Şimdi Ara

ip bulmak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
1.374
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar elimde bir lan bağlantılı santral var admin programı elimde var ancak ip sini bilmediğimden santrale bağlanamadım , ip scan programlarına arattırırken ip aralığı girmek gerekiyor bende cihazın ip sini bilmediğim için 10.150.2.xx - 10.150.2.255 veya 192.168.2.1 -192.168.2.255 vs. gibi değer aralıklarında deneme yanılma yaparak ipsini bulmaya çalışıyorum ancak denemelerim sonuçsuz çıkıyor , ağa bağladığım santrali şak diye ipsini bulacak bir program yokmudur ? yoksa denem yanılma ile bu ip kesinlikle bulunacak gibi değil

• Advanced IP Scanner diye bir yazılım vard, bulunduğunuz alt ağdaki ip bloğunu tarayıp bağlı cihazları buluyordu.

192.168.1.1 - 192.168.1.254

gibi aralıklar vererek tarama yaptırabilirsiniz, fazla sürmeden bulması lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Diablo

Advanced IP Scanner diye bir yazılım vard, bulunduğunuz alt ağdaki ip bloğunu tarayıp bağlı cihazları buluyordu.

192.168.1.1 - 192.168.1.254

gibi aralıklar vererek tarama yaptırabilirsiniz, fazla sürmeden bulması lazım.

evet o programı kullanarak scan yapıyorum ama ip aralığı vermezsem tarama yapmıyor , ip aralığını bi bilsem cihazın ipsini ip scannerle bulacağım ama ip aralığını bilmediğimden elim kolum bağlı
  • Santral LAN üzerinde bağlı ise sizin bilgisayarınız ile aynı IP bloğunda olsa gerek.

Alt ağ ipniz nasılbaşlıyor ise ona göre tarattırın işte.

10.0.0.1
    192.168.1.1
    192.168.2.1

vs gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Diablo

Santral LAN üzerinde bağlı ise sizin bilgisayarınız ile aynı IP bloğunda olsa gerek.

Alt ağ ipniz nasılbaşlıyor ise ona göre tarattırın işte.

10.0.0.1
    192.168.1.1
    192.168.2.1

vs gibi.

Merhaba ;
    ip bloğumuz 10.150.2.1 ~ 10.150.2.255 aralığında gidiyor ama santal bu grupta değil olsaydı kesin yakalardım ip nosunu :) ancak şu an networkümüze bağlı vaziyette daha önceden dış modemle kullanılmış ordaki sabit telekom ip si verilmiş ona erişmem lazım sanırım önceki ipsini telekomdan öğrenmek gerekecek , yada cihaza reset çekip standart ipsi ile erişmek gerekecek bende settingleri gitmesin istiyordum , şimdi bi yol daha buldum rs232 kablo ile yönetim konsoluna giriş var onu deneyip konsoldan ip numarasına erişmeyi deneyeceğim . Bilgiler için teşekkürler
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.