Şimdi Ara

iOS 5 (Ana Konu) Yenilikler ve Sorunlar İçin İlk Mesajı Okuyunuz! Güncellenecek! (135. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.899
Cevap
3
Favori
109.371
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 133134135136137
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: proxsima

quote:

Orijinalden alıntı: ergo93

quote:

Orijinalden alıntı: mbs1905

Arkadaşlar, ben JB beklediğim için henüz yeni yazılıma geçmedim. Yarın ios 5 çıkalı bir hafta olucak. Benim ricam ios 5 yükleyen arkadaşların bu bir haftalık süreçte edindiği izlenimler nelerdir? Yani memnunlarmıdır veya memnun olmadıkları konular nelerdir? En çok hangi yeni gelen özelliği sevdiler ve kullanıyorlar? Hiç paylaşılmayan gizli özellikler keşfettiler mi? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Pil kullanımı çok daha iyi iphone 4 kullanıyorum 4.3.5 varken akşamdan sabaha uykudayken %5 giderdi şimdi %1 bile gitmiyor. Her sabah okula müzik dinleyerek gidiyorum 1 saat aralıksız müzik sadece %3 gidiyor 3g ve edge açıkken 4.3.5 e göre pil performansı daha iyi aynıları wi-fi içinde gerçerli. Notification center güzel olmuş tek sorun fruit ninja oynarken yukarıdan aşağı doğru kesince ufak bir şey aşağıya kayıyor aynı yerden ikinci kez keserseniz notification center açılıyor. Kamerada ki focu ve çizgiler gayet iyi durumda eskisine göre çok çok iyi ve çizgiler çok işe yarıyor. Safari performansı benim için ideal eskiside yeterince iyiydi zaten sadece reader özelliği nasıl kullanılıyor çözemedim bir türlü. iMessage aynı whatsapp tek farkı ayarlardan aktive ediyorsunuz ve iphone otomatik oalrak mesaj göndereceğiniz kişide ios5 varsa imessage (isteğe bağlı) ile yada sms yolu ile gönderiyor. Son olarak Reminders denilen program çok işime yaradı eskiden ders programını notlara kaydediyordum açıp sürekli bakıyordum şimdi kendisi hatırlatıyor. TEK EKSİĞİ SIRI NEDEN BİZDE SIRI' Yİ KULLANAMIYORUZ ANLAMIYORUM. Bir umut ilerki ios güncellemelerinde gelir bizede.

Sorunuzun cevabını kendi dü$üncemle cevaplamak istiyorum...

Iphone 4 ve 4s arasında A5 işlemci ve kamerası dı$ında pek fazla bir fark yok. Dolayısı ile Apple Iphone 4s'e asıl ilgiyi Siri ile çekmek istiyor. Bundan dolayı benim tahminim Apple tarafından resmi olarak Iphone 4'lere bir Siri güncellemesi gelmicektir... Bir hacker Siri'yi iphone 4'e entegre etmeyi ba$armı$ ama videosunu izledim telefon inanılmaz kasıyodu, çin malı iphonlardan farkı yoktu neredeyse. Yinede Apple tarafından resmi olarak Siri'nin iphone 4 için optimize edilmiceğine inansamda ilerde kesin birileri bu i$i yapıcaktır. Ama ne kadar sağlıklı çalışır orası bilinmez.

EDİT: Bu yazıyı paylaştıktan sonra biraz youtube'de arastırma yaptım. Siri yuklu olan bir Iphone 4'e GPU driver yukleyerek telefonun hızını normale getirmi$ler ancak sayfada verilen bilgiye göre Apple Iphone 4'lerdeki Siri'lerin sunucu baglantısını onaylamıyomu$. Yani benim anladığım telefonu yönetmek için Siri'yi kullanabiliyosunuz ama i$ Siri'nin internetten bilgi almasına gelirse malesefki Apple tarafından engelleniyorsunuz. Buradan habere ve videolara bakabilirsiniz.

