Şimdi Ara

İos 9.1 pil kullanım sorunu şarj dayanmıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
1.054
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    İos 9.1 i iphone 5 e bir hafta önce yükledim.Şarjı çok çabuk bitiyor 1 saat müzik dinlemekle %5 şarj gittiği oluyordu önceden şimdi her ekrana baktığımda neredeyse %1 gidiyor ve yarı yarıya bi düşüş var.Düşük güç modu denen yeni şeyi denedim o da pek etki etmedi.Kullanmıyorken normal azalıyor şarjı ama son yarım saattir sürekli kullanıyorum 2-3 dakikada %1 şarj gidiyor.Umarım anlatabilmişimdir benimle aynı sorunu yaşayanlar vardır diye düşünüyorum çözüm ve önerileriniz için şimdiden teşekkürler.
    Not:Batarya değişim programıyla 3-4 ay önce değiştim bataryayı sıkıntı bataryadan olamaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Benimde ortalama 4:30 ile 5 saate kullanım 45 saat bekleme 9.1 de biraz daha azalma var bataryada sanırım telde i6 bi kaç kerede donma oldu illa yeniden başlatmam gerekti.
  • İphone 6 kullaniyorum bence gayet iyi sabah 7 de cekiyorum aksam 10 11 %10 15 kaliyor

Bence bi temiz restore cekin derim

• quote:

Orijinalden alıntı: FCAN89

Benimde ortalama 4:30 ile 5 saate kullanım 45 saat bekleme 9.1 de biraz daha azalma var bataryada sanırım telde i6 bi kaç kerede donma oldu illa yeniden başlatmam gerekti.

Şuanda bekleme süresi tam şarjdan sıfıra +30 saat sürer diye düşünüyorum ama bi terslik olduğu kesin yorum için sağol

• Şuanki pil kullanımı bilgilerimi yazayım o zaman %39 şarj
    Kullanım 3 saat 7 dakika
    Bekleme 7 saat 19 dakika
    Wifiden canlı yayın izlediğimi düşünürsek bu veriler normal mi sizce

• 6 lar icin nasil bilmem ama telefon ucak modunda kilitli bir sekilde aksamdan sabaha %20 harcadigini biliyorum , ios 9.1 da sarj problemi bende yasiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Apple Inc

6 lar icin nasil bilmem ama telefon ucak modunda kilitli bir sekilde aksamdan sabaha %20 harcadigini biliyorum , ios 9.1 da sarj problemi bende yasiyorum

Gerçekten anlaşılır gibi değil telefonu sabah şarjdan çıkarıp evde unutup ertesi akşam eve geldiğim olmuştu.Şarj %60 larda bir şeydi.Uçak modu vs olmadığı halde bekleme süresi çok iyiydi fakat özellikle yükledikten sonra kapanana kadar kullanıp tam şarjını yaptım geceden bırakıp sabah alma gibi şeylerde yapmam ama bunlar başıma geliyor

• iPhone 5 için gayet normal. iPhone 6 kullanıyorum 6-8 saat kullanım süresi görüyorum.
  • Iphone 5 için demenizdeki sebep batarya ömrüyse 3-4 ay önce değişim programından değiştirdim bataryayı.9.1 e geçmedende çok rahat bunun 1.5-2 katı kullanım yapabiliyordum.Restoreden sonra buraya sonucu yazacağım @Crantola

• ios 9 pil performansı açısında pek önerilmedi zaten. Ben 8.4 de kaldım.
  • ios 9.1 iphone 6 kullanım sürem bu bide acaba clans oynamasam kullanım sürem artarmı.
     İos 9.1 pil kullanım sorunu şarj dayanmıyor İos 9.1 pil kullanım sorunu şarj dayanmıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FCAN89 -- 3 Kasım 2015; 21:17:02 >

• quote:

ios 9.1 iphone 6, clans oynamasam acaba kullanım sürem artarmı?
     İos 9.1 pil kullanım sorunu şarj dayanmıyor İos 9.1 pil kullanım sorunu şarj dayanmıyor

4 saat kullanım üzerine +20 saat bekleme süresi bence iyi tabi ip6 olmasının etkiside varmış kendimle kıyaslayamam bence ama uygulamalar ve doğal olarak oyunların etkisi fazla.Bi müzik dinlemek internette gezmekten daha farklı ısınmasınada yol açıyor telefonun illaki artar

• Hocam ilk aldığım zamanlarda 6 saati görmüşlüğüm oldu ozaman ios 8.4 dü alalı 3 ay oldu yazılımdanmı yoksa bataryadanmı bilemiyorum.(ios9.1)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FCAN89 -- 3 Kasım 2015; 21:23:31 >
  • quote:

Hocam ilk aldığım zamanlarda 6 saati görmüşlüğüm oldu ozaman ios 8.4 dü alalı 3 ay oldu yazılımdanmı yoksa bataryadanmı bilemiyorum.

3 aylık diyorsan sorunun bataryadan olduğunu sanmıyorum.Hatalı üretim pek rastlanan bişey değil ama ios 9.1 den sonra olan bir şey olma ihtimali daha fazla tek yaşayan bizler değiliz. Restore yapabilirsem yapıcam onun dışında yeni güncellemeleri bekliyorum. Bilerek 9.0.1 9.0.2 den sonrasını bekleyip 9.1 yükledim sorunların çözülmüş olduğunu düşünerek yaptım ama belli olmuyor tabi
  • İnş. düzelir:) yeni güncellemelerle.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.