Şimdi Ara

iPad mini 6 yenilenen tasarımıyla karşınızda

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
1
Favori
3.018
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu yılın sonlarına doğru 6. nesili tanıtılması beklenen iPad mini'nin yenilenen tasarımını ortaya koyan render görselleri paylaşıldı. iPad mini 6'nın gerçek görüntülerine dayandırılarak oluşturulan görseller, yeni iPad mini hakkında birçok ipucu veriyor.

iPad Air benzeri tasarım

İsabetli duyumcu Jon Prosser tarafından paylaşılan görseller, iPad mini 6'nın adeta küçük bir iPad Air olacağını ortaya koyuyor. Zira keskin hatlara sahip dikdörtgen kasa, incelenen çerçeveler, ve güç tuşuna entegre edilen Touch ID parmak izi tarayıcısı gibi detaylara 2020 model iPad Air'den aşinayız.

Öte yandan USB-C bağlantı noktasına sahip olacağı görülen yeni iPad mini'nin 206.3mm x 137.8mm x 6.1mm boyutlarında olacağı iddia ediliyor. Ekran kanadında ise 8,5 ila 9 inç büyüklüğünde bir ekranın bizleri karşılaması bekleniyor.

Arka tarafa geldiğimizde ise bir adet kamera sensörü ve Smart Keyboard için bağlantı pinleri bizleri karşılıyor. Söz konusu teknik özellikler olduğunda ise iPad mini 6'nın A14 Bionic çipinden güç alacağını ve 5G desteğine sahip olacağı belirtiliyor. Bununla birlikte Apple'ın yeni iPad mini için daha küçük bir Apple Pencil duyuracağı da iddialar arasında.

Kaynak:https://www.frontpagetech.com/2021/06/11/exclusive-first-look-at-newly-redesigned-ipad-mini-6/

• Son zamanlarda editör kadrosu mu değişti nedir? DH'in attığı başlıklar hep faul olmaya başladı içerik kalitesi çeviri kalitesi yazım vs vs. çita baya aşağıya doğru gidiyor gibi.

Habere gelince de Apple kendine has çizgiden ağır ağır kopmaya başlamış. Değişimin önüne geçemiyorlar maalesef.

• Acaba bu sene normal ipad'de yenilenir mi?

• Çevremde hiç kimsede iPad mini göremiyorum. Gerçekten bu mini kullanan var mı? Gerçi iPad eskisi gibi peynir ekmek gibi satamıyor o da ayrı konu. Telefon ekranlarının büyümesi, iPad satışını vurdu. Ben böyle düşünüyorum.

• Çok güzel cihaz fakat sanki tanıtılmış ya da resmi bir bilgi gibi başlık atılarak clickbait yapmaya gerek yok. Tanıtılmadığını biliyorum fakat merak edip boşuna baktım. Kaliteniz düşüyor iyice, düzgünce söyleseniz ya "sızıntılardan yola çıkılarak tasarlanan mini 6" çünkü bu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi manesnuc -- 12 Haziran 2021; 21:49:26 >
    < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • WaylandIZMIR kullanıcısına yanıt
    Mini ufak ve güçlü diye mantıksız bulunuyor genelde. Air 4 yerine mini almazdım açıkçası, fiyat performans etkisi ekran boyutu olarak daha ağır basıyor. Ama çok şık ve güçlü bir cihaz boyutuna nazaran.

Evet, ipad mini telefonların ekranlarının büyümesi ile pek mantıklı bir seçenek değil ayrıca normal ipadle aynı işlemciyi taşımasına rağmen, ipad 8den daha pahalı. Miniyi artık oyuncular tercih ediyor. Çünkü ipadle mobil oyunları oynamak oldukça zor, el kol kalmıyor ama mininin ideal olduğunu söylüyorlar. Ayrıca bu son senede ipad satışları da baya fazla. Baya baya satıldı. Çünkü telefonlar ipade yaklaştıkça ipad de laptoplara yaklaştı.