Bizde bugün arkadaşlarla bunu konuştuk neredeyse birebir aynı belki iphone 4s teki 's' siri' dir. Siri 4 e gelebilir ama gelmesi uzun bir süre sürebilir. Kısacası siri 4 e gelirse iphone 4 kullananların 4s e geçmesine gerek kalmaz buda Apple için olumsuz bir durum olur.

Birde bugün fark ettim mesaj geldiğinde hangi zil sesi kayıtlı olursa olsun ilkten ses kesiliyor yani tri-tone seçiliyken telefon mesaj geldiğinde ilk tri tone demeden tri - tri tone diyor galss içinde aynısı geçerli çın çın ses yerine çı çın çın diye ses geliyor.

• Ya bu gazete bayisi olayında Türkçe içerik çıkmadı mı daha? Bakıyorum Türkçe bir dergi bile yok!
  • Yahu herkes değişik değişik sorunlar yaşıyor ve yazıyor.
    Arkadaslar bu iOS 5 iyimidir kötümüdur.!!
    Biri çıkıp Suna adam akıllı birsey desin.
    Bu ses sıkıntısı birçok kisinin şikayetimi?
    Sorun yaşayan arkadaslar siz restore yaparakmi iOS 5 e gectiniz yoksa update yaparakmi?
    10 gün oldu şikayet ve sorun görmekten yazılıma geçemedim. JB bekliyim öyle gecerim diyorken, suan su dakka JB çıksa gecmek istemem bu kadar sorun şikayet varken.
    Bu yazılımı hiç sorunsuz mis gibi kullanan 1 kisi varsa lütfen yazsın.
    Her gelen şikayet yazmış. Sorulanlarada cvp.verilse ona göre ne yapacağımızı bilelim.

Su ses sorunu, şarjın sağlıksız dolumu, iTunes ile wi-fi eşleşmesi yapmaması, contac duzenleyememe vs vs gibi seyler herkestemi var belli kisilerdemi?

Cvp.lar için şimdiden tsk.ederim.
    İyi forumlar...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • dJ_bLoW iOS 5 mükemmel,geçeceksen hiç düşünme..

Tabiki ufak tefek şeyler olacak,çünkü herkesin iPhone'u farklı (new bootrom,old bootrom,sim kilitli,kilitsiz v.s. gibi) Ama işi genele vurursak gayet hızlı-stabil ve özellikli..
  • quote:

Orijinalden alıntı: maknc

quote:

Orijinalden alıntı: littlesparrow

quote:

Orijinalden alıntı: Hakan.Turan

tamam tamam hallettim oh ya

yalnız cihaz ya laptop olmalı yada usb wireless adapter olmalı

Bu çok ince bir konu böyle birşey yok hocam ya ben masaüstü pc de yaptım sorunsuz

ben masaustunde basarılı olamadım sahsen modem üzerinden
  • quote:

Orijinalden alıntı: dJ_bLoW

Yahu herkes değişik değişik sorunlar yaşıyor ve yazıyor.
    Sorun yaşayan arkadaslar siz restore yaparakmi iOS 5 e gectiniz yoksa update yaparakmi?
    10 gün oldu şikayet ve sorun görmekten yazılıma geçemedim. JB bekliyim öyle gecerim diyorken, suan su dakka JB çıksa gecmek istemem bu kadar sorun şikayet varken.
    Her gelen şikayet yazmış. Sorulanlarada cvp.verilse ona göre ne yapacağımızı bilelim.

Su ses sorunu, şarjın sağlıksız dolumu, iTunes ile wi-fi eşleşmesi yapmaması, contac duzenleyememe vs vs gibi seyler herkestemi var belli kisilerdemi?

İyi forumlar...

Ben hiç sorunsuz mis gibi kullanıyorum :)

Ses sorunu yok, şarj olayı gayet iyi, wifi sync yapıyor, contact'lar yerinde.

