Şimdi Ara

iOS 5 (Ana Konu) Yenilikler ve Sorunlar İçin İlk Mesajı Okuyunuz! Güncellenecek! (136. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.900
Cevap
3
Favori
109.370
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 134135136137138
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

buradan etkinleştireceksiniz ama hattınız yurtdışına sms atabiliyor olması lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BMW 528

quote:

Orijinalden alıntı: edie

quote:

Orijinalden alıntı: powereng

animsatici da gps ile suraya gidince uyar diye alarm yapabildiniz mi ? bende sadece tarih saat gorunuyor harita falan yok bulamadim nasil yapiliyor ?

Bunu bende bulamadım. Yapabilen varmı?
    Tanıtım videosunda home ve work olarak iki adres kayıtlıydı, bu şekilde adres kaydetmeyide bulamadım.

ben evde adresi gps den enlem boylam buluyor ama kaydet deyince rehberi çıkarıyor rehberde adres giriyorum cade sokak ama yine omuyor bende bulamadım home work gibi isimlendirmeyi

Öncelikle tam evinizin önündeyken Map uygulamasında bulunduğunuz yerin (mavi kürecik) üzerine elinizle basılı tutun. "Şu anki yer" yazısı çıktığında yandaki mavi oka tıklayın. Gelen ekranda bulunduğunuz yerin adresi görünecek; alt kısımda "Kişilere Ekle" tıklandığında gelen ekran "yeni kişi yarat" ı tıklatın ve bu kayıta bir isim verin (mesela EV).
    Aynı şekilde, yine Map uygulamasında bir adres girerek bulduğunuz bir mevkiyi de yine kişilere ekleyerek tanıtabilirsiniz.
    Sonra Anımsatıcılar uygulamasında Konum seçiminde "Adres Seç "dediğinde Kişilerde yarattığınız (örneğin EV) kaydını bulun ve seçin.

• quote:

Orijinalden alıntı: cholonya

Ayarlar-Facetime

buradan etkinleştireceksiniz ama hattınız yurtdışına sms atabiliyor olması lazım.

Ayarlarda Facetime yok işte problem orda
  • quote:

Orijinalden alıntı: xuadrox

quote:

Ayarlar-Facetime

ayarlar-genel-sınırlamalar burada gizli olabilir mi ?
    arabistandan mı aldınız telefonu
  • Ayarlar-Telefon

burada var mı peki?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hakan.Turan

quote:

quote:

Ayarlar-Facetime

Sınırlamalar etkinleştirilmiş durumda Ping'den dolayı şarj için açmıştım şimdi baktım Facetime yok. Singapur'dan almıştım telefonu simfree olarak. Daha önceden arama ekranında facetime'ı gormustum birkaçkez ama şu anda hiçbiryerde goremıyorum.

• quote:

Ayarlar-Telefon

burada var mı peki?

Yok hocam orda da yok.
  • quote:

quote:

quote:

Ayarlar-Facetime

Biraz araştırdım. Model numarasına baktım MC603AE Suudi Arabistan model numarası olarak gördüm çok şaşırdım. Telefonu singapurdan bir arkadaşıma aldırmıştım bu ihtimal aklıma bile gelmedi hatta cihazı bizzat naylonunu ben açtım. Restore falan yaptım ama sanırım Facetime'ı kullanamayacağız. Daha önceden Facetime'ı gördüm ama eminim nasıl oldu anlamadım.

• belki anlık falan çıkmıştır, kullandıysanız bir sey diyemem
    ama facetime kullanamazsın sanırım artık
  • quote:

belki anlık falan çıkmıştır, kullandıysanız bir sey diyemem
    ama facetime kullanamazsın sanırım artık

Hayır kullanabiliyorum. Facetime Haktivator adlı bir tweak bunu kullanabilmemi sağlıyor neyse Skype veya türevlerini kullanırız çok dert değil ama Apple'ın bu hastalıklı tavırları ciddi rahatsızlık vermeye başladı. Ne demek 2-3 ülke bunu kullanamaz satma kardeşim orada o zaman neden böyle rahatsız pazarlama stratejilerine girersin anlamam. Son olarak bazı sitelerde ülkenizi yasaklı ülkelerden farklı bir ülke seçerseniz kullanabilirsiniz diyor sonuçta bu cihaz simfree mesela bunu Suudi Arabistanda bir Amerikalı'da almış ve Amerika'da kullanıyor olabilir çok mantıklı geldi. Boşu boşuna restore ettik sağol apple şimdi baştan ayarla bütün verileri işin yoksa. Yardımlarınız için de teşekkürler.