• cangunner kullanıcısına yanıt
    tek yapacakları alttaki tuşu kaldırmak olacak zaten

Geçenlerde evimize klimacılar geldi tamircilerin elinde ipad mini vardı muhtemelen daha çok kurumsal alanda kullanılıyor yada belki küçük bebeklerin eline vermek için kullanılıyordur

Mini kullanıcısıyım. Eğer profesyonel kaygılarınız yok ise günlük kullanımda; video izleme, webde gezme, mail gönderme, ofis uygulamalrı ile çalışma ve hatta pubg oynama gibi bir çok işi o kuçuk boyutundan beklenmeyecek performansta yapan bir alet. 6' ıncı neslini uzun süredir bekliyorum. Tocuh ID' nin çerçeveyi büyütmediği pro lara benzer yukarıda görünen tasarım ile gelir ise alınası olur.

Siz görmüyorsunuz diye tabii satılmıyor diyemeyiz :) 2 yıldır mini 5 kullanıyorum çok da memnunum. Yaptığım en iyi teknolojik alımlardan ilk üçe girer net. Ekranı da diğer 11 inç ipadlerle kıyaslanacak büyüklükte değil ama benim gibi eli çok büyük olmayan kişiler için biçilmiş kaftan. Üniversitede not almak, çizim yapmak gibi işlerde de kullandım. Şimdi yüksek lisansta kullanacağım :)

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Son zamanlarda editör kadrosu mu değişti nedir? DH'in attığı başlıklar hep faul olmaya başladı içerik kalitesi çeviri kalitesi yazım vs vs. çita baya aşağıya doğru gidiyor gibi.

Habere gelince de Apple kendine has çizgiden ağır ağır kopmaya başlamış. Değişimin önüne geçemiyorlar maalesef.

• Tasarımı on numara.

• 98 dogumlu henuz yeterli tecrubeye sahip olmayan bebeleri editor yaparlarsa boyle haberler gormeye devam edecegiz

• Nihayet büyük olmayan ama full ekran bir tablet gelecek

• Olmamış şeylere olmuş gibi başlık atmak. Bu kadar mı yani

ipad mini 2 kullanıyorum hala. 2014’de almıştım :)

• cangunner kullanıcısına yanıt
    Düz iPad uygun fiyatıyla öne çıktığı için eğer tasarım yenilenirse şuan fiyatına güzel bindirim yaparlar. En azından şimdilik Air 3 gibi yan çerçeveleri ince olsa çok güzel olur ve hala fiyat olarak daha ulaşılabilir kalır bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi manesnuc -- 12 Haziran 2021; 23:38:41 >

Bende 2dir mini alıyorum. Çok memnunum. Her yere istediğim şekilde götürebiliyorum. Normal a12 li ipad yerine mini 5 seçmiştim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • iPad mini bence profesyonel bir amaç gütmeyen, telefonunu çok yormak ve çok büyük bir telefon taşımak istemeyen, evinde-şehiriçi/dışı tüm seyahatlerinde daha rahat okuma/izleme yapmak isteyen kişiler için mükemmel bir cihaz. Bu zamana dek iPad Air 2, iPad Pro 9.7 kullandım. Ancak 2 senedir Mini 5 kullanıyorum ve eski iPadlerimi hiç aramadım. Çok dengeli bir boyutu ve hafifliği var çünkü. İki noktada şikayetim oldu hep sadece; biri o kasaya imkan varken neden daha büyük ekran yerleştirilmediğiydi ki bu haber hayata geçerse bu eksik ortadan kalkacak, ikinci şikayetimde iPadlerin ips panel olmasından kaynaklı olan çok kötü siyah renk performansıydı. Bu konuda mini serisine mini led’in gelmesi sanırım daha yıllar alacak. Gözler artık oled, amoled panellere alıştığı için ips panellerin kötü siyah başarımı eskisinden daha çok göze batıyor açıkçası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Helvetica34 -- 13 Haziran 2021; 12:2:32 >
  • 2013de aldıgım ipad 4'ü hala kullanıyorum yeni alsam 10 yıl giderdi heralde

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.