3G ve Bluetooth kapalı, konum servisleri, GPS, hücresel data ve bildirimler sürekli açık:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cholonya -- 19 Ekim 2011; 21:02:40 >

• quote:

İyi forumlar...

Geçebilirsin ios5'e gayet stabil hızlı pil tüketimi az yalnız benim ses sorununu nasıl çözecez yada yaşan başka biri varmı ?

Ben sadece ses sorununu yaşıyorum diğer sorunlar olmadı bende. Birde bu new old meselesi nedir bilgilendirir misiniz ?

• Ben çok beğendim kesinillikle tavsiye ederim bir sürü eksta özellik gelmiş benim şarjj akşam eve geldiğimde %40 civarı olurdu şimdi %75 ten aşşağı düşmüyor.Bence bu bile değer...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ergo93

quote:

İyi forumlar...

Geçebilirsin ios5'e gayet stabil hızlı pil tüketimi az yalnız benim ses sorununu nasıl çözecez yada yaşan başka biri varmı ?

Ben sadece ses sorununu yaşıyorum diğer sorunlar olmadı bende. Birde bu new old meselesi nedir bilgilendirir misiniz ?

Ses sorununuz nasıl bişey acaba? Patlak hoparlörden çıksan ses gibimi?

• quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: prooge

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: littlesparrow

quote:

tamam tamam hallettim oh ya

yalnız cihaz ya laptop olmalı yada usb wireless adapter olmalı

Bu çok ince bir konu böyle birşey yok hocam ya ben masaüstü pc de yaptım sorunsuz

bendede wifi bağlı ama eşzamanla butonu aktif değil ?

zaten üsttede fişe takın diyor siz nasıl fişe takmadan eşzamanlama yapabiliyorsunuz ?

Fişe takmadan değil yaa orda demiş arkadaş ya Wifili masaüstü yada laptop lazım demiş ben onu diyorum

olay basit
    pc deki ıtunestan summary kısımına gelin wifi eşzamanlamayı seçin
    itunestan ev paylasımını açın
    aynı ağda olun
    telefondan ayarlar-müzik kısımından ev paylasımını acın
    bu kadar

1. birincisi fişe tak demesinin sebebi anlatılıyor. eğer eşzamanlama yapılırken iphone 'un sarjı biterse aldıgın backup perte cıkar dıyor.. onlem amaclı o*
    2. si Hakan hocam bende ev paylasımı kökten kapalı :D

• quote:

Orijinalden alıntı: sarpes

quote:

Orijinalden alıntı: deneyci7

quote:

ios 5 güncellemesini yaptıktan sonra iphone 4'deki özel zil sesleri seçeneği kayboldu. Dolayısıyla sadece sistem seslerini kullanabiliyorum.
    Aynı sorunu yaşayan ya da çözümü bilen var mı acaba?

Sorun o değil aynısı bende oldu itunes bulundugu halde Bilgisayarında Zil seslerini Sildiğin için Zil seslerin kayboldu itunes deki zil seslerini Sil ve daha sonra itunes a tekrar yukle Zil seslerin gözükecek ..

Aslında itunes'da zil seslerim görünüyor. Ama dediğiniz gibi sistem güncellemesi sırasında, kaynak dosyalar silinmiş olabilir. Akşam deneyeceğim.
    Teşekkürler.

Evet, PC'deki yerlerini bulamadığından (silindiğinden) göremiyormuş. Zil seslerini yeniden oluşturup itunes'a ayınca düzeldi. Teşekkürler.

• Cvp.veren arkadaslar çok tsk.ederim öncelikle.
    Almak istediğim cvp.lari birkaç kisinin yanıtlaması da ayrıca sevindirici. Formun hakkını veriyoruz.

Şarj süresi inanılmaz.! Hayran kaldım resmen.
    4.3.3 ile suan JB olduğu halde en az 9 saat kullanım 2 gün beklemeyi görüyorum. Arada 3G acıyorum.
    Beklemeye gerek yok öyleyse. 225 oyun ve app oldugundan çok useniyotum geçmeye.
    İlk gün denememde sadece yedekleme 1 saatten fazla sürdü. Hata alincada vazgeçtim.
    JB çıkınca direk geciyorum.