• mesaj gelirken ve aranırken flash yanıp sönmesi diye bir özellik duydum fakat bulamadım ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Error 404

mesaj gelirken ve aranırken flash yanıp sönmesi diye bir özellik duydum fakat bulamadım ?

ayarlarda erişilebilirliğin içinde olması lazım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: cem_k12

quote:

mesaj gelirken ve aranırken flash yanıp sönmesi diye bir özellik duydum fakat bulamadım ?

erişilebilirlikte ki uyarılar için led özelliğini açtım ama yinede mesaj geldiğinde yanmadı flash
  • quote:

quote:

quote:

erişilebilirlikte ki uyarılar için led özelliğini açtım ama yinede mesaj geldiğinde yanmadı flash

ios5 te kişiden kişiye ortaya çıkan sorunlardan biridir sanırım basına gelen cunku ordan acınca flashın yanması lazım..cokta gereklı bsy değil ama bence
  • bende 3 cihaz kayıtlı idi backup larıyla birlikte.
    ancak ios5 e geçtiğim cihaza kendi backup ını yüklemeye kalktığımda saçmaladı malesef.
    2 telefonun karması bir durum çıkmış ortaya ve mesajlar ve notlar başka bir telefondan gelmişken rehber tamamen yok.

denklemleştirmek gerekirse :

A B C cihazlarından : hepsinin backup ları bulunmakta.
    A cihazına ios5 kurup A cihazının backup ını yüklemek istediğimde
    B cihazının mesaj ve notlarını
    A cihazının fotoğraflarını getirmiş...

bu ne yaman çelişkidir şimdi ve önemli olan ben o rehberle mesajları nasıl geri getireceğim !!!

yardım talebim acildir !
  • iPod touch 4g mı güncellendim ancak parolayı kaldırma seçeneği aktif değil. Aynı sorunu yaşayan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sarpes

quote:

Orijinalden alıntı: maknc

quote:

Orijinalden alıntı: f.e.a.r

İos 5 ile birlikte geldi bu özellik ben kullanıyorum jailbreak işlemini genelde bu sebepten yapıyorlardı fakat yine yapacaklardır reboot resping direk kapatma uçak modu 3g açma gibi tuşlar olmadığından.

Ya işte orda favoriler kısmına ekleniyor sanırım daha çözemedim nasıl eklendiği ama orada favoriler diye bir kısım var bir sürü şey konuyo ama nasıl

Assistive Touch olayında "Ana Ekran" ve "Aygıt" seçenekleri açıkça anlaşılıyor sanırım. Ana ekrana basıldığında "home" tuşunun görevi yerine getiriliyor. "Aygıt" seçeneğinde ise, sesi açma, kısma veya kapatma, ekranı döndürme veya kilitleme ile sallama fonksiyonlarının kısa yolları var.
    "hareketler" kısmı, ellerinde sorun olan (örneğin parmakları eksik) kullanıcılara yönelik. Mesela, dört parmağın da ekranda olmasıyla yapılan hareketlerde (ekranın dört parmakla birlikte sürüklenmesiyle açık uygulamalar arasında geçiş yapma gibi) bu gibi özürlü kullanıcıların bunları yapabilmesi için, önce hareketlerde (bizim örneğimizde) 4 parmaklı ikonu seçiyoruz. Ekranda 4 adet halka görünüyor. Bu halkalar ekrandayken tek parmakla yapacağınız sürükleme hareketleri ipad tarafından 4 parmakla yapılmış gibi algılanıyor.
    Favoriler kısmı için ise, önce "Ayarlar" Asistive Touch bölümündeki "Yeni hareket yarat" seçeneğinin altında açılan ekranda (yine örnek olarak anlatıyorum), parmağınızı aşağıdan yukarı doğru sürükleyin, ekranda parmağınızın bir iz bıraktığını göreceksiniz, sonra kaydet tuşuna basın ve bir isim verin (mesela "yukarı"). Kaydedin. Şimdi örneğin Kişiler uygılamasını açın sonra Assisitive Touch çalışırken "Favoriler"i seçin oradan da daha önce kaydettiğiniz "yukarı" düğmesini tıklayın. Şimdi ekranda yine bir mavi halka belirecek. İsim listesi doğal olarak "A" harfinden başlıyor ama siz "Y" harfindeki birisini arıyorsanız ve listeyi kaydırmanız gerekiyorsa, kaydırma hareketi yerine listenin sonuna dokunduğunuzda, daha önce kaydettiğiniz (bir çeşit makro gibi) otomatik hareket ile liste yukarı kaydırılıyor. Her dokunduğunuzda liste biraz daha yukarı kayıyor.
    Bu hareketleri uygulamalardaki çeşitli hareketler için otomatik hale getirebilirsiniz.
    Biri mesela Angry birds oyunundaki sapanı çekip bırakma hareketini bu düğmelerden birine atamış. Oyunda sadece ekrana dokunuyor, sapanın çekme ve bırakma hareketi otomatik yapılıyor.

Hocam çok güzel bir açıklama olmuş ama o favoriler bölümü kesinlikle çok gereksiz olmuş sadece bu amaç için kullanılacaksa

• quote:

quote:

quote:

Bende de cok stabil calismiyor led uyarisi. Kah yaniyor kah yanmiyor...
  • ios5 bendeki cihazda kulaklık sesisini sanki düşürdü onun dışında hiç problem yok bende
  • quote:

quote:

quote:

Bazen çalışıyor bazen çalışmıyor :(
  • 
Sayfa: önceki 134135136137138
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.