürünün kutusunda 3 metre olarak ibare var, havuzda sıkıntı olmadı, denizde 2 metreye kadar daldım..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dicklers

Böyle bir ürünün varlığından haberdar değildim. Sorununuzu giderebilmenize sevindim.

Zaten ürünü gören gelip soruyordu.
  • O 3 metreyi neye gore yazdilar mesele orda, sivi basinci sivi ozkutlesiyle dogru orantili olarak degisir. Tuzlu su tatli suya gore daha cok basinc yapar ayni derinlikte. Fakat firmalar bu rakamlari toleransli yaziyor olmali bu sebepten.
  • quote:

O 3 metreyi neye gore yazdilar mesele orda, sivi basinci sivi ozkutlesiyle dogru orantili olarak degisir. Tuzlu su tatli suya gore daha cok basinc yapar ayni derinlikte. Fakat firmalar bu rakamlari toleransli yaziyor olmali bu sebepten.

Doğru diyorsun havuzda sorun olmadı, denizde su aldı....
  • quote:

Orijinalden alıntı: reference

quote:

O 3 metreyi neye gore yazdilar mesele orda, sivi basinci sivi ozkutlesiyle dogru orantili olarak degisir. Tuzlu su tatli suya gore daha cok basinc yapar ayni derinlikte. Fakat firmalar bu rakamlari toleransli yaziyor olmali bu sebepten.

Doğru diyorsun havuzda sorun olmadı, denizde su aldı....

Alıntıları Göster
    Ben de almayı düşünüyorum denizde çekimler yapmak için, anlaşılan bu markayı önermiyorsunuz, lifeproof denen ürünü araştırayım o halde. Sevindim hasarınızı onarabilmenize.

• Aynı zamanda bilgilendirme için teşekkürler
  • quote:

Yani dediğiniz gibi olsa aradaki fark en fazla cmler ile ölçülüyor olurdu. Yani havuz suyunda 3metre ise deniz suyunda 2,98metre gibi olmalı. Arada bariz bir fark olması imkansız.. Muhtemelen açık kapatırken contalar sıyrıldı ordan su aldı..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Krandei

quote:

Yani dediğiniz gibi olsa aradaki fark en fazla cmler ile ölçülüyor olurdu. Yani havuz suyunda 3metre ise deniz suyunda 2,98metre gibi olmalı. Arada bariz bir fark olması imkansız.. Muhtemelen açık kapatırken contalar sıyrıldı ordan su aldı..

Alıntıları Göster
    hadi geçmiş olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: formalist

hadi geçmiş olsun

Sağolasın :)
  • quote:

quote:

Tuzlu suyun tatlı suya olan yoğunluğu bariz derecede fazla. Yüzerken bile anlarsınız
  • Hocam havuzda ne cekiyordunuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: samtual

Hocam havuzda ne cekiyordunuz
    Telefonu suya sokup riske atacağınıza gidip su geçirmez bir kamera alsanız daha iyi olmaz mı ? Yani iphone ucuz bir telefon değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sam0

Hocam havuzda ne cekiyordunuz

mercan, balık çekecek hali yok ya. cevabı biliyorsun bence.
  • Gecmis olsun kardesim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Joyeux

quote:

quote:

Tuzlu suyun tatlı suya olan yoğunluğu bariz derecede fazla. Yüzerken bile anlarsınız

http://tr.wikipedia.org/wiki/Deniz_suyu

"su yoğunluğu, suyun sıcaklığına ve tuzluluğuna bağlı olarak 1,020 - 1,029 kg/m3 arasında değişebilir."

Deniz suyu tuzluluk haritasına bakacak olursak akdeniz tarafında 1,029 olarak düşünebiliriz bu değeri

Normal suyunki 1,000kg/m3 olduğuna göre:

Normal suda 3 metre: birim hacimine oran ile (1m3 olarak düşünebiliriz) 3,000kg basınç olacaktır.

Deniz suyunda ise 3 metrede 3,087kg basınç olacaktır

Orantılarsak (bikaç işlemden sonra) normal su için 300 santimetre iken, deniz suyu için 291,3 santimetre olur. Yani aslında tahminimden daha fazla imiş etkisi

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Joyeux

quote:

quote:

http://tr.wikipedia.org/wiki/Deniz_suyu

"su yoğunluğu, suyun sıcaklığına ve tuzluluğuna bağlı olarak 1,020 - 1,029 kg/m3 arasında değişebilir."

Deniz suyu tuzluluk haritasına bakacak olursak akdeniz tarafında 1,029 olarak düşünebiliriz bu değeri

Normal suyunki 1,000kg/m3 olduğuna göre:

Normal suda 3 metre: birim hacimine oran ile (1m3 olarak düşünebiliriz) 3,000kg basınç olacaktır.

Deniz suyunda ise 3 metrede 3,087kg basınç olacaktır

Orantılarsak (bikaç işlemden sonra) normal su için 300 santimetre iken, deniz suyu için 291,3 santimetre olur. Yani aslında tahminimden daha fazla imiş etkisi

Alıntıları Göster
    Geçmiş olsun kardeş.Halletttiğine sevindim

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.