Şimdi Ara

iOS güncelleme - iCloud sorunsalı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
544
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

iOS tecrübem hiç yok. forumda da ne yazık ki bu soruma istinaden bir konu bulamadım. bir şekilde konu kirliliği yaratıyorsam kusura bakmayın.

telefonum bozulduğu için vefat eden bir akrabamın telefonunu kullanıyorum. telefonda 7.1 sürümü yüklü ve onay vermememe rağmen 8.4.1 sürümünün güncellemesi indirdi ancak yüklemedi.

1. iCloud hesabının şifresi yok. güncelleme yaparsam bu şifreyi talep eder mi?

2. telefonumu bul seçeneği seçili olduğundan dolayı herhangi bir şekilde mevcut iCloud hesabını kaldıramıyorum. apple bu konunun hakkını vermiş. herhangi bir şekilde kaldıramıyorum. telefonun asıl sahibi vefat ettiğinden, e-mail hesaplarına ya da cep telefonuna da herhangi bir erişim yok. herhangi bir şekilde iCloud hesabını sonlandırabilir miyim? bu sorumun biraz tatsız olduğunun farkındayım, kötü niyetli kişilerin genel olarak kullandığı bir çözüm aradığımı biliyorum. yine de mevcut durumumda başka şansım yok.

ilgilenip cevap veren arkadaşlar için şimdiden teşekkürler dilerim.

saygılarımla

edit: imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jussok -- 7 Eylül 2015; 16:58:51 >

• 1. OTA güncellemede bildiğim kadarı ile icloud şifresi istemiyor, en azından öyle hatırlıyorum.
    2. faturası ile apple store'a başvrursanız apple store icloudu kaldırabiliyor. Diğer yol ise ücretli yol.,ücretsiz ve apple store dışı çözüm yok malesef.
  • Aldığınız kişinin yakını filan yok mu bilmiyorlar mı?Eğer faturası filan yoksa telefonuda siz başka bir yere gömün.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jack!

Aldığınız kişinin yakını filan yok mu bilmiyorlar mı?Eğer faturası filan yoksa telefonuda siz başka bir yere gömün.

dostum merhaba,

genel bir tavsiye vermek isterim. ortada bir vefat varsa, "telefonu da siz başka bir yere gömün" gibi bir tabir kimse tarafından hoş karşılanmaz. genç bir arkadaş olduğunu tahmin ediyorum. kendin için lütfen bu tavsiyeyi dikkate al.

iCloud hesabını kaldırmayı başardım. ilgilenip cevap verdiğin için teşekkürler "smilyben"
  • iPhone 2G'den bu yana her modelini kullanan birisi olarak söyleyebilirim ki;

iCloud şifresini hiçbir şekilde kıramazsınız. Şifre olmadan ne cihazı güncelleyebilirsiniz ne de AppStore'dan bir şeyler indirebilirsiniz. Para karşılığında yaptıklarını iddia eden telefoncular da en adi şerefsizdir. Boşuna paranızı kaptırmayın. iCloud şifresi olmadan o cihazı ya iPod yerine kullanırsınız ya da parça niyetine satarsınız.

Başka bir çözümü yok.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.