Tek tek sagolun.
    İyi forumlar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: serta2

Arkadaslar Takvim kismini yedeklerken ayni kayitlar 2 ser olarak karsima cikmaktadir. Kayitlarin bir tanesi mavi digeri eflatun olarak gorunmektedir. Bunu nasil halledebilirim. Sadece bir kayit olmasini istiyorum. Renkler ne anlama geliyor.

Tesekkurler

iphone'daki takvim dışında, PC'deki outlook veya işyerindeki Microsoft Exchange üzerinden kullandığınız ve senkronize ettiğiniz takvimler varsa, hepsi iphone'da görünüyor. Aynı kayıtlar hepsinde varsa, bunlar mükerrer olarak görüntüleniyor. Bunu önlemek için takvim ana sayfasında sol üstteki "takvimlere" tıklayın. Gelen sayfada, senkronize edilen tüm takvimler görüntülenir. Hangi takvimdeki kayıtların dikkate alınmasını istiyorsanız o takvime "tik" atın ve "bitti" deyin. Sadece o kayıtlar görüntülenecektir.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: serta2

Arkadaslar Takvim kismini yedeklerken ayni kayitlar 2 ser olarak karsima cikmaktadir. Kayitlarin bir tanesi mavi digeri eflatun olarak gorunmektedir. Bunu nasil halledebilirim. Sadece bir kayit olmasini istiyorum. Renkler ne anlama geliyor.

Tesekkurler

iphone'daki takvim dışında, PC'deki outlook veya işyerindeki Microsoft Exchange üzerinden kullandığınız ve senkronize ettiğiniz takvimler varsa, hepsi iphone'da görünüyor. Aynı kayıtlar hepsinde varsa, bunlar mükerrer olarak görüntüleniyor. Bunu önlemek için takvim ana sayfasında sol üstteki "takvimlere" tıklayın. Gelen sayfada, senkronize edilen tüm takvimler görüntülenir. Hangi takvimdeki kayıtların dikkate alınmasını istiyorsanız o takvime "tik" atın ve "bitti" deyin. Sadece o kayıtlar görüntülenecektir.

Tesekkur ederim. Yardiminla hallettim.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: f.e.a.r

İos 5 ile birlikte geldi bu özellik ben kullanıyorum jailbreak işlemini genelde bu sebepten yapıyorlardı fakat yine yapacaklardır reboot resping direk kapatma uçak modu 3g açma gibi tuşlar olmadığından.

Ya işte orda favoriler kısmına ekleniyor sanırım daha çözemedim nasıl eklendiği ama orada favoriler diye bir kısım var bir sürü şey konuyo ama nasıl

