Şimdi Ara

IP Adresimi bilen bir network uzmamı ne yapabilir ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
949
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    IP adresimi gördü network uzmanı ne yapabilir en fazla ?
    Merak ettim sadece .

• Savcılığa adını verir, gerisi onlara kalmış.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nf

Savcılığa adını verir, gerisi onlara kalmış.

Mizahi miydi hocam bu ?
    Pek anlamadım korkulacak bir şey yok değil mi ?
  • şifren basit deilse bişey yapamaz:D içinde kötlük olan bir network uzmanı ip ve passworduna sahipse bi hackera dönüşebilir:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BeStBuRaKi -- 25 Haziran 2017; 10:51:9 >
  • modeminde açık varsa onu bi güzel isteğine göre yönetir. Sistemine doanımsal olarak yani klavye fare ile erişim sağladıysa arkaya açık kapı bırakmış olabilir. Sadece ip biliyorsa ve açık yoksa bilgisayarını da hiç ellemediyse sadece DDOS atarak internet erişimini kesebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ULTILIX

modeminde açık varsa onu bi güzel isteğine göre yönetir. Sistemine doanımsal olarak yani klavye fare ile erişim sağladıysa arkaya açık kapı bırakmış olabilir. Sadece ip biliyorsa ve açık yoksa bilgisayarını da hiç ellemediyse sadece DDOS atarak internet erişimini kesebilir.

Modem şifrem çok karışık hocam büyük küçük ve çok sayıda rakamlardan oluşuyor. Ama Team Viewer ile bilgisayarıma bağlandı bu donanımsal bağlantı olmuyor sanırım. Modem arayüzünde ufak tefek ayar yaptı bağlantım kopuyordu statik dhcp yaptı ve geçti kopukluk ama bazı oyunları oynadığımda ping çok yüksek olabiliyor indirme hızım 1.3 mbs olduğu için olabilir ayın son günleri malum.
  • Artı olarak hocalarım bilgisayarımda şifre mevcut parmak izimde extra güvenlik önlemi. Windows defender mevcut ve her 4 saatte bir taratıyorum. İnternetimin güçlü bir şifresi var. Mümkün olduğunca sitelerdeki şifrelerimi hatırla demiyorum. Uzantım Zenmate dışında yok. Her saat başı güncelleme kontrol ediyorum ve otomatik güncelleme var en yeni sürüm var. Başka yapabileceğim bir şey yok herhalde ?
  • Ip adresini bilen biri dos ataklaei yapabilir.

Ip adresini bilen biri ip tabai login sistemin varsa girebilir.

Modemin de acik varsa girebilir.

Modemine giren biri seni istedigi yere yonlendirebilir.

Modemde gereksiz portlari gereksiz servisleri kapatin dos koruma servisi varsa optimizasyon yapin.Korunmaya merakiniz varsa size tavsiyen offensive security bu sayede kendinize cesitli penatrasyon testleri yapabilirsiniz ve acik bsugunuz zaman kapatabilirsiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu nasıl bir program hocam tarama mı yapıyor
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.