Assistive Touch olayında "Ana Ekran" ve "Aygıt" seçenekleri açıkça anlaşılıyor sanırım. Ana ekrana basıldığında "home" tuşunun görevi yerine getiriliyor. "Aygıt" seçeneğinde ise, sesi açma, kısma veya kapatma, ekranı döndürme veya kilitleme ile sallama fonksiyonlarının kısa yolları var.
    "hareketler" kısmı, ellerinde sorun olan (örneğin parmakları eksik) kullanıcılara yönelik. Mesela, dört parmağın da ekranda olmasıyla yapılan hareketlerde (ekranın dört parmakla birlikte sürüklenmesiyle açık uygulamalar arasında geçiş yapma gibi) bu gibi özürlü kullanıcıların bunları yapabilmesi için, önce hareketlerde (bizim örneğimizde) 4 parmaklı ikonu seçiyoruz. Ekranda 4 adet halka görünüyor. Bu halkalar ekrandayken tek parmakla yapacağınız sürükleme hareketleri ipad tarafından 4 parmakla yapılmış gibi algılanıyor.
    Favoriler kısmı için ise, önce "Ayarlar" Asistive Touch bölümündeki "Yeni hareket yarat" seçeneğinin altında açılan ekranda (yine örnek olarak anlatıyorum), parmağınızı aşağıdan yukarı doğru sürükleyin, ekranda parmağınızın bir iz bıraktığını göreceksiniz, sonra kaydet tuşuna basın ve bir isim verin (mesela "yukarı"). Kaydedin. Şimdi örneğin Kişiler uygılamasını açın sonra Assisitive Touch çalışırken "Favoriler"i seçin oradan da daha önce kaydettiğiniz "yukarı" düğmesini tıklayın. Şimdi ekranda yine bir mavi halka belirecek. İsim listesi doğal olarak "A" harfinden başlıyor ama siz "Y" harfindeki birisini arıyorsanız ve listeyi kaydırmanız gerekiyorsa, kaydırma hareketi yerine listenin sonuna dokunduğunuzda, daha önce kaydettiğiniz (bir çeşit makro gibi) otomatik hareket ile liste yukarı kaydırılıyor. Her dokunduğunuzda liste biraz daha yukarı kayıyor.
    Bu hareketleri uygulamalardaki çeşitli hareketler için otomatik hale getirebilirsiniz.
    Biri mesela Angry birds oyunundaki sapanı çekip bırakma hareketini bu düğmelerden birine atamış. Oyunda sadece ekrana dokunuyor, sapanın çekme ve bırakma hareketi otomatik yapılıyor.

• Arkdaşlar gelen aramada bazen reddet çıkmasına karşın bazen sadece aşağıdaki barı sağa cekerek cevap verme durumu oluşuyor bu iki fark neden kaynaklanıyor ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: xuadrox

Arkdaşlar gelen aramada bazen reddet çıkmasına karşın bazen sadece aşağıdaki barı sağa cekerek cevap verme durumu oluşuyor bu iki fark neden kaynaklanıyor ?

Kilitli iken arama geldiğinde sadece kaydırma çubuğuyla açma var.Eğer cihaz kitli değilse yani kullanırken biri ararsa kabul etme ve reddetme var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: racaerme

Arkadaslar mesajlar gelince flash yanıp sönüyor bunu nasıl iptal edebiliriz?

Ayarlar-Genel-Erişebilirlik altında "uyarılar için LED Flaş"ı kapatın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eagle Claw

quote:

Arkdaşlar gelen aramada bazen reddet çıkmasına karşın bazen sadece aşağıdaki barı sağa cekerek cevap verme durumu oluşuyor bu iki fark neden kaynaklanıyor ?

Kilitli iken arama geldiğinde sadece kaydırma çubuğuyla açma var.Eğer cihaz kitli değilse yani kullanırken biri ararsa kabul etme ve reddetme var.

Teşekkür ederim hazır yakalamışken birşey daha sormak istiyorum. Telefon menüsünde facetime yok bunu nasıl aktif hale getirebilirim. Bazı iphonelarda menude facetime ikonunu goruyorum bende ne ikon ne ayarlarda kesinlikle boyle birsey yok. Ios 5 ile 3g uzerinden de goruntulu yapılabılıyor diye biliyorum yanılıyor muyum ?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Eagle Claw

quote:

Teşekkür ederim hazır yakalamışken birşey daha sormak istiyorum. Telefon menüsünde facetime yok bunu nasıl aktif hale getirebilirim. Bazı iphonelarda menude facetime ikonunu goruyorum bende ne ikon ne ayarlarda kesinlikle boyle birsey yok. Ios 5 ile 3g uzerinden de goruntulu yapılabılıyor diye biliyorum yanılıyor muyum ?

Onu bilmiyorum dostum.Bilen arkadaşlar cevap verecektir.FaceTime kullanmadım fakat forumda konusunu görmüştüm.

• 
Sayfa: önceki 133134135136137